Dua edelim mi?Tüm Kalbimizle ama

mrb canlarım. ben şu anki listeye dua ettim çünkü son listeyi alamayacağım. bi süre nete girme imkanım da yok. hakkınızı helal edin bu gece size katılamıyorum isterseniz listeden çıkarabilirsiniz. heralde haftaya da giremem nete beni özleyin taaaamm mıaaaŞeniz

Çok ozletme canım kendını Allah kabul etsın dılıne yuregıne saglık..
Görüşmek üzere... Şeniz

Gece kalkıp edemesemde yarın cuma saatı bu duaların hepsını okuyacagım sırayla..
Elbet bu yaptıgımız daha munasıp olanıdır sonucta uykundan feragat etmek cok sevap ama yınede ne kadar olursa, duanın zamanı yoktur degılmı Allah dualarımızı duysun yeterkı.. :Saruboceq:

Demişki ; '' Yok mu bana dua edecek duasının kabul edeyim.. Yok mu benden isteyecek, dilediğini vereyim. Yok, mu benden af dileyen onu afv edeyim.. ''

ARKADAŞLAR LÜTFEN EN SON MESAJDA YER ALAN LİSTEYİ KOPYALAYALIM VE DUAMIZI EKLEYELİM. ALLAH KABUL ETSİN..

** duamızı yazarken 3. tekil şahısa göre yazarsak okuyan için daha kolay olur ve anlam kaybına uğramaz.....
( 30 Nisan Perşembe Gecesi)

DUA EDİLECEKLER LİSTESİ
( Bismillahirrahmanirrahim)

1- BUZDEVRİ.........Allah'ım sen MÜCİB' sin .Sen'den Peygamberimizi (s.a.v) vesile ederek istiyoruz.Buzdevrinin Ailesi ve sevdikleri ömür boyu sağlıklı,huzurlu olsun...Ablasının tez zamanda aşılamaya gerek kalmadan hayırlı,vücud ve ruh sağlığı tam bir bebeği olsun.inşallah..Rabbim onlarada anne- babalığı tattırsın hayırlı ve sağlıklı bir şekilde....Ablasıyla eniştesinin evlilikleri hep huzurlu olsun...annesi huzurlu,sakin, sağlıklı bir hayat yaşayabilsin ve inşallah torunlarıyla uzun seneler vakit geçirsin. ..Buzdevride işi ve özel hayatıyla ilgili doğru ve hayırlı, kararlar alsın inşallah…bütün dua eden arkadaşlarımızın dualarınıda kabul et Allah'ım.. (amin)

2-Burcums.......Babasının ruhuna rahmet... Ailesini koru, sevgilisi ile mutlu olsun, aralarındaki sorunlar bitsin...Reddi miras davasını kazansınlar ve maaşlarını alabilsinler... Sevgilisinin işleri hayırlısıyla yoluna girsin...

3-yasemin-66...Tüm bebek isteyen kullarına ve ümit ve yasemin kulunada en kısa zamanda sağlıklı, hayırlı bir evlat nasip eyle ya rabbim...Dertlilere deva, borçlulara eda,hastalara şifa, işsizlere hayırlı iş, eşsizlere hayırlı birer eş nasip eyle rabbim...sen cümlemizin yuvasından huzur sağlık ve mutlulugu eksik etme allahım...sen bizleri doğru yoldan saptırma...şeytanın şerrinden ve şerli insanların kötülüklerinden sana sığınırız...sen dua ve ibadetlerimizi kabul buyur ya rabbim ....

4-xzem......... Allahım görünmez kaza dan , beladan , kinden, şirkten akla gelmeyen bütün kötülüklerden sen koru sen kurtar onları yarabim , rızklarını kazançlarını bol ver, xzem'in sınava gircek çocuğuna da zihin açıklığı ver Rabbim, Allahım her kesin emeğini boş çevirme Yarabbim el açan dua eden bu elleri geri çevirme Yarabbim , amin

5- kahvekolik.... nişanlısının işleri hep çok iyi olsun, hayırlısıyla hep istanbulda otursunlar asla konyaya dönmesinler, evi, kınası, düğünü, balayı çok güzel olsun, çok hayırlı bi evlilikleri olsun. bekledikleri haber artık olumlu olarak gelsin. Allah'ım kahvekoliği, annesini babasını, kardeşini ve nişanlısını tüm kötülüklerden koru ve bütün günahlarını affet. amin.

