Düğün Dügün masraflari

3 ay önce evlendim aklıma gelenleri yazimm

kendi eivmizdi tadilat yaptırdık = 30.000 ytl -tatlicadiarzu-

beyaz eşyalar = 2300 ytl
mobilyalar = 5500 ytl
halı+perde = 1500 ytl

gelinlik=2000 (herşeyi dahil)
damatlık= 200 ytl(herşeyi dahil)
kuaför= 350 ytl
foto=250 ytl
salon=1200 ytl
balayı= hediye kaydirigubbakcemile2

evlenecek olanlara allah kolaylık versin...

beyaz eşya=3900 ytl
yatak odası+yemek odası=8900 ytl
salon koltukları=2800 ytl
oturma odası köşeli=1500
televizyon=1500
perde=300 küsür
salon=4500 ytl
Gelin saçı=200 ytl
makyaj=100 ytl
araba süsleme+gelin çiçeği(canlı)=80 ytl
gelinlik=1000ytl
damatlık=450ytl
balayı(5 günlük)=830ytl(club voyage sorgun)
halı(1 tane 4 m2)=1100ytl
foto=280ytl
düğünde çekilen resimler=200ytl
gelinlik ayakkabısı(müge)=130ytl
damat ayakkabısı=100 ytl
davetiye(koza)=300 ytl
takı(inci kolye+küpe)=250ytl
canım aklıma gelen bunlar,daha istersen kınası,nişanı,ev için harcadıklarımız var

ben 3 ayrı albüm yaptırdım 1200 ytl,gelinligi pahalı diktirdim 2500 ytl,dügün pastası,yemegi,alkolü, salon süslemesi, slaytı 9000 ytl ödedi eşim,kuaförede 2 arkadasım ,görümcem ve ben gittik 600 ytl ödedik...davetiyeyede 400 kişilik 800 ytl para verdik...

selam ozicelcius a.s.

Dügününü ankaradami yaptin? kir dügünümü yaptin yoksa normal salondami?
bende ankarada kir dügünü istiyorum insallah seneye ama 2010 yilinda sırnaşık şey
etrafdan biraz bilgi edineyim dedim.. malum para biriktirmeliyiz benneyaptımki

selam ozicelcius a.s.

Dügününü ankaradami yaptin? kir dügünümü yaptin yoksa normal salondami?
bende ankarada kir dügünü istiyorum insallah seneye ama 2010 yilinda sırnaşık şey
etrafdan biraz bilgi edineyim dedim.. malum para biriktirmeliyiz benneyaptımki

Bende senin gibi kır düğünü çok istiyorum ama sanırım bizim düğün sonbahara kalıcak heralde ama gölbaşı tarafı uygun die biliyorum kır düğünleri için

max. ve min. okadar geniş bir şey ki canım...bu masraflar...3yıl önce evlenen arkadaşım 500e gelinlik aldı..tanesi 1tl ye davetiye yaptırdı.2000e salonda pastalı müzikli meyveli kanepeli mini düğün yaptı...2003 de evlenen görümcem 3000e diktirdi gelinliğini...davetiyelerinin tanesi 10tl idi..kokteyl-düğün yaptı(ayakta müzik eğlence,orkestra var havuz başı,sınırsız içki,aparaifler ve pasta)15000..yani sınır yok bu işte...sen bütçene ve zevkine en uygun olanını bulursun inşallah mutluluklar a.s.

Ne guzel herkes ucuza kapatmıs her seyı,valla ınsan bır kez evlenecegı ıcın ben herseyımı kayınvalıdemı kandırınca fransaya gıttık orda pronovıası bulduk fransız dantellerı felan guzel< bır gelınlık bulduk aldık tabı parayı bız odemedık ama gelınlıgım 4000euro tuttu,saçım1500 tuttu,tacımıda 1000 dolara aldık.Düğünüde babam kızım olunca düğününü ben yapıcam kusursuz olacak demıs,hiltonda yaptık o da yaklasık hıc bır seyden kacınmadan 70000 tl tuttu.pasta lımuzin nıkah sekerlerı ve fotograflar harıc.300 davetlı çağırdık.Nikah düğün bir arada oldu.Çok eleme yaptık elıt ınsanlarıı davet ettık.Ama çok memnun kaldık.Yanı kızım olsun onun düğününüde hıltonda yaptırtcam:)Gercı daha gencız bebek felan dusunmuyorum.Evlenelı 8 ay olacak arkadaslarımız hala sızınki gibi peri masalı düğünü görmedık deyıp duruyorlar.Bizimde hoşumuza gıdıyor.İnsan bır kez evlenıyor durumuda ıyıyse hıc bır seyden eksık kalmasın bence.Herkese mutluluklar.

valla canım düğün pastası salona aitti fotoğrafçı 270 tuttu 380de davetiyeye verdik gelinlik 700 dü süs 120 lira tuttu yemeğede hesap dersen 350 lira yemeğe verildi 200de kuaför bizim kaba hesap bu:d

