Dua edelim mi?Tüm Kalbimizle ama

canım sınavın nasıl geçti seni merak ediyorum.

canim benim ben de onu haber vermeye gelmistim ki sen sormussun bile Allah razi olsun! ah bilseniz ne korkularla gittim. Belki icerigine asinasinizdir TOEFL IBT sinavina girdim. okuma-dinleme-konusma-yazma dan olusuordu. ve bunlarin hepsini bilgisayara yapiyorsun. hic kimseyle muhattap olmaniza musade edilmior. ilk defa giricektim ve calistigim icin hic buna vakit ayiramamistim. hazirliksizdim. sadece dun birseyler yaptim ve cok moralimi bozdu onlar da. o yuzden cok umutsuz birsekilde girdim. Ama inanin hissettim bana dua edenlerin gucunu yanimda. Cunku tek basima olsaydim bu kadar rahat gecmezdi sinavim. Yani almam gereken puan cok yuksek sanki onu tam tutturamiycam da yakinlarinda takilip kalcam gibi geliyor. Ama inanin sinavin stresinden kurtulmak bile cok iyi geldi. Hepinize cok tesekkur ediyorum. Allah sizden gani gani razi olsun. Butun dilekleriniz hayirlisiyla kabul olsun. Belki dualarimiza devam edersek almam gereken puani bile tuttarabilirim insallah:eek:... Tekrar tesekkurler arkadaslar. Allah hepinizin ne muradi varsa tez zamanda versin. hic darliga dusurmesin sizleri. a.s.a.s.a.s.a.s.:enbuyukkk:

canim benim ben de onu haber vermeye gelmistim ki sen sormussun bile Allah razi olsun! ah bilseniz ne korkularla gittim. Belki icerigine asinasinizdir TOEFL IBT sinavina girdim. okuma-dinleme-konusma-yazma dan olusuordu. ve bunlarin hepsini bilgisayara yapiyorsun. hic kimseyle muhattap olmaniza musade edilmior. ilk defa giricektim ve calistigim icin hic buna vakit ayiramamistim. hazirliksizdim. sadece dun birseyler yaptim ve cok moralimi bozdu onlar da. o yuzden cok umutsuz birsekilde girdim. Ama inanin hissettim bana dua edenlerin gucunu yanimda. Cunku tek basima olsaydim bu kadar rahat gecmezdi sinavim. Yani almam gereken puan cok yuksek sanki onu tam tutturamiycam da yakinlarinda takilip kalcam gibi geliyor. Ama inanin sinavin stresinden kurtulmak bile cok iyi geldi. Hepinize cok tesekkur ediyorum. Allah sizden gani gani razi olsun. Butun dilekleriniz hayirlisiyla kabul olsun. Belki dualarimiza devam edersek almam gereken puani bile tuttarabilirim insallah:eek:... Tekrar tesekkurler arkadaslar. Allah hepinizin ne muradi varsa tez zamanda versin. hic darliga dusurmesin sizleri. a.s.a.s.a.s.a.s.:enbuyukkk:

bilmezmiyim baş belası TOEFL ı, ben bankacıyım da bi ara düşünüyordum dil tazminatı için gireyim diye ama çok zor tabi sıkı çalışmak kurslara gitmek lazım vaktim yoktu benimde. inşallah yüksek alırsın canım ya, master için ÜDS yeterli olmuyor mu, yurtdışında mı yapacaksın yoksa?

bilmezmiyim baş belası TOEFL ı, ben bankacıyım da bi ara düşünüyordum dil tazminatı için gireyim diye ama çok zor tabi sıkı çalışmak kurslara gitmek lazım vaktim yoktu benimde. inşallah yüksek alırsın canım ya, master için ÜDS yeterli olmuyor mu, yurtdışında mı yapacaksın yoksa?

evet canim yurtdisi icin lazim bana. 100 almam lazim:çok üzgünüm: off bakalim nolcak.. simdi eger bundan yeterli puani alamazsam diye onumuzdeki tarihlere vaktim ki nisanda sadece bir tarihte var sinav ve o zaman benim bu sinavimin sonucu daha belli olmamis olacak. ta mayisa kadar beklemem lazim ki o zaman da basvurular riske giriceksenağlama
Allahim insallah bu sinavda alirim bu puani. :Saruboceq:
buarada senden kac istiorlar tazminat icin? soruyorum cunku coooook zor bir sinav deilmis. eger belli bir alt yapin varsa 70-80 arasi garanti alirsin. calisirsan da +90 yaparsin korkma.
ama iste insani uzen hem sonuclar gec aciklanior hem de 185 dolarin sikintisi insana yetiyor. yani tekrar tekrar girilcek bir sinav deil malesef:1no2:
Allah buyuk bakalim... opuyorum canima.s.