6-biriciğim.........annesinin ilahi afla huzuru için ,sağlıklı,huzurlu bir ömür geçirmesi için ,el açan dua eden bu elleri geri çevirme Yarabbim , amin

7- Sevgi Kelebeği..... sevgilisi ve sevgi kelebeğine tez vakitte hayırlı bir iş kapısı nasip et ALLAHım ikisinin haklarında hayırlısı ne ise o olsun hayırlısıysa sevgi dolu saygı dolu hayırlı bir evlilikleri olsun tez vakitte, hayırlısı değilse tez vakitte ayrılsınlar.Sevgi Kelebeğinin ve tüm ailesinin sevdiklerinin arkadaşlarının evinden huzuru mutluluğu sağlığı sıhati eksik etmeyin hepsinin haklarında hayırlısını nasip et ALLAHım sevgi kelebeğide inşallah en kısa zamanda işiyle ve özel hayatıyla ilgili hayırlı haberler alır herşey yoluna girer AMİN

8- Betuly..... Allahım oncelıkle butun hastalara sıfa, dertlilere deva, borclulara eda nasip etsın... Aılemızı sevdıklerımızı bıze bagıslasın, onların guzel gunlerını gostersın... yavrumlarımızdan yuzumuzu guldursun.. evlat ısteyenlere evlat nasıp etsın... hayırlı ısler yapmayı, hayırla yoğurulmayı nasıp etsın.. boğazıımızdan 1 gr haram rızık gecırmesın.. ilim yolunda ılerletsın, peygamber efendımızın (s.a.v) yolunda ılerlemeyı nasp etsın.. onun sevdıgı gıbı olmayı, onun sevdıgı gıbı yasamayı nasıp etsın... kalplerımızı ımanla doldursun, nuruyla nurlandırsın, şuuruyla şuurlandırsın... hakıkı nasiha tövbesi etmemızı nasip etsın.. hayırlı yasam hayırlı olumler versın... onun huzura yuzumuzun akıyla cıkmayı nasıp etsın... bızı gordugumuz ve goremedıgımız her turlu kotlugun serrınden korusun.... ona layık kul, peygamber efendımıze layık ummet etsin... ugrunda yasayıp ugrunda olenlerde nasıp etsın... hepımıze hayırlı rızıklar, hayırlı evlılıkler, hayırlı yuvalar kurmayı nasıp etsın... esler arasına hurmet sevgı bahseylesın... kotulurden pisliklerden arındırsın... askerlerımıze guc, dirayet versın... ölmüşlerimizin ruhunu şaad eylesın, mekanları cennet olsun... şehidlerimizin, peygamber efendımızın ve sahabelerının şefaatlerıne nayıl eylesın... ana babalarımıza hayırlı evlat, evlatlarımıza hayırlı ana baba olmayı nasıp etsın INSALLAH... bu mubarek saatler yuzusu hurmetıne burada yazan ve su anda kalpten gecen, ellerını acmıs sana caresızlıkle yalvaran tum kullarının, hastane koselerınde ınleyen hastalarının, darda kalanların sıkıntılarına yetıs Allahım... dualarını kabul eyle... kabul eyle, kabul eyle... AMIN.

9- Okyanuscuk... YA TEVVAB günahlarımızı affeyle. Bütün hamdlere, övgülere, teşekküre layık olan sensin Ya Rabbbim. Kainatın efendisi Hz. Muhammed(sav) efendimiz ve bütün peygamberlere, Allah dostlarına sonsuz selam, sonsuz salat olsun.Ya Rab! Ümmet-i Muhammed'e rahmet ve merhamet eyle.Annemizden babamızdan razı ol, onlara merhamet et. Senin rızana nail eyle hepimizi. Yürüyen ayağımız, gören gözümüz, işiten kulağımız ve konuşan dilimiz SEN ol! Senden Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)'in istediği bütün hayırları ister, sana sığındığı bütün şerlerden biz de sana sığınırız. Ayaklarımızı yolundan ayırma Ya Hadi! İmanımızı, ilmimimiz artır Ya Rahman, Ya Aliym! Hatalarımızı, ayıplarımızı ört Ya SETTAR! Başımıza gelen musibetlerden dolayı bize ecir ver ve kaybettiklerimizin çok daha hayırlılarını nasip et bize...Zamanımızın ve paramızın bereketini arttır. Namazlarımızı aksatmadan kılmayı nasip et. Kur'anı Kerimi bize yoldaş kıl. Zihnimizi aç, hafızamızı kuvvetlendir. Evli olan kullarına hayırlı evlat ve yuva nasip et, Bekar kardeşlerimize de hayırlı eş, izdivaç, evlat nasip et. Devletimizin başındakilerin kalbini senin sevginle dolldur, adalet ve vicdan sahibi eyle Allah'ım. Allahümme salli ala seyyina Muhammed. Hamdolsun Alemlerin Rabbine.Amin.

