Duaların kabul olması

emmasophia

Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2024
183
26
Doğru bölüme mı konu açtım bilmiyorum ama.Birşey sormak istiyorum.Allah bize dua ettiğimiz şeyi vermeden önce bizi bazı engellerle sınar mı yaşayan oldu mu aranızda bunu?Hayırlı şeylerin önünde engel mı olur yoksa hiçbir engel olmadan kolayca mı olur bizim için hayırlı olan dilekler?Engeller vazgeçmemiz için mı yoksa sabredip direnmemiz ve beklememiz için mı çıkar önümüze?Gerçekleşmesinin önünde bir sürü engel çıktığı halde sabreden bekleyen duası kabul olan mutlu olan arkadaşlara sormak istedim

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar , biliyorsunuz ki yarın mevlid kandili ve ben hamile kalmayı çok istiyorum rica etsem ettiğiniz duaların içinde bana da yer verir misiniz ? özellikle hamilelerrr... 😍 nolurrrrrrrrrrr çok ihtiyacım var dualarinizaaaa🥺 şimdiden herkese çok teşekkür ederim , hepimizin kandili mübarek olsun rabbim dualarımızı kabul eylesin 💗

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar , biliyorsunuz ki yarın mevlid kandili ve ben hamile kalmayı çok istiyorum rica etsem ettiğiniz duaların içinde bana da yer verir misiniz ? özellikle hamilelerrr... 😍 nolurrrrrrrrrrr çok ihtiyacım var dualarinizaaaa🥺 şimdiden herkese çok teşekkür ederim , hepimizin kandili mübarek olsun rabbim dualarımızı kabul eylesin 💗
Kendine konu açsaydın olmuyor muydu dua ıstiyorum diye neden buraya yazma gereği duydun

duayı bu sekilde bir beklentiyle yapmak doğru değil bence. Allah, benden isteyin, diyor. istiyoruz. olan oluyor, olmayan oluyor. inancımız gereği olmayanda da Allahın bizi kayırdığını, bizim iyiliğimizi gözettiğini düsünüp yine şükrediyoruz.

Ama yani engel var demek ki bu benim için hayırlı değil, veya çok kolay elde ettim bu hayırlıdır demek yanlış ya. Allah bazı isteklerimize ulaşma yolunda bizi sınar, bazen de hiç zorlanmadan istediğimizi bize vermesi de sınavdır ama. Duayı edip, elimizden geleni yapıp tevekkül edecez. gerisini Allaha güvenip ona bırakıcaz.

duayı bu sekilde bir beklentiyle yapmak doğru değil bence. Allah, benden isteyin, diyor. istiyoruz. olan oluyor, olmayan oluyor. inancımız gereği olmayanda da Allahın bizi kayırdığını, bizim iyiliğimizi gözettiğini düsünüp yine şükrediyoruz.

Ama yani engel var demek ki bu benim için hayırlı değil, veya çok kolay elde ettim bu hayırlıdır demek yanlış ya. Allah bazı isteklerimize ulaşma yolunda bizi sınar, bazen de hiç zorlanmadan istediğimizi bize vermesi de sınavdır ama. Duayı edip, elimizden geleni yapıp tevekkül edecez. gerisini Allaha güvenip ona bırakıcaz.
Yok ben şey için sordum engel çıkıyorsa vvazgeç hayırlı değil anlamında midir ya da sabrımız inancımız mı sınanıyordur yada hayırlı olan hemen kolayca oluyor mu diye gerçi bunları bilemeyiz de yaşayan oldu mu diye

Yok ben şey için sordum engel çıkıyorsa vvazgeç hayırlı değil anlamında midir ya da sabrımız inancımız mı sınanıyordur yada hayırlı olan hemen kolayca oluyor mu diye gerçi bunları bilemeyiz de yaşayan oldu mu diye
e ben de onu açıkladım 😂😂 yani bilemezsin. benim bir çok engele rağmen en sonunda kanul olan dualarım da oldu. sadece içimden gecirdiğim hiç çaba göstermediklerim de oldu. yani bunu zorluğa, kolaylığa bağlamak doğru değil.

e ben de onu açıkladım 😂😂 yani bilemezsin. benim bir çok engele rağmen en sonunda kanul olan dualarım da oldu. sadece içimden gecirdiğim hiç çaba göstermediklerim de oldu. yani bunu zorluğa, kolaylığa bağlamak doğru değil.
Bilinmez tabi de insan işte merak ediyor engeller hayırlı olmadığı için mı çıkıyor diye o açıdan teşekkür ederim 🙏

Yeni kullanıcı olduğum için bilmiyordum kusura bakmayın ayrıca insanların görüp dua etmesinde bir sakınca olacağını düşünmemiştim.
Görüp dua etmekte elbette sakınca yok ederim de Allah nasip etsin inşallah sana da hayırlı sağlıklı bir evlat ama kendine konu açıp dua istesen daha çok kişiye ulaşırdın böyle bireysel konulara yazmaktansa o açıdan dedim

Görüp dua etmekte elbette sakınca yok ederim de Allah nasip etsin inşallah sana da hayırlı sağlıklı bir evlat ama kendine konu açıp dua istesen daha çok kişiye ulaşırdın böyle bireysel konulara yazmaktansa o açıdan dedikonu açtım, teşekkür ederim Allah razı olsun 💗

X