DUAL YELLOW LAZER YAPTIRANLAR / ROSACEA, LEKE, AKNE VS.

doktorunuza sorun ducray kelual ds size uygunsa kullanın.bn kızarıklık ve pullanma için bunu da kullanıyorum
Tsk ederim cevaplarınız için, Ben simdi flagyl antibiyotike basladim biraz daha agresif tedavi verdi anladigim kadarıyla 8 saatte bir iciyorum, bir de alerji hapi iciyorum gunde 1 defa, 2 gundur daha iyiyim, tto çay agaci jelini 2 sene önce kullanmistim cok cok kuruttu benim yuzumu daha cok acımıştı ama soracagim tekrar doktoruma denesem mi diye demodex tedavisinde herkes kullaniyor anladigim kadariyla.. ducray i da bir sorayim ama benin cildim normal, yagli degil, simdi kuru yanaklarim bunlar daha da kurutur mu acaba;( metrin sampuani da soolantra kremi de kesti suan icin belki antibiyotik tedavisinin sonunda tekrar başlatır, siz 1 senedir kullanıyorsunuz demek ilaclarınızı, bayagi uzun surec demek ki bunun tedavisi, aman bitsin de ben de kullanırım napayim... beni asil üzen hayati yasamama engel olmasi bir anda kirmizi oluyorum alev basıyor kaşınıyorum batma yanma hissi oluyor, ağlamak istiyorum o anlar da, boynumda da var bu puturler bu sefer demekki birden artti benim de anlamadığım sekilde.. sosyal hayatimda ciddi sorun yaratıyor toplantılarda vs.
yaşadığım pskoljk sıkıntıya mi üzülsem yasim 36 bebek dusunuyorum ama bu hastaligim ve kullandigim ilaclar yuzunden yapamiyorum;( erteledikce erteleniyor hayatim buna mi uzulsem bilemiyorum...

evet tto kurutuyor fakat bn üzerine ducray kremi kullanınca yüzüm için yeterli oluyor.bnim cildim demodexten dolayı kuru fakat en hafif krem bile cildime yeterli geliyor.sizinki gibi değil..siz de tto sonrası cildinize uygun bir nemlendirici krem sürerseniz belki çok kurutmaz.bnde muhtemeln pazartesi sonrası daha agresif bir tedaviye başlayacağım.bnde demodex var ama sizin gibi yanma batma olmuyor.sivilce çıkıyor daha çok bir de kızarıklık oluşuyor.sol yanagımda da ara ara ödem..yaglı krem kullanınca yanma batma oluyor.bnde çok üzülüyorum...kendimi de suçluyorum..boynumda oluyor fakat minik minik sivilce şeklinde,kızarıklık boynumda geçti.boynuma ceradolini 3 kere falan kullanmıştım belki de ondan..kaşınma bnde genelde gece oluyor.bu demodexin de türleri var sanırım.üzülmeyin lütfen..hamilelikte demodex enfestasyonu yaşayanlar oluyor.doktorlar sitesinde okumuştum.doktorunuza sorun böyle bir durum olursa ilaç kullanılmasa da krem kullanılıyor muymuş ?gerekiyorsa uzun bir tedavi alın.bn sizde lazer sonrası kızarıklık olmaz diye düşünmüştüm.demodex kızarıklığı ayrı oluyor demek ki..lazerler çözüm olmuyor.

makyaj yapmaya ne diyor doktorunuz ? kızarıklık sivilce vs kapatmak için ?

Aslinda kizarikligim cok cok azalmisti yok gibiydi neredeyse ama demodex tekrar kirmizilik yapabiliyormus doktorum oyle dedi, inslah demodex sonrasi tamamen gecer kirmiziligim yoksa dual yellow lazer uygulamalarım boşa gider;( hem çektiğim indirip hem maddi külfeti boşa gider.. suan sürdüğüm nemlendirici anlık nemlendiriyor sonrasinda yine puturlu hissiyat ve kuru oluyorum, cok nemlendirici de surmek istemiyorum yaglanirsa demodex ler artar diye korkuyorum, bana şimdiki doktorum mikroskobik inceleme yaomadi muayene ile soyledi demodex cok net belli diye o yuzden soru işareti oldu bende acaba mikroskop ile incelemeden de anlasilabiliyor mu?

