Dua öğretin bana lütfen

Sevahanm

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
65
60
36
Merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum. Bir sınava gireceğim dua araştırıyordum burada bir sayfa açıldı.
İşlerim kaç yıldır yolunda gitmiyor. Bu sene de bir sınava gireceğim, bir ay sonra. Bildiğiniz dua varsa yazar mısını?

İçinizden geliyorsa bir de dua edin bana. Allah hepinizden razı olsun canlarım.

İnşirah oku

Gönlünden geçtiği şekilde, diline gelenlerle de dua etsen olur. Elinden geleni yaptıysan tevekkülle sığın.

Gönülden geleni hayırlı ise verir zaten.

Her zaman ettiğim esas dua,
"Gönlümdekini hayırlı eyle, hayırlı olanı gönlüme düşür"dür.

Senin de gönlündeki senin için hayırlı olandır ve en kısa sürede kavuşursun umarım

Belki taşlanacağim bilmiyorum ama dua konusunda olacak olan oluyor. Dua iyi hissettiriyor , sevabı var bana göre hepsi bu....
51 senelik ömürde ulaşılan sonuç...
Dua etmeyi bıraktım mi hayır... korkuyorum çünkü...

Biliyorum, niye taşlanasın. Bence de öyle. 30 yaşındayım, dua ederdim bıraktım. Gönülden ederdim ama olmayınca olmuyor. Bunlar dünya işi deyip yalnızca ahiret için dua ettim.

Biliyorum, niye taşlanasın. Bence de öyle. 30 yaşındayım, dua ederdim bıraktım. Gönülden ederdim ama olmayınca olmuyor. Bunlar dünya işi deyip yalnızca ahiret için dua ettim.
Anlaşılmak çok güzel bir duygu
Seninle aynı fikirdeyim. Herhangi bir konuda yapılması gereken ne varsa onu yapiyorum. İyi niyetli olduğum durumlarda bile aleyhime sonuçlar doğduğuna şahit oldum. Dua et dediklerinde sessizliğe bürünüyorum .

Duanın kabulü evet değildir her zaman..
Hayırlı ise olsun diye dua ediyorsanız hayır la cevaplanan dua da bi cevaptır..
Dua nin eveti hayiri Yaradana kalmıştır (gaybi bilen O'dur)
Duamız illa evet olsun diye değil.. hayırlı şekilde olsun diyedir dua birçok şeyi değiştirebilir samimi şekilde yapılıyor ise.. ben ne istiyorsam değil Rabbim nasıl diliyorsa ve neyi o şekilde güzel diliyorsa olur diye
Bu arada fetih suresi önerilir
Elinizden geleni yaptıysanız tevekkül

Sağ ol canım, rabbana süresi ile dua ederim, şu olsun şunu nasip et diye değil, bu dunya ve ahirette hayırlısını ver derim. Çok dua ettim kaç yıldır işsiLik için olmadı, bir kapı bile açılmadı. Hayırlısı neyse o dedim geçtim ne yapacağız. Güzel yorumun için sağ oş.

Reactions: H M
Rabbim hayırlı kapılar acsin.. mutlaka vardır bı yolu

sizi çok iyi anlıyorum.öyle bir raddeye geliniyor ki hiç mi bir duam kabul olmaz neden ?? oluyorsun. belki de bu da bizim imtihanımızdır.

İşin sırrı bence Rabbin rızası Elhan. Rabbin rızasını dilerse insan, kul bı şekil selamete çıkıyor. İmtihan olmadan mükâfat da olmuyor. İşin özünü unutup,dilekler hep dünyalık olunca bir arpa boyu yol gidilmiyor.

Bilmiyorum kuzum. Hem bu dünya hem ahiret için ettiğim duaların sayısı daha fazla...ahirete kaldi deniliyor inşallah öyledir. Herkeste aynı olacak diye bir şey yok tabi..

Bol bol istigfar oku güzel kardeşim. Aklına geldikçe ya Latif de. Salavati eksik etme. Yaptığın her duayi, yaptığın her işi Hakk'ın rızası için yap. İnşallah Allah yolunu açık etsin.

Dedikodu sakın yapma güzel kardeşim. Kötü zanda bulunma. Şeytani işler, Rahmandan uzaklaştırır unutma. Bazen insanlar her türlü günahı işler duam niye olmuyor der. Allah temizdir, temiz kuluna yakındır ,temizi sever.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…