Düğün Dügün masraflari

tamam ekliyorum şimdik HEPSİNDEN BİRER TANE OLUR MU? GELİNLİK DAMATLIK PASTA NİKAH ŞEKERİ DAVETİYE SALON

Son düzenleme:
gelinlik 500tl (tanıdıktı 1000tl nin yarısını aldı bizden)
düğün salonu herşey dahil süsleme meşrubat çerez 1.750 (tanıdık tı ind yaptı)
davetiye 200 kişilik 300TL
pasta arkadaşımız hediye etti
3 kişi ve gelin herşey dahil kuaför 300tl
75 ad nikah şekeri 100tl (nikahı biz kendi aramızda yapmıştık oyuzden şekeri az yaptırmıştım.)
fotoğraf hiçbirine para vermedim salon stüdyo dahil tanıdıktı
araba kirası 300tl
gelin ayakakbısı 40tl
damatlık herşey dahil kemer ayakkabı 400tl

çok aşırıya kaçmanın doğru olmadığını düşünüyorum sadece bi kaç saat için servet dökmeye gerek yok .ve yemekli düğünler bana göre değil yemek yemeğe mi geliyolar yoksa eğlenmeye mi.hem insanlara sınır koyuyorsun şu kadar kişi diye gelmek isteyen herkes gelmeli :KK70::KK70::KK70:

isterseniz hepsinin fotosunu koyabilirm

2007 eylül geliniyimm unuttum sölemeyii...yardımcı olabileceğim bşy varsa olurum kızlar

önce ömür boyu mutluluklar dilerim canım bencede aşırıya kaçmak bana göre değil zaten etimiz budumuz ne(kendim için söyledim) herşeyin orta hallisini yapmaya çalışıyoruz önemli olan bizim mutlu olmamız sonuçda bakalım masraflar bize nekadara patlicak muhtemelen 2010 yazında evlencem tabii bu arada yemekli düğün yapanlara saygı duyuyorum içinden gelmiş gücüde varsa neden olmasın

TABİKİ CANIM ÖNEMLİ OLAN MUTLU OLMAN VE İÇİNE SİNEREK YAPMAN.BEN EKLİYORUM ŞİMDİ RESİMLERİ BAKARSIN BENCE HERŞEY ÇOK GÜZELDİ.YEMEKLİ TABİKİ SAYGIM VAR YAPANLARA AMA BANA GÖRE DEĞİL FİKRİMİ SÖYLEDİM BENCE 2 FAZLADAN EĞLENMEK DAHA GÜZEL.BEN O GÖZLE BAKTIĞIM İÇİN.YEMEK YEMEYİ ZAMAN KAYBI OLARAK GÖRÜYORUM kaydirigubbakcemile2

Gelınlık & damatlık

dÜĞÜn pastası

nıkah pastası

nıkah Şekerı

salon

davetıye (ıÇ kısmı eŞım dızayn ettı)

Son düzenleme:
gelinliğin, pastan, şekerin, davetiyen hepsi çok güzel ömür boyu mutluklar:)))

hepsi bu kadar güzel ve çok uygun yapmışsın. umarım bizde uygun ve güzel şeyler aayarlayabiliriz:))

cnm Allah mesut etsin, çok hoş olmuşsun, düğün de öyle görünüyo.. bu arada yardımların için teşekkürler..

teşekkürler kızlar...dediğim gibi ben çok eğlendim ya bana yetiyor zaten...izmirde olursa yardımcı olmaya çalışırım aldığım yerler düğün salonu filan.bu arada fuarda golf de yapmıştık düğünü :teytey:

Cok uyguna olmus o zaman :kahve:

Insallah bizde böyle uyguna buluruz :1no2:

bu bahsettiğim nikah. belediyenin düğün salonu yani. 45 dakikalık bi merasim iiçinde müzikte var. bize mantıklı geldi.

kınamı kapının önünde yapıcam acaba müzisyen fiyatları nekadarki bilen varmı???? (izmirde)

Hic bir fikrim yok cnm, ama yengeminkide sokakta olmustu. Sanirim göcmenlerde adetmis. Cok güzelde olmustu. Bucadaydi ;-)

