Düğün öncesi depresyon korkusu

ruyalaralemindenbircicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
185
27
Lütfen yardım edin ne yapacağım ne düşüneceğim bilmiyorum.

1 ay önce kısa bi ameliyat geçirdim sonrasında yumurtalıkta kistim çıktı ardından ağır bi vajinal enfeksiyon geçirdim ya çocuğum olmazsa korkusu oluştu ve günlerimi mahvettim sonrasında doktora gittim ve atlattım bitti ancak o korku geçmedi.

ardından tam vajinal bölgede kas sinir sıkışması yaşadım bu sefer onu taktım yani 2 hafta içerisinde hem ameliyat hem kist hem enfeksiyon hem de kas sinir için hastaneden çıkamadım o kadar modum düştü ki kaygılar içinde sıkıştım kaldım

şuan çocuk konusunda takıntımı bıraktım yani sağlıklıyım şuan ve yaşımda çok genç olmadı diyelim tedavi seçenekleri çok ama düğüne az kaldı ve ben bir türlü mutlu olamıyorum sürekli iç sıkıntısı yaşıyorum terapiler dinliyorum kaygı için kitap okuyorum geçmiyor sanki evlenince de böyle modum düşecek gibi hissediyorum

saçma olduğunu e kızım her şeyin geçti niye bu kadar takıyorsun diyorum ortada bir şey yok diyorum tam rahatlıyorum bir süre sonra yine aynı ha unuttum söylemeyi aynı zamanda b12 ve d vitaminim çok düşükmüş takviy alıyorum

lütfen akıl verin yardımcı olun ben nasıl çıkacağım bu işin içinden canımdan çok sevdiğim adam ile yaşayacağım dahası var mı neden huzurlu olamıyorum ??

Kendi başınıza çıkamıyorsanız uzman desteği almanız da fayda olacaktır.
Tıpkı bedenimizin sağlığı için doktora gitmeniz gibi bir hekim desteği sizin tek başınıza yıllarca sürdüreceğiniz konuyu bir kaç ayda çözüp bitirir.
Evlilik nihai hedef değil hayat olsa da olmasa da devam ediyor. Siz yine aynı sizsiniz. Dolayısıyla evlilik için değil de kendiniz için bu desteği ihmal etmeyin. Siz iyi oldukça bakış açınız güzel oldukça, eşinizle iletişiminiz de o denli iyi olacaktır.

Niye çocuk konusuna bu kadar takıyorsunuz ki. Önce bir evlenin eşinizle hayatım tadını çıkarın bir kaç yıl. Sonra olur olmaz tedavi denersiniz hatta belki çocuksuz da mutlu olduğunuzu farkedersiniz. Niye şimdiden hayatı zehir ediyorsunuz

Psikoloğa gidecek gücüm yok şuan ilaca başlarsam bağımlı olurum diye korkuyorum genel olarak psikaytriste gitme algısı insanı sen hastasın moduna sokuyor kendi başıma halledemez miyim sizce ?

Onlar eroin değil. Doktor bağımlılık yapacak ilacı zaten bilir.
Takıntılısınız bu çok açık. Ya doktora gidilecek ya da takıntılar artarak devam edecek, karar size ait.

Psikoloğa gidecek gücüm yok şuan ilaca başlarsam bağımlı olurum diye korkuyorum genel olarak psikaytriste gitme algısı insanı sen hastasın moduna sokuyor kendi başıma halledemez miyim sizce ?
Bazen kendi başımıza halledemeyiz canım. Bazen midemiz gibi beynimizde de ufak çaplı sorunlar olabilir nasıl mide ilacı alıyorsak beyin içinde almamız gerekir. Kaygıyla takıntıyla bi noktaya kadar baş edersiniz ilaçsız zor. Devletin psikiyatristine git ilaçlarını al kişisel gelişim videoları izle rahatlarsın. Korkma herşey olucağını varır.

Niye çocuk konusuna bu kadar takıyorsunuz ki. Önce bir evlenin eşinizle hayatım tadını çıkarın bir kaç yıl. Sonra olur olmaz tedavi denersiniz hatta belki çocuksuz da mutlu olduğunuzu farkedersiniz. Niye şimdiden hayatı zehir ediyorsunuz
bende öyle düşünüyordum hatta bir yıl korunuruz diyordum kendimce ama ya çocugum olmazsa korkusuyla hemen yapma isteği doğdu içimde

Bazen kendi başımıza halledemeyiz canım. Bazen midemiz gibi beynimizde de ufak çaplı sorunlar olabilir nasıl mide ilacı alıyorsak beyin içinde almamız gerekir. Kaygıyla takıntıyla bi noktaya kadar baş edersiniz ilaçsız zor. Devletin psikiyatristine git ilaçlarını al kişisel gelişim videoları izle rahatlarsın. Korkma herşey olucağını varır.
ilacı alınca etki eder değil mi bende bu süre zarfında bilinçlenmeyi deneyeceğim hakkımızda hayırlısı artık

ilacı alınca etki eder değil mi bende bu süre zarfında bilinçlenmeyi deneyeceğim hakkımızda hayırlısı artık
Canım benim zamanla olucak. Benim annem aşırı kaygılı ve sinir krizi geçiren biriydi. Değersizlik duygusu üst seviyedeydi anlaşamazdık. İlaç kullandı 3 ay 6 ay sonra zamanla doktor kontrolünde azalttı. Şuan daha iyi iletişim kurabiliyorsun kaygısıda makul seviyede. Kendisi tabi youtube giremiyor kendisi bilinçlenemiyor ama yinede gayet iyi. Tülay kökü öneririm bana şifa olmuştu.