makyaj yapmaya ne diyor doktorunuz ? kızarıklık sivilce vs kapatmak için ?
Bu son gittigimde demodex olayına okdr moralim bozuktu ki makyaji sormadım ama önceki konuşmalarda bana pharmaceris fondöten kullanabilirsin demisti f serisi dokunmamisti bana

bn doktoruma cildimdeki bu kuruluk nemlendirme ile gitmez mi dedim..eger kuruluk demodex kaynaklıysa istediğin kadar nemlendirici sür gitmez dedi.eğer gerçek bir kuruluksa nemlendirici işe yararmış.pazartesi bunun için tekrar test yapılacak.demodex çıkarsa daha güçlü tedavi verecek.sizin söylediklerinizden de doktorumun haklı oldugu ortaya çıkıyor aslında...evet ilk gittiğimde mikroskopla bakıldı ve demodex çıkınca tedaviye başladık..

Demodex karanligi sever diye okumuştum bir makalede o yuzden gece daha cok artarmis yarattigi sıkınti, yastığımı değiştirdim yeni yastik aldim, kılıfını 2 gunde bir değiştiriyorum, yabanci bir yazida okudum, çarşaf ve yastik kılıfını surekli değiştirin diyordu ne kadar etkili bilemiyorum, aslinda dual yellow lazer demodex i de azaltır demisti, bu mevsimlerde nuks olabilir dedi belki o geldi başıma hicbirsey bilmiyorum, umarım bir an once kurtuluruz...
Yuzume uyguladigim kremler cok fena yapti bu sefer beni cok cok hassas olmus demodex aktivitesinden ondan oldu dedi doktorum, eger bu agizdan aldığım ilaçlarla biraz kontrol altına alabilirsek kremlere de devam edeceğim sanirim uzun bir sure, of bu ne illet bisiymis ya
Ben bir de esimden geciyor olabilir mi dedim, evlendikten sonra cikti bende bu hastalik zaten, olabilir cilt temasıyla ama esinde de hastalik yapması lazım dedi onda bisi yok cok sukur ama aklima takılıyor surekli acaba ondan bana benden ona surekli bir hareket mi var ondan mi kurtulamıyorum bu illetten??? Size doktorunuz sebebiyle ilgili bir sey soyledi mi hic

Bir sey soracagim sizin içinde uygunsa buradan takip zor oluyor eger instagram kullanıyorsanız oradan ekleyebilir miyim sizi?

:) sanmıyorum eşinizden geçtigini..bnde krem kullanınca kullandıgım o krem birkaç kişide daha hassasiyet yaratmış..cildin bağışılıgı düşünce oluşuyor sanırım.doktoruma sormadım fakat zaten nedeni bilinmiyormuş..instagram hesabını yeni açtım..kullanacagımı sanmıyorum ama iletişimde kalmak adına oradan yazabilirsiniz tugcenmtr

Bir sey soracagim sizin içinde uygunsa buradan takip zor oluyor eger instagram kullanıyorsanız oradan ekleyebilir miyim sizi?
biz herhalde ömür boyu ilaç kullanacagız..yüzünüzde sivilce çıkmaması da iiyi.. bnim arada çıkıyor..bn bu ilaçları bırakınca ne olacak bunu merak ediyorum.. :) nüks vs kesin bnde de olacak..

cildinizdeki kuruluk nüks etmeden önce de geçmemişti sanırım..bana doktor demodex giderse cilt dengesini sağlar ve kuruluk gidebilir dedi..demek ki sizdeki demodex hala devam ediyordu.