evet canim yurtdisi icin lazim bana. 100 almam lazim:çok üzgünüm: off bakalim nolcak.. simdi eger bundan yeterli puani alamazsam diye onumuzdeki tarihlere vaktim ki nisanda sadece bir tarihte var sinav ve o zaman benim bu sinavimin sonucu daha belli olmamis olacak. ta mayisa kadar beklemem lazim ki o zaman da basvurular riske giriceksenağlama
Allahim insallah bu sinavda alirim bu puani. :Saruboceq:
buarada senden kac istiorlar tazminat icin? soruyorum cunku coooook zor bir sinav deilmis. eger belli bir alt yapin varsa 70-80 arasi garanti alirsin. calisirsan da +90 yaparsin korkma.
ama iste insani uzen hem sonuclar gec aciklanior hem de 185 dolarin sikintisi insana yetiyor. yani tekrar tekrar girilcek bir sinav deil malesef:1no2:
Allah buyuk bakalim... opuyorum canima.s.

canım ben yılbaşından önce istifa etmiştim, banka defterini kapadım ondan TOEFL lada işim kalmadı kaydirigubbakcemile2. kpss ye yoğunlaşıcam. bide mali müşavirlik için dosya açtırdım bu sınavda çok zor ama bakalım napıcam.

aslında sınav ücreti çok ama garantilemek için bide nisanda girsen olmaz mı? tabi inşaallah bugünkünü kazanırsın tatlım. bende öpüyorum çıkmam lazım şimdi görüşürüs sonra:1hug:

ben dün siteye giremedim haber vereyim dedim dualarımı okudum,hepinize dua ettim..Rabbim hepimizinkileri kabul eder inşallah.....

merhaba arkadaşlar annem ameliyat oldu ve sizinde dualarınız:Saruboceq: sayesinde ameliyatımız çok iyi geçti allah hepinizden razı olsun dün hastaneden çıkardık yanında kaldığım için ancak yazabildim yeni bir liste yapıyormusunuz pazar gecesine ben de dualarda olmak istiyorum tüm dua edenlere teşekkürler

merhaba arkadaşlar annem ameliyat oldu ve sizinde dualarınız:Saruboceq: sayesinde ameliyatımız çok iyi geçti allah hepinizden razı olsun dün hastaneden çıkardık yanında kaldığım için ancak yazabildim yeni bir liste yapıyormusunuz pazar gecesine ben de dualarda olmak istiyorum tüm dua edenlere teşekkürler

Cok sukur nasıl sevındım bılemezsin. Dualarimizin kabul oldugunu gormek cok guzel. Allah annene tez zamanda iyilesmeyi nasip etsin. Agri sizi vermesin. Annenle birlikte butun hastalara sifa diliyorum Rabbimden...:Saruboceq:

a.s.

Ne güzel maşallah...:Saruboceq:inşallah bir daha hiç gerek kalmaz hastanelere gitmenize.....hepimizin duaları kabul olour inşallah..

çok sevindim tez zamanda ayağa kalkar inşallah!a.s çookkk geçmiş olsun!

Rabbim Dualarınızı kabul etsin, kendisiniden başkasına el açtırmasın inşallah....

Kocasının çok hasta olduğunu,çalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler.

Manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkanını terk etmesini ister.Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek:
- 'Lütfen efendim' der. 'paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim.'

Manav kendisine bir kredi açamayacağını çünkü onun eski müşterisi olmadığını,kendisinde bir hesabının bulunmadığını söyler.

O sırada dükkanın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir.İçeriye girerek manava yaklaşır ve: 'ben o kadının almak istediklerine kefilim' der. 'ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver.'

Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve 'bir alışveriş listen var mıydı? Diye sorar.Kadın 'evet efendim' der. 'tamam' der manav. 'şimdi onu terazinin şu kefesine koy,onun ağırlığınca diğer kefeye istediklerinden koyacağım'

Kadın bir an duraklar,sonra başını önüne eğer ve çantasını açarak üzerine bir şeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır ve manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.

Manavın ve diğer müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür.Manav müşteriye dönerek,kısık bir sesle 'inanamıyorum' der.İnanılacak gibi değildir.

Müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafile,diğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır.

Terazinin kefesi artık üzerindekileri alamayacak kadar doldurduğunda çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir.Şaşkınlıkla üzerinde bir şeyler çiziktirilmiş kağıdı eline alır ve okur.Bir de bakar ki orda bir alışveriş listesi yoktur.Sadece bir dua yazılıdır.

ALLAH'IM

'Neye ihtiyacım olduğunu ancak sen bilirsin
Kendimi senin ellerine teslim ediyorum.'

Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür.Kadın kendisine teşekkür ederek dükkandan ayrılır.Müşteri manavın eline bir miktar para tutuştururken 'her kuruşuna değdi' der.Daha sonra manav terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür.