Simdiye kadar sunlari söyleyebilirim

Ankara'da dügün mekani 9.500
2.Dügünün masraflarini saymiyorum bile :KK43:((
Beyaz esyalar 4.500
Tv 1.600
Mobilyalarin bir kismi (hepsini almadik daha) 4.500
Klima 2.100
Ceyizimi hatirlamak bile istemiyorum daha bitmedi bile o kadar eksik var ki :KK43:
Gelinlik: 2.000
Damatlik: 800
Bindalli: 300
Havai Fisekleri: 150
Nikah Sekerleri:150
Davetiyeler: 550
Albümler:670 (iki dügünüm oldugu icin iki ayri albüm)
Dügün Salonun'da cekilen fotograflar: 275

Son düzenleme:
2007 eylül geliniydim herşeyi en güzeli ve en ekonomiğini yapmaya calsıtık . Sonuç : başardık :)))
önce nikah kıyıldı akşamda sadece cok yakın birkaç arkadaş ve akrabalaırımzıın oldugu yemekli bir düğün yaptık iyikide öyle yapmısız

Dügün pastasi: 100 kişik pasta 100 ytl
Fotografci: cok samimi arkadaşımızdı kendisi sanatcı aynı zamanda sadece malzeme parası aldı sağolsun 400 ytl Davetiye: sanırım 100 ytl idi 400 kişilik cünkü çogu kişiye mail yoluyla yolladık
Gelinlik: 700 ytl
Dügün yemegi: kişi başı 25 ytl idi içkileri biz aldık gıda carsısından bize kalsa yemeği de daha ucuza getiridik kayınpederimin yakın arkadaşınım mekanı oldugundan indirm anlamında cok müdahale edemedik 100 kişilk yemek 2.500 ytl verdik
Süs: düğün ve kına gecesi için olan maytap , havai fişek ve volkanları toptancıdan 50 ytl ye aldık organizsayın şirketleri sadce bu kısmı 700- 800 e yapıyordu
masa süsleri ise mekanın varmıs onalr koydular

çok merak ettim 400 tl lik ne malzeme kullandı yaaa

oooofffffffffffffffffff
uçmuşsunuz siz yaaaa
herşeyin pahalısı olunca iyi mi oluyor yani
gelinlik+duvak+el çiçeği+saç çiçeği:500 tl ki gerçektende taşlı çok güzel bir gelinlikti..
damatlık:350
ayakkabı:35tl
saç+makyaj+kaş+kardeşimin saçı makyajı+annemin ve teyzemin makyajı:100 tl..ama kuför tanıdıktı
nikah kıydık:160 tl verdik
araba: apartmandaki bir komşunundu..sağolsun kendi kullandı..araba süsü ne tuttu bilmiyorum
birde öteki tarafta düğün yaptık:yemek+içecek.600
saz.350
fotoğraf:100
araba :50 tl falandı
nikah şekeri 100 tane: 120 tl
davetiye 200 tane:120 falandı galiba

2007 kasımda evlendim

Son düzenleme:
bende evleneli 3 ay oldu gelinlik 1800,damatlık 750,salon 2500,kuaför 350,davetiye 400 (800 tane),fotoğraf 1000,mobilyalar 15000,beyaz eşyamız vardı,birde balayı 2600.toplam 30.000 kredi çektik ucu ucuna yetti,diğer ufak tefek giderleri saymıyorum bilemafoldumben

pufff:KK43: şu masrafları görünce tüm hevesim kaçtı desem:p

zor zamanlar nasıl olacak diyoruz bu masrafların altından nasıl kalkacağız diyoruz
ama olup bitiyor cnm korkmasın gözün
sonunda sevdiğine kavuşmak olduktan sonra herşey gelip geçiyor

Bizim düğünde baya masraflıydı hala eşimle konuşuyoruz.Onuda alalım bununda en ıyısı olsun dedım durdum.Bir araba alırdık valla sıfır :) Ama olsun dıyoruz bır daha mı gelcez dünyaya.Kocam helal olsun sana der durur hep.Ama allaha bin şükür eşimin hali vakti yerinde yoksa vay halimizeydi :) Bir yılımızı bitircez çok çabuk geçiyor o zamanları valla gülerek anıyorsunuz sonra arkadaşlar.heheh.