Dügün pastasi: kına gecesindepasta oldu 250 kişilik 200 YTL
Fotografci: 450 YTL stüdyo fotoları + dış mekan çekim + 200 nikah salonundaki fotolar
Davetiye + nikah şekeri: 150 davetiye 150 YL nikah şekeri 100 adet 100 ytl
Gelinlik: 2500 YTL özel dikim
Dügün yemegi: kişi başı 30 ytl 100 KİŞİ 3000 ytl
SÜS: Kına gecesinde tüm salondaki masa örtüsü sandalye giydirme, gelin masasısüsleme (çardak altındaydı çardğın süslenmesi), masa çiçeği giriş yolunda 6 adet çiçek çok komk bir rakama maloldu çünkü çiçekçi çok yakın bir arkadşıydı annemin, düğün hediyei olarak yaptı annem yalvara yaksra en azından elemanlarının yövmiyesini veriyim deyince 100 ytl zorlan almıştı.. Düğün yemeğinde gittiğimiz restoran kaynımın tanıdığı olduğu için jest olsun diye çok hoş bir süsleme yapmıştı...
Yani süsleme konusunda şanslıydık. Organizasyon firmaları acaip uçuk fiyatler veryorlar...

Yeni Ortlama:

Dügün pastasi: kisi basina 0.90 TL
Fotografci:685 TL
Davetiye: 100 adet 147.14 TL
Gelinlik: 1566 TL
Dügün yemegi: kisi basina 26.66 TL
Süs: 75 TL
Kuaför: 300 TL
Seker: tanesi 1.27 TL
Araba kiralama:350 TL
Gelin Taci:10 TL
Gelin ayakkabisi:50 TL
Damatlik: 300 TL
Salon hepsi dahil: 5625 TL

2006 eylülde evlendim

gelinlik: 450 TL (hazır ve kiralıktı)
damatlık: 200 TL (takım elbise tarzında, nikahtan sonra da giyilebilecek tarz birşeydi)
ayakkabı: 180 TL (gelin+damat için)
pasta: 200 TL (kaç kişilikti hatırlaymıyorum)
fotoğraf: 250 TL (yuvarlak hesap - stüdyo+nikah dairesi)
kuaför: 900 TL (gelin+5 kişi)
davetiye: 200 TL (250 adet)
nikah şekeri: 50 TL (maliyeti. kendimiz yapmıştık. buzdolabı magnetiyle - 450 adet çıkmıştı. çoğunu şeker haline getirmedik tanıdıklara dağıttık magnetleri.)
araba süslemesi+el çiçeği: 150 TL
akşam yemeği: 60 TL (kişi başı)

Yeni Ortlama:

Dügün pastasi: kisi basina 0.90 TL
Fotografci:612 TL
Davetiye: 100 adet 113.57 TL
Gelinlik: 1407 TL
Dügün yemegi: kisi basina 35 TL
Süs: 100 TL
Kuaför: 237.50 TL
Seker: tanesi 0.98 TL
Araba kiralama:350 TL
Gelin Taci:10 TL
Gelin ayakkabisi:50 TL
Damatlik: 300 TL
Damat ayakkabisi: 60 TL
Salon hepsi dahil: 5625 TL

gelinlik : 1500(esin arıcan moda evi kiralık)
gelin ayakkabısı : 180 (hotiç)
damatlık : 500(mithat giyim)
damatlık ayakkabı : 120(kemal tanca)
düğün :8000 pasta,meyve tabagı,kuruyemiş tabagı,içecek dahil 500 kişilik
foto : 300
kuaför :350
gelin çiçeği :150
balayı : 1300 (club voyage sorgun)
aklıma bunlar geldi daha birsürü ıvır zıvır

Hic bir fikrim yok cnm, ama yengeminkide sokakta olmustu. Sanirim göcmenlerde adetmis. Cok güzelde olmustu. Bucadaydi ;-)[/QUO
izmirde genelde kınalar kapı önünde olur nişanlımda göçmen :) ve bizde buca şirinyerde oturuoruz ne kaaa çok ortak nokta:KK70: buarada bende gelinliğimi özel dikim yaptırıprum ve tavsiye ederim gül kaya moda evi dikimleri harika istediğim modeli ben anlatmadan çizdi ve çıkardığı fiyatda 700 ytl

X