Bizim için hiçbir bedeli,masrafı ve karşılığı olmayan,güzel bir hediyedir.

HAMİŞ :
Dünyaca ünlü Türk cerrahı Dr Mehmet Öz; 'Dua etmek insani iyileştirir. Ben inançlı biriyim. Her ameliyatımda mutlaka dua ederim. Bence duanın meditasyon, şifa gibi, iyileştirici özelliği var. Ameliyat sonrası hastalarıma da mutlaka dua ettiriyorum. Bunun sağlıklarına çabuk kavuşmalarında müthiş bir etkisi var' diyor.

İnanan ve dua eden insanların kalp hastalığı ve kanserden ölme ihtimali yüzde 40 daha az. Dindarlar daha seyrek depresyon yaşıyor, depresyona girince de daha çabuk düzeliyorlar. Güne dua etmekle başlamak, tansiyonun düşmesine yardımcı oluyor.

ALLAHIM BİZLERİ SENİN KULLUĞUNDAN ALI KOYACAK HERŞEYDEN UZAK TUT...

DUA VE TESLİMİYETİ NASİP ET ...

AMİN

buzdevri çok güzeldi paylaştığın için teşekkürler!a.s.bende dua etmenin insan ruhunu hafiflettiğine çok inanıyoruma.s her gece duamı eder yatarım:Saruboceq: çocukluğumdan bu yana!rahmetli anneannemin hediyesi bana onunla birlikte ederdik dua!nur içinde yatsın canım anneannem!

buzdevri çok güzeldi paylaştığın için teşekkürler!a.s.bende dua etmenin insan ruhunu hafiflettiğine çok inanıyoruma.s her gece duamı eder yatarım:Saruboceq: çocukluğumdan bu yana!rahmetli anneannemin hediyesi bana onunla birlikte ederdik dua!nur içinde yatsın canım anneannem!

Ben de teşekkür ederim sevgili Derin....Allah rahmet eylesin,Nur içinde yatsın Annaneciğiniz...Dua etmek gerçekten yazıdaki gibi rahatlatıcı,kulluğun en güzel hali bence de......ve bizler çok daha kıymetli bir şey yapıyoruz birbirmize dua ediyoruz..Bunun değeri kat ve kat fazla...İnşallah Allah kabul eder...a.s.a.s.:nazar:

çok sevindim canım ya çok şükür. geçen pazar kandil olduğu için liste yapmıştık canım perşembeleri yapıyoruz.

Herkese teşekkürler bu iyi dilekler için allah kimselere hastalık yaşatmasın hastalarımızın hepsine acil şifalar versin

kızlar merhaba ben burayı görmemiştim ben de dua ediyorum adı aklıma gelen tüm arkadaşlara ve burdakilere diye hediye ediyorum. liste yapıyosunuz madem ben de bakıyım buraya umarım perşembeye adet olmam adetim gecikti dün birdamla pembe kan gelmiş başka da bi şey gelmedi geçen ay bir düşük yaşadım o yüzden korkuyorum umarım hamileyimdir adet olmam da sizlerle dua ederiz inşallah

Kızlar herkese merhaba
salı akşamından bu yana bilgisayarımızda problem olduğundan giremedim
listeyi alamadım :çok üzgünüm:
hakkınızı helal edin emi bu hafta sizlerleyim
dualarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim
ALLAHIm hayırlısıyla kabul eder inşallah AMıN

canlarım allah hepinizden razı olsun ben regliydim ama inşallah bu perşembeye varım yatarken ettim duamı sizi andım allahım kabul etsin

Kızlar herkese merhaba
salı akşamından bu yana bilgisayarımızda problem olduğundan giremedim
listeyi alamadım :çok üzgünüm:
hakkınızı helal edin emi bu hafta sizlerleyim
dualarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim
ALLAHIm hayırlısıyla kabul eder inşallah AMİN

amin canım :Saruboceq:
bende bu hafta katılamamıştım:çok üzgünüm:

arkadaşlar listemizi yapıyoruz bugun kaydirigubbakcemile
ben başlıyorum Bismillahirrahmanirrahim

--------------------------------------------------------------------------------

ARKADAŞLAR LİSTENİN SON HALİ AŞAĞIDADIR... DUASINI EKLEMEK İSTEYENLER, LİSTEYİ KOPYALAYARAK, DUASINI VE RUMUZUNU EKLESİNLER... ALLAH KABUL ETSİN...

1-Lady ........... 8 yıl boyunca verdiğim emeklerin boşa gitmesini sevginin nefrete dönüşmesini istemiyorum.Rabbim hayırlı zamanda eski günlere dönüştürsün eşiyle.Kayınpederi evinden ayrılsın öbür oğluyla birlikte yasamaya baksın

X