bende evleneli 3 ay oldu gelinlik 1800,damatlık 750,salon 2500,kuaför 350,davetiye 400 (800 tane),fotoğraf 1000,mobilyalar 15000,beyaz eşyamız vardı,birde balayı 2600.toplam 30.000 kredi çektik ucu ucuna yetti,diğer ufak tefek giderleri saymıyorum bilemafoldumben

güzelim kusura bakmada ,kredi çekmişsiniz birde üstüne cidden çok çok abartmışsınız..şimdi de ne yapacağız diyorsunuz...
gelinlik illa dikilmesimi lazım..500-700 tl ver kirala
100 tane davetiyeye 200 tl vermişsiniz ki daha ucuzları var..kötü mü asla değil..zaten insanlar atıyorlar..
fotoğraf 1000 tl cidden çok çok pahalı..biz albüm yaptırdık bu kadar vermedik..yukarıda yazdım hepsini
balayı içinde 2600...daha uygun bir yere gidebilirdiniz

yanlış anlaşılmasın insan 1 kere evleniyor ama elde olmayınca da hesaplı harcamak lazım...birkaç bin tl tararruf edip ,o parayı başka ihtiyaçlarınız için harcayabilirdiniz yada daha az kredi çekerdiniz..30 000 tl nin geri ödemesi rahat en az 45000 i bulur..ne gerek var bu kadarına
haa zzenginseniz bilemem tabiizemuszemus
Allah mutlu etsin

güzelim kusura bakmada ,kredi çekmişsiniz birde üstüne cidden çok çok abartmışsınız..şimdi de ne yapacağız diyorsunuz...
gelinlik illa dikilmesimi lazım..500-700 tl ver kirala
100 tane davetiyeye 200 tl vermişsiniz ki daha ucuzları var..kötü mü asla değil..zaten insanlar atıyorlar..
fotoğraf 1000 tl cidden çok çok pahalı..biz albüm yaptırdık bu kadar vermedik..yukarıda yazdım hepsini
balayı içinde 2600...daha uygun bir yere gidebilirdiniz

yanlış anlaşılmasın insan 1 kere evleniyor ama elde olmayınca da hesaplı harcamak lazım...birkaç bin tl tararruf edip ,o parayı başka ihtiyaçlarınız için harcayabilirdiniz yada daha az kredi çekerdiniz..30 000 tl nin geri ödemesi rahat en az 45000 i bulur..ne gerek var bu kadarına
haa zzenginseniz bilemem tabiizemuszemus
Allah mutlu etsin

yorumun için teşekkür ederim arkadaşım haklısın,belki biraz fazla tuttuk miktarları,ama bence bu fiyatlar evlenilecek yere göre,yaşanılan yere göre de değişiyor.büyük şehirde olunca maalesef fiyatlar bunları buluyor.gelinliği 500-600a alıpda içime sinmeden giymektense hesabımı biraz zorlayıp gönlüme göre birşey giymeyi tercih ettim ben,fotoğraflarada dış çekim olduğu için ööle verdik,elimizde şuan 1000 tane profesyonel düğün fotoğrfaımız var,ayrıca bir yanlış anlaşılma var sanırım biz 800 tane davetiyeye 400tl verdik,yani 100 tanesi 200 değil,50 tl yapar,en uygun ve en güzel olanlarını seçmeye çalıştık,öylede oldu.sonuçta bir kere evleniyorum gücümde yetiyorsa neden yaptırmimki dedim,allah bundan sonra hayırlı,bol kazançlar versinde inşallah borçsuz birşey yapılmıyor çünküyerimseniben

Son düzenleme:
Evet arkadaşım sonuna kadar haklısın bizde bir ton para harcadık ama her şey içimize sindi ondan kıs bundan kıs,bır kez oluyor böyle şeyler ınsanın hayatında tabı kı her seyın en guzelı en mukemmelı olmalı.Eşlerin durumu iyiyse sıkıntı yoksa kusursuz yapılmalı.Bır de onca davetlının düşüncesi var yani,kımseye mahçup olmamak gerek.Hem kendınızı hem çevrenızı düşünmelisiniz.

Evet arkadaşım sonuna kadar haklısın bizde bir ton para harcadık ama her şey içimize sindi ondan kıs bundan kıs,bır kez oluyor böyle şeyler ınsanın hayatında tabı kı her seyın en guzelı en mukemmelı olmalı.Eşlerin durumu iyiyse sıkıntı yoksa kusursuz yapılmalı.Bır de onca davetlının düşüncesi var yani,kımseye mahçup olmamak gerek.Hem kendınızı hem çevrenızı düşünmelisiniz.

tabii ki canım ,insanın durumu varsa yapmalı
durumu yoksada ona göre bişiler yapmalı ama biz çok şeyi ucuza kapatmamıza rağmen gerçektende içime sinmeyen hiç bişi olmadı..herşey çok çok güzeldi..eşimin damatlığı da ,saçımda ,davetiye de,nikah şekeri de ,gelinliğimde gerçekten çok çok hoşuma gitti..demek istediğim şey ,herşeyin pahalısı en iyidir demek değil

bir de tabi işin şu tarafı var..bazıları da durumu olmadığı halde çok uçuyorrr,sonrada borçları ödemek için tekrar ailelerinin yanlarına dönüyorlar ,aç kalıyorlar falan filan
aman aman insanlar vayyyyyyyyy be ,desin diye çok çok uçmayın..olan size olur

X