Dua Paylaşımları Topiği

100 tanede ben salavat getirdim .sonsuz salat sonsuz selam olsun en sevgiliye

Böyle bir konu göremedim..Her güne güzel bır dua ekliyelim..Hep bereber amın diyelim.......

Allahım,Lütfet ki gittiğimiz her yere barış
götürelim;Bölücü değil, bağdaştırıcı olabilelim.Nefret olan yere
sevgi,Yaralanma olan yere affedicilik,...Kuşku
olan yere inanç,Ümitsizlik olan yere ümit,Karanlık olan yere
aydınlıkVe üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı bize lütfet.Allahım,Kusurları
... görenlerden değil, örtenlerden;Teselli arayanlardan değil, teselli
edenlerden;Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;Yalnız
sevilmeyi isteyenlerden değil,Sevenlerden olmamıza yardım et.Yağmur
gibi hiçbir şey ayırdetmeyipAktığı her yere canlılık
bahşedenlerden;Güneş gibi hiçbir şey ayırdetmeyipIşığıyla tüm
varlıkları aydınlatanlardan;Toprak gibi her şey üstüne bastığı haldeHiçbir
şeyini esirgemeyipNimetlerini herkese verenlerden;Ve gece gibi,
ayıp ve kusurları sarıp örten,Alemin dinlenmesine imkân
hazırlayanlardan olmayı bize lütfet. AMİİNN

merhaba hanımlar,birbirimiz için karşılıklı dua edeceğimiz bir topic olsun istedim.Bu topikte 2 üye karşılıklı olarak birbiri için dua edebilir.Uzun dua listelerinde yaşanan aksaklıkları düşününce 2 kişilik küçük gruplarla karşılıklı birbirimize dua edebiliriz diye düşündüm.Örneğin bu mesajımı yanıtlayan arkadaşımızla birbirimize dileğimizi ve istersek adımızı söyleyip birbirimiz için dua edeceğiz.Topikte diğer üyeler de birbirleri için dua edebilirler.Kişinin kendisi için bir başkası tarafından yapılan duanın daha etkili olduğunu düşünürsek güzel olabilir.Kısacası bir dua kardeşi seçip birbirimiz için dua ediyoruz.Daha sonra farklı kardeşlerle devam edebiliriz dualarımıza.

Benimle duaya başlamak isteyen arkadaşımızla el evvel zikrine başlayabiliriz:
İSTEKLERİNİZE DAHA ÇABUK ULAŞMAK İÇİN(EL-EVVEL)ZİKRİ
1.EL-EVVEL ismini her gün veya her namazdan sonra (37) defa zikreden kişinin,Cenabı hak tarafından bütün istek ve ihtiyaçlarına kavuşturulur,duası kabul olur.
2.Bu ismi devamlı zikreden kimse giriştiği her işde başarılı olur.Hiç bir teşebbüsünde zarar görmez.maddi ve manevi bir çok faydası vardır.
3.Bu ismi sürekli okuyan bir öğrenci,daima sınıfın birincisi olur.memur okusa mesleğinin en üstünlerinden olur.
4.misafir olan kimse cuma günleri okumaya devam etse,sağ salim eş ve dostlarına,akraba ve ailesine kavuşur.
5.Evladı olmayan kimse 4 cuma üst üste “YA -EVVEL” diye samimiyetle zikretse,Allah yanında duası kabul olur.Eğer tıbbı bir enğeli yoksa Allah’ın izni ve kudretiyle çocuk sahibi olur.

anım mrb..çok güzel düşünmüşün...başkasının senin için dua etmesinin daha etkili olabiliceğine inanıyorum. düşünsene seni tanımıyo ve senin için rabbine dua ediyo..yani ben dua kardeşin olabilirim:)

ok,37 el-evvel zikrinden sonra birbirimizin dileğinin kabulü için dua edelim,ben şuanda dışarıdayım,eve gittiğimde yatsıyı kıldıktan sonra senin için okuyayım,dileğini ve ismini paylaşmak ister misin?Yoksa kullanıcı adını söyleyip gönlünden geçenin kabul olmasını mı dileyeyim?beim adım burcu,dileğim de aslında çok sorunum var ama en önemlisi hayırlı biriyle tanışıp hayırlı bir yuva kurmak

arkadaşlar yoldaydım malum okullar açıldı iş başı yaptık o yüzden giremedim nete. hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. sayı girildikçe ben taoparlamaya çalışırım. bende okumaya devam edeceğim inşallah. Rabbim yardımcımız olsun.

topiğiniz hayırlı olsun inşallah.
kabul ederseniz eğer dua kardeşiniz olarak bende okuyacağınız dualarda
varım. yeterki haberim olsun.
devamlı surette okuduğum dualar var.
kenzül arş duası, celcelutiye duası, sekine duası, ashabı bedir duası ve
ismi azam duası gibi dualar devamlı surette okuduklarım.
bundan sonraki dualarımın sonunda sizlere de dua edeceğim.
tanıştığımıza memnun oldum
allaha emanet olun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…