Dualar neden kabul olmaz

Chuck24681012

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
412
453
Arkadaşlar Mrblar, on bir yıldır yüzüm hiç gülmüyor.Hayat durdu sanki yolunda giden hiç bir şey yok.Sevdiklerimizden ya ölümle ayrıldık ya da hayat ayırdı.Pek çok imtihan geçirdik Rabbime yalvarıyorum daha çok sınama diye.Bol bol istiğfar çekiyorum ama yok olmuyor

Arkadaşlar Mrblar, on bir yıldır yüzüm hiç gülmüyor.Hayat durdu sanki yolunda giden hiç bir şey yok.Sevdiklerimizden ya ölümle ayrıldık ya da hayat ayırdı.Pek çok imtihan geçirdik Rabbime yalvarıyorum daha çok sınama diye.Bol bol istiğfar çekiyorum ama yok olmuyor
Belki zamanı vardır duadan vaz geçmeyin o bizler için en iyisini bilir 🙏

Yüzüm hiç gülmüyor deme rabbim daha iyi günler yaşat de ve şükret sonra da peygamber efendimiz e salavat Çek Yasin tebareke amme bol bol oku sabah namazlarını Eda etmeye çok dikkat et ve güneşin doğmasına az kala kıl ve namazdan sonra ellerini aç Allah tan kabul olacağına bilerek iste. bol bol tövbe et ve yapabilirsen nafile namaz kıl

Allah bizleri dua etmeye ve dua etmeyi sürdürmeye teşvik eder. Aynı şeyi tekrar tekrar istemek yanlış bir şey değildir. Dua ettiğiniz şey Allahın isteği dahilinde olduğu sürece, Allah isteğinizi yerine getirene ya da arzuyu kalbinizden yok edene kadar istemeye devam edin.

Bazen Yaradan bizlere sabır ve sebat öğretmek için dualarımıza bir yanıt beklemeye zorlar. Bazen henüz Allahın yaşamlarımız için olan zamanlamasında olmayabilecek bir şey isteriz.

Bazen Yaradanın bizim için isteği olmayan bir şey isteriz ve Allah da bize “hayır” der. Dua sadece yüce yaradana kendi isteklerimizi sunmak değil, Onun da bizim yüreğimize Kendi isteğini sunmasıdır.

Allah, ya size isteğinizi verene ya da sizin kendi isteğinizin O’nun sizin için isteği olmadığı konusunda sizi ikna edene dek istemeye, kapıya vurmaya ve aramaya devam edin.

İsrailoğullarından bir din adamı şöyle demiştir: "Ey Rabbim !Nİce kez sana isyan ettim ama beni cezalandırmadın. "

Ona şöyle cevap gelmiş:"Seni kaç kez cezalandırdım, ama senin haberin yok .Seni bana MÜNACAATTAN /YALVARMAKTAN MAHRUM BIRAKMADIM MI??

HZ. Ömer der ki;
"Ben duanın kabul edilmemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin olmamasının kaygısını taşırım."

Allah sevdiklerini imtihan eder senin dua etmeni yalvarmanı seviyor demek ki. Burada kabul olmayan dualarının mutlaka senin bilmediğin bir hayır tarafı vardır ve diğer tarafta mükafat verir size Rabbim.. İsyan etmeyecek birine benziyorsunuz aman dikkat şükre duaya devam Allah yardımcın olsun. Bende çok zor yıllar atlattım kendimi bildim bileli.. Sonra Allah yüzüme bir güldü çok şükür.. Her anımıza şükür o yüzden pes etme:KK200:

X