10.leyla66:.....Verdiğin bütün nimetler için sana binlerce şükürler olsun ALLAHım hayırlısı ile borçlarımızı ödemeyi nasip et ALLAH'IM darda almış senden yardım bekleyen tüm kullarına yardım et bizlerede yardım et evlatlarımızı anasına babasına vatanına milletine layık insan sana layık kul olarak yetiştirmeyi nasipet eşimin hayırlısıyla doğru yolu bulup namaz kılmasını nasip et ALLAH'M SEN İSTERSEN HERŞEY OLUR SENİN GÜCÜN HERŞEYE YETERyuvamızdan tüm müslümanların evinden huzuru eksik etme senden başkasına muhtaç etme;sağlıklı, imanlı ,hayırlı ömür nasip et amin

11.as66...Allahım yasemin-66 ve isteyen tüm kullarına hayırlı evlatlar nasip eyle, dağçiçeğim kulunun sıkıntılarına derman ol yarabbim, as66 kulunun eşinin işini rast getir, yavrusuna sağlık sıhhat ve hayırlı bir gelecek nasıp eyle, babasının alacaklarını tez zamanda nasip et, kardesinin sınavlarında zihin açıklığı ver, annesine sağlık sıhhat ver yarabbim, hepimizi sana layık kullarından eyle Allahım...amin...

12-Umudum... umudum... allahım sen gönlümdeki hayırlı dilklerimi kabul eyle haırlıysa sevdiğim bana dönsün değilse rabbim tez zamanda unuttursun rabbim sıkıntılarımı gidersin o aklıma gelmesin ona ah etmeyi bırakmak birde ibadetlerimi tam yapabilmek için dua istiyorum sizden

13GLİKOZ.......... Allahım hayırlı kazançlar .kazançlarına bereket nasip et çok sıkıntılar çektiler rahata ersinler ...Eşi ANkarada bi iş bulsun ve hep beraber olarak mutlu olsunlar ......YARAB hasta olanlara şifa ,dertlilere deva , borçlulara borclarını ödeme imkanı ver Bebekleri olsun diye çabalayan arkadaşların emeklerini zayi etme onlarda anne babalıgı tatsınlar AMİN..

14_ebru.e.........allahım ebru kulun sana sukredıyor hersey ıcın ..sen onu tum sıkıntılarından kurtar...ferahlat yuregını...en tez zamanda hakkında en hayırlısını nasıp et herseyın...hayırlı evlılık nasıp et...yasadıgı ılıskıyı ona,aılesıne ve herkeze unuttur...hıc bızaman onune cıkmasın...saglık mutluluk huzur ver hep...kardesının sonucları temız cıksın..bıdaha kotu gunler yasatma yarabbım...ıbadetlerını senın ıstedıgın gıbı yerıne getırmesınde sen yardımcı ol...peygamber efendımızın yolundan ımandan kurandan ayırma yarabbı...herkezın dualarını kabul et allahım...AMIN[/I][/COLOR]

15 Mnla...... Rabbim sen Mnla kuluna ve butun darda kalmis, sana el acmislara yardim et. herkesin gonlunden geceni en hayirli sekilde nasip et. kulunun master'a kabul edilmesini, vizesini almasini, kalacak yerini ayarlamasini ve ailesinin ona karsi cikmadan gonul rizasiyla onu gondermesini nasip et. Allahim, Mnla'nin cok sevdigi birinin Rabbini bulmasini, imana gelip musluman olmasini nasip et. (kizlar bu kisi ile ilgili duam icin adak adadim. eger Rabbim kabul ederse kan akiticam. ve bunu hepimiz adina yapicam, sizin dualarinizin hurmetine. bu cok onemli gercekten. daha bircok yapmak istedigim var ama adak demek istemiyorum cunku yapamamaktan korkuyorum. dualarinizi eksik etmeyin nolur)

16- Zhr....Sana ellerini açan tüm kullarının dualarını kabul et Rabbim. Sana sığındık senden istiyoruz Allah'ım bizi boş çevirme.Günahlarımızı affet sevaplarımızı daim et. Evlerimziden huzuru vücutlarımızdan sıhhati aklımızdan ve kalbimizden de Allah korkusunu eksik etme.Zhrnin kendisi için birtek dileği var Rabim hayırlısyla kabul et... Amin...