haklısınız yarın ilk işim hastaneye gitmek olacak

Güzel kardeşim panik olma üzüldüm ben.
Gidebilirsen eğer özel hastaneye olmadı doktorların zaman ayırabileceği yoğunlukta olan bir hastanenin psikiyatri servisine git.
İlaç kullanmayı çok da istemediğini, gerekirse elbette kullanacağını, terapi almanın daha iyi olup olmadığını sor. Doktor yönlendirsin.
Bu tip ilaçların etki süresi 3 haftadır. 1 aya kalmaz bulut gibi hafifletir.
Düğünden sonra da korkular azalır kademeli olarak keser zaten doktor.

Güzel kardeşim panik olma üzüldüm ben.
Gidebilirsen eğer özel hastaneye olmadı doktorların zaman ayırabileceği yoğunlukta olan bir hastanenin psikiyatri servisine git.
İlaç kullanmayı çok da istemediğini, gerekirse elbette kullanacağını, terapi almanın daha iyi olup olmadığını sor. Doktor yönlendirsin.
Bu tip ilaçların etki süresi 3 haftadır. 1 aya kalmaz bulut gibi hafifletir.
Düğünden sonra da korkular azalır kademeli olarak keser zaten doktor.
Teşekkür ederim güzel anlatımınız için normalde bu kadar takıntılı değildim yani takardım ama bi gün en fazla. Şimdi ne yaşadığımı neden böyle olduğumu inanın anlamıyorum evleneceğim için sanırım gerçi nişanlım ilaca bayağı karşı kendisi bu ilaçları kullanan insanların deli olduğunu düşündüğü için haliyle bende uzak kaldım

Teşekkür ederim güzel anlatımınız için normalde bu kadar takıntılı değildim yani takardım ama bi gün en fazla. Şimdi ne yaşadığımı neden böyle olduğumu inanın anlamıyorum evleneceğim için sanırım gerçi nişanlım ilaca bayağı karşı kendisi bu ilaçları kullanan insanların deli olduğunu düşündüğü için haliyle bende uzak kaldım

Rica ederim.
Nişanlınız için bir şey söyleyemem ama ben de kendi fikrimi söyleyeyim. Bu ilaçları kullanan kişilere deli demek için zırcahil olmak lazım çünkü deliliğin tedavisi yoktur.
Bu ilaçlar içinde bulunduğu kaosu yönetemeyen, bir şekilde mevcut durumu kaldıramayan ve ruhsal olarak iyi hissetmeyen insanlara verilir.
Daha ileriki safhaları zaten patolojik vakalar.
Siz o'na bakmayın. Sizin sakin bir hayat yaşamanız, nişanlınızın düşüncesinden çok daha önemli.

Lütfen yardım edin ne yapacağım ne düşüneceğim bilmiyorum.

1 ay önce kısa bi ameliyat geçirdim sonrasında yumurtalıkta kistim çıktı ardından ağır bi vajinal enfeksiyon geçirdim ya çocuğum olmazsa korkusu oluştu ve günlerimi mahvettim sonrasında doktora gittim ve atlattım bitti ancak o korku geçmedi.

ardından tam vajinal bölgede kas sinir sıkışması yaşadım bu sefer onu taktım yani 2 hafta içerisinde hem ameliyat hem kist hem enfeksiyon hem de kas sinir için hastaneden çıkamadım o kadar modum düştü ki kaygılar içinde sıkıştım kaldım

şuan çocuk konusunda takıntımı bıraktım yani sağlıklıyım şuan ve yaşımda çok genç olmadı diyelim tedavi seçenekleri çok ama düğüne az kaldı ve ben bir türlü mutlu olamıyorum sürekli iç sıkıntısı yaşıyorum terapiler dinliyorum kaygı için kitap okuyorum geçmiyor sanki evlenince de böyle modum düşecek gibi hissediyorum

saçma olduğunu e kızım her şeyin geçti niye bu kadar takıyorsun diyorum ortada bir şey yok diyorum tam rahatlıyorum bir süre sonra yine aynı ha unuttum söylemeyi aynı zamanda b12 ve d vitaminim çok düşükmüş takviy alıyorum

lütfen akıl verin yardımcı olun ben nasıl çıkacağım bu işin içinden canımdan çok sevdiğim adam ile yaşayacağım dahası var mı neden huzurlu olamıyorum ??
B 12 ve d vitamini eksik olmayan bu ülkede çok az zaten ona takılma. Takviyelerini al. Zamanın akışına bırakmayı dene hastalıklarını düşünme sürekli vücuduna odaklanma. Dediğin gibi geçti ve artık sağlık sektörü çok ilerledi. Bir iki günlük detoks yap. Elektronik aletleri hayatında çıkar. Doğaya çık ve sadece güzeller olacağını hayal et.

X