Merhaba benimde 3 ay önce Rozasea teşhisi konuldu. 40 yaşındayım 10 senedir ara ara minik minik sivilceler ve kırmızılıklar oluyordu fakat hemen geçiyordu önemsemiyordum. Son zamanlarda kaşıntı ve yanma eklenince doktora gittim. Çay ağacı kremi ve yıkama jeli verdi. 1 ay sonra geçmeyince el mikroskobu ile bakıp hap ve iki yıkama jeli ve çok sayıda ilacın karışımından oluşan bir solüsyon hazırlattı eczanede. İçinde metril krem dermiton losyon laktik asit çay ağacı yağı azelderm krem ve bi kaç şey daha var. O bana çok iyi geldi yüzüm geriliyor ince çizgilerim yok oldu fakat zaman zaman tekrar kaşıntı yanma ve batma oluşuyor. Tabi aşırı kuruluk oluştu. Bioliq yıkama jeli redblocker temizleme suyu ve nemlendiricisini ve tto şampuan verdi. Ayrıca bioderma yıkama jeli de verdi. İki yıkama jeliyle üstüste yıkama yapıp sonra nemlendirici ve ilaç kullanıyorum. 2 aydır düzenli kullanıyorum ama son iki gündür kaşıntı canıma tak etti. Doktorum korona olduğu için gidemiyorum da. Bugün dahiliye Doktoru arkadaşım var ona gittim. Bi çok kan testinin yanında B12ye de bakalım bazen bu tarz kaşıntılar ondan da kaynaklanabilir dedi. Yarın sabah kan vereceğim. O kadar sıkıldım ki dün oturup ağladım. Gençlik aşısı önermişti doktorum ama üç markadan sadece birini öneririm çünkü diğerleri kılcal damar artışı yapabilir demişti. Antalya’da 3 merkezde proyellow lazer var ve şuan çok kırmızı olmadığı için ne yapacağıma karar veremiyorum. Okuduğum kadarıyla geçmeyebiliyormuş. Bu kadar masraftan sonra geçmezse daha da üzülürüm. Bugün doktorum sakin kalmalısın dedi asla stres yok (ne mümkün)

Herkese merhaba bu konuyu yeni gördüm doğum sonrası Roze bende ortaya çıktı 2yildir yoğun varr çok mutsuz ve ne yapacağımı bilmez durumdayım araya pandemi de girince iyi bı doktora gidemeim Güneş kremi Roza kremi birde sivilce için krem kullanıyorum ama fayda etmiyor sürekli sivilce yanma atak zamanları her ay oluyor kas üstü yanak ve cenemde varr aklıma buraya yazmak geldi bu lazer gerçekten faydalı mı hangi doktora gitmeliyim Ankara'da yaşıyorum bilen arkadaş varsa yazarsa minnettar olurum

Son düzenleme:
Gecmis olsun, ben 2 senedir uğraşıyorum, demodex nuks etti bende, onun icin tedavi oluyorum, lazer tedavisi yaptirdim ben kirmiziliklarim cok cok azaldı, ara ara yine kirmizilik ataklari geliyor ama en fazla 1 saat sonra rahatlıyorum geciyor, suan sadece kuruluk ve hafif kirmizi noktaciklar oluyor onlar da demodex e karşı oluşan hipersensivite imis doktorum oyle dedi, ama sivilce cikmiyor bende artik.

Gozunuzaydin, ne durumdasınız peki suan, normal nemlendirici tarzi kremler mi verdi?
evet verdi la roche toleriane ultra fluid,la roche güneş kremi çay agacı jeline ve ducray kreme devam ediyorum bir de bende rozasea yok fakat demodex kaynaklı kızarıklık ve sivilcelenme kaşıntı oluyordu.bunlar şu an geçti doktorum tekrar gelebilr dedi.ek olarak kalan kızarıklığım yaglı egzamadan kaynaklı olabilirmiş.bunun için retinol içeren eritretin kremi verdi.haftada iki gece bunu kullanıyorum hem göznekler için hem de hücre yenilemek için.zaten kullandıgım yaglı kremlerle cilt rengim de baya koyulaşmıştı.belki kalan kızarıklıgımdan da bu kremlerle kurtulurum.demodexlik bir durum olmaz ise 6 ay sonra tekrar kontrole gidecegim.lazerlik bir kızarıklıgın yok dedi.bu yüzden lazeri şu an düşünmüyorum.sizin kızarıklıgınız ne durumda ? en son demodex nüks etmişti..

retinol kremi kullanabiliyor olmam bile bni mutlu etti. :) bir çok şeyi süremiyordum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…