17-Cimcime Eses... Allah'ım sen cimcime kulunun evdeki yaşantısını düzenli kıl, anne ve kardeşiyle iyi geçinmesini nasip et. Borçlarını tez zamanda ödemesini ve hayırlı bir eşe sahip olmasını nasip et. Bizleri sana layık kullardan ailelerimize layık avlatlardan olmamızı nasip et. İçinde bulunduğum şu sıkıntılardan biran önce çıkmamı aileme destek olmamı nasip et. Herkesin içinden geçen hayırlı duaları kabul et yarabbi (Amin)

18. Pasaklı Minik Tanrıça..........Allahım sen onların yuvasından huzuru mutluluğu eksik etme, maddi sıkıntılarını tez zamanda atlatabilsinler inşallah Allahın izniyle, hayırlısıyla bi ev nasip et onlara Rabbim. Hayırlısıyla bu sıkıntılarını atlattıklarında hayırlı bir evlat nasip et onlara (Amin)

19. Lady34......................Allahım sen ona kocasıyla huzurla geçinmesini nasip et, kayınpederi artık onları huzursuz etmesin, evlerinden tamamen taşınsın, onların mutluluğunu, huzurunu bozma, hayırlı bir evlat nasip et. (Amin)

20.liva_.....Rabbim livaya tüp bebeğe gerek kalmadan doğal yoldan sağlıklı, sıhhatli ve hayırlı evlat nasip eyle, bedelli askerliğin çıkmasını ve babasının hayırlısyla iş bulabilmesini,anne ve babasına şifa ve ablasının maddi durumunun düzelmesini nasip eyle...ümmeti muhammedin günahını affeyle, dualarını ve ibadetlerini kabul eyle...amin...

mrb canlarım. ben şu anki listeye dua ettim çünkü son listeyi alamayacağım. bi süre nete girme imkanım da yok. hakkınızı helal edin bu gece size katılamıyorum isterseniz listeden çıkarabilirsiniz. heralde haftaya da giremem nete beni özleyin taaaamm mıaaaŞeniz

Çıkarın isterseniz ne demek kahvekoliğim aşk olsun... Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için. yerimseniben

Gece kalkıp edemesemde yarın cuma saatı bu duaların hepsını okuyacagım sırayla..
Elbet bu yaptıgımız daha munasıp olanıdır sonucta uykundan feragat etmek cok sevap ama yınede ne kadar olursa, duanın zamanı yoktur degılmı Allah dualarımızı duysun yeterkı..

Demişki ; '' Yok mu bana dua edecek duasının kabul edeyim.. Yok mu benden isteyecek, dilediğini vereyim. Yok, mu benden af dileyen onu afv edeyim.. ''

Betül "Ameller, niyetlere göredir" bizim niyetimiz neyse RABBıMiz kabul eder inşALLAH...

Ben listeyi aldım arkadaşlar... şehir dışındayım pek ilgilenemedim listemizle kusura bakmayın...Allah kabul

etsin....ben namaz kılamayacağım ama duamı edeceğim inşallah....hepinizden Allah razı olsun...Hayırlı

cumalar..

Günaydın arkadaşlar,

Ben kalkamadım regl oldum benneyaptımki Allah hepimizin dualaraını kabul etsin inşallah... Hayırlı cumalar...

hayırlı cumalar kızlar
ben kalktım namazımı duamı yaptım ALLAHım inşallah hayırlısı ile kabul eder dualarımızı AMıN

Hayırlı cumalar kızlaaar
Allahıma şükürler oslun ki böyle güzel insanlarla beraber dua yapıyoruz böyle mübarek günde
Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Allah kabul etsın arkadaslar..
Cumamız mubarek olsun, Dualarımız kabul olsun ınsallah...
Herkese Hayırlı Cumalar..

Hepimiz ıcın duaları mubarek cuma vaktı sela okunurken abdestımı alıp kuranımı okuyup ardından okudum dua ettım..
Allah hayırlısıyla tum dualarımızı ve daha bılmedıgımız tum musluman arkadaslarımızın hayırlı dualarını kabul etsın..
Kalplerı bır, gonullerı her turlu kotulukten uzak etsın... nefisimizle mucadele etme gucu versın..
ıbadetlerımızi daim ve kabul etsın ınsallah.. Tekrar hayırlı cumalar hepımıze..

ben de namaz kılamadan dualarımı ettim arkadaşlar..inşallah hepimizin dualarını kabul etsin....dualarını

eden, isimlerimizi dillendirenlerden Allah razı olsun ..dua edemeyenlere de hakkım helal olsun...

ben tatil dolasıyle listeye yazmamıştım
pasaklı kardeşim yazmış Şeniz Allah razı olsun dua edenler için

cumanız mubarek olsun arkadaslar ben 5 vakıt duamda hepınızı katıyorum rabım ıstedıkleırnızı hayırlı bı sekılde versin sıkıntınızı gıdersın sıfasız hastalık devasız dert vermesın kısı tanımadııgna yaptıgı dua daha kabuldur burayı sımdı kesfettım benıde katın aranıza hepınızı optum cok ıyı duusnulmus dua mumının sılahıdır tke savunmasıı

X