Dua ediyorum ama sürekli irdeliyorum kabul olacak mı vb.diye😩

mavsbulut

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2023
164
5
22
Bir dileğiniz varsa dua edip akışına mi birakiyorsunuz yoksa kabul olacak mı şöyle olacak mı diye düşünüp duruyor musunuz. Ben şöyle düşünüyorum, akışına bırakırsak olur dileğimiz ama sürekli irdelersek

Yuce rabbimi darlamiyorum ben bu gibi dusuncelerle, ol derse olur zaten duami edip pozitif dusunuyorum, hayirliysa olsun diyorum. Bu kadar, irdelemekten kastinjz ne ki

Bence de akışına bırakmaya çalışın. Tevekkül edin ve hayırlısıysa olsun deyin. Kimisi Allah'ım benim istediklerimi değil, senin bende görmek istediklerini nasip et der ya onun gibi, benim çok sevdiğim bir duadır. Biz kullar bilemeyiz o an istediğimiz bizim için belki de hayırlı değildir, verilmiş sadakam varmış diye sonradan anlarız.

Yuce rabbimi darlamiyorum ben bu gibi dusuncelerle, ol derse olur zaten duami edip pozitif dusunuyorum, hayirliysa olsun diyorum. Bu kadar, irdelemekten kastinjz ne ki
İşte acaba olacak mı? Diye düşünüyorum ama daha çok duam şuan kabul olmadığı için üzülüyorum zamanı var belki de ama insanın elinde olmuyo

Aynen en önemlisi hayırlısı tabi ki. Zaten ben dua ederken şu duam benim için hayırlı olsun falan diye dua ediyorum

Israrla dua edin tabi ki , her fırsatta. Ama irdelemeyin tevekkül edin. Gönlünüzdeki hayırlı bir şekilde nasip olsun inşallah

Dua nin doğrusu hayırlısı olsun diye istenir.

Yani beşeri darladiginiz yetmiyor, bir de Rabb'inizi mi darliyorsunuz?

Tovbe estağfurullah.

Ben duayı ettikten sonra sanki resmi bir makama dilekçe göndermişim gibi duamın yerine ulaştığından emin oluyorum. Ve olumlu ya da olumsuz muhakkak bir cevap alacağımdan emin halde tevekkül ediyorum. Çünkü Allah dualara icabet edendir. Eğer istediğimi vermiyorsa bir bildiği vardır. Tevekkül edince her şey umduğumdan da iyi oluyor, tavsiye ederim. Teslim olabilmek akışına bırakmak kolay değil ama duayı ettiğimiz makamın her şeyin en iyisini bildiği gerçeğini kendinize hatırlatırsanız kaygınız azalır.

Ben genelde düşünüp duruyorum olacak mı diye. Ay hatta bir keresinde Allah affetsin de resmen darlayıp trip atmıştım. Allahım kabul et artık, olmayacaksa da olmayacak de bileyim diye

Ben de bu konuyu düşündüm tevekkül etmeye çalışıyorum ama bazen mümkün olmuyor. Bunun bilincine vardığımdan beri vesvese gelince Allahım en iyisini sen bilirsin hayırlısıyla istediğimi ver diyip unutmaya çalışıyorum konuyu.

Birçok şey için dua ettiğim için hepsini oturup düşünmüyorum olacak mı olacak mı diye,sizin özellikle dua ettiğiniz çok istediğiniz bir konu var sanırım

Allah kulunun israrla dua etmesini sever.. darlamak! Beseri bir duyguyu Allaha isnad ederek bu sozle gunaha giriyorsunuz yapmayın..

Ee? Kendi zihnimde beni isyana surukluycek hicbir seye izin vermiyorum. Dua edip edip diyelim ki gerceklesmediginde beni allahtan uzaklastiracak hicbir seye musaade etmiyorum. Eeee? Tepki vermek icin tepki vermeyin ya rica ederim. Neyse. ZehreNur

Siz beni anlamadınız ic dunyanız zihniniz değil burada ki konu.. Kelime ile Allahın ismini yanyana getirmeniz normalmis gibi yazmanız.İstemeden gunaha girdiginiz icin bu hatanızı soyleyip uyarmakla mukellefim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…