Dua edelim mi?Tüm Kalbimizle ama

Bizler, çağın imha ettiği bencil bireyler değil,

Kur'an'ın inşa ettiği mü'min şahsiyetler olalım!

Amin..

‎"Yoksa sizden önce gelip-geçenlerin hali başınıza gelmeden Cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara öyle bir yoksulluk, öyle dayanılmaz bir zorluk çattı ve öylesine sarsıldılar ki, sonunda elçi, beraberindeki mü'minlerle; 'Allah'ın yardımı ne zaman?' diyordu. Dikkat edin. Şüphesiz Allah'ın yardımı pek yakındır!"

(Bakara Suresi 214. Ayet)

Rabbim rahmetini bizlerden esirgemesin inşallah..

açalım canım.ne yaptınız öncekini bitirdiniz mi?

Önceki derken?

Ben bu topiğin cuma gecesi ettiği dualardan bahsediyorum. Ayrıca esen9 için, tefriciyye okuma ile ilgili ben sana bir şey yazmıştım. Cevap bekledim ama yazmadın. Görmüş müydün mesajımı?

cuma gecesi olayını bilmiyorum..canım işte onu diyorum görmemiştim, bugün gördüm. esen9 için olduğunu bile bilmiyordum, sadece okumak istedim.bugün esen9 un durumunu okudum. kaldı mı hemen okuya bilirim

cuma gecesi olayını bilmiyorum..canım işte onu diyorum görmemiştim, bugün gördüm. esen9 için olduğunu bile bilmiyordum, sadece okumak istedim.bugün esen9 un durumunu okudum. kaldı mı hemen okuya bilirim

Evet 100 tane hala var. Ben senden cevap beklediğim için okumadım. Aslında bekletmiş olduk duayı ama senin istediğini görünce de okuyamadım. Çünkü ne kadar çok kişi okursa daha iyi sonuçlar alınır Allahın izniyle, diye düşünüyorum.

Okuyacak mısın? Eğer okuyacaksan hemen linki göndereceğim sana.

cuma gecesi, yani perşembeyi cumaya bağlayan gece dualarımızı isimlerimizle yazıp birbirimize dua ediyorduk.

süper mutlaka katılmak isterim başkasının duası daha çok kabul olurmuş ya çok güzel olur
peki isim ve dualarımızı ne zaman yazıyoruz?? en baştaki namazıda kılıyormuyuz??

tamamm gönder hemen başlayacağım, şimdi başlıyorum hememn bitiririm canım.

asinaz

dertli misiniz ile başlayan linki diyorsan az önce eokudm 32 sayfa .tefriciye dağıtımını görmedim. ne yapmam gerekiyor. okrken esen9 un iyileşmesi için desem başlasam olur mu?

asinaz

dertli misiniz ile başlayan linki diyorsan az önce eokudm 32 sayfa .tefriciye dağıtımını görmedim. ne yapmam gerekiyor. okrken esen9 un iyileşmesi için desem başlasam olur mu?

Evet o sayfada, Elossa rumuzlu arkadaş şöyle bir şey paylaşmıştı. Kopyalıyorum.

Sevgi kelebeği,

ben yukarıda yazılanlara riayet ederek (yani örneğin, 100 kere "estagfirullah" dedim) okudum, senin de böyle okuman daha iyi olur, diye kopyaladım.

İlgi gösterdiğin için Allah razı olsun, eğer bu gün mesajıma cevap vermemiş olsaydın, kalan 100 taneyi ben okuyacaktım. Senin kısmetinmiş, çok daha iyi oldu.
Ve içim rahatladı. Çok teşekkür ederim.

süper mutlaka katılmak isterim başkasının duası daha çok kabul olurmuş ya çok güzel olur
peki isim ve dualarımızı ne zaman yazıyoruz?? en baştaki namazıda kılıyormuyuz??

Arkadaşlarla önceden, salı günü liste yapıp (kimler dua edecekse) perşembe gününe kadar listeyi tutuyorduk.
Ama obahsettiğim arkadaşlarım, artık girmiyorlar topiğe.
Ben ramazan-ı şerif olduğu için yeniden dua etmeye başlayalım istiyorum. Yani yeni arkadaşların katılımıyla olabilir bu dediğim şey de:)

Evet o sayfada, Elossa rumuzlu arkadaş şöyle bir şey paylaşmıştı. Kopyalıyorum.

ashap suresi 56. ayetin ne olduğunu bilmiyorum sadece..tamam canım 50 sini ben okurum 50 sini annem okur o da çok sevinir rabbim şifalar versin en yakın zmanda inşallah. bugüün bitiririz.

ashap suresi 56. ayetin ne olduğunu bilmiyorum sadece..tamam canım 50 sini ben okurum 50 sini annem okur o da çok sevinir rabbim şifalar versin en yakın zmanda inşallah. bugüün bitiririz.

Onu ben de okumamışım, şimdi kopyalarken farkettim. Rabbim hata yaptıysak da hatamızı affetsin.
Google'dan baktım ben, istersen sen de google'dan bakarak okuyabilirsin.

okudum canım allah şifa versin.

insanlara iyilik yapmak için fırsatlar her zaman çıkmaz karşımıza bunu iyi değerlendirmek lazım.okumak çok huzur verdi bana

Ey Anların, Günlerin, Ayların, Yılların Rabbi!
Ey Zamanın, Mekânın, Hayatın ve Ölümün Rabbi!
Ey Arzın ve Semavatın Rabbi!
Ey Kelamın Sahibi Ve Ramazan'ın Rabbi!
Ey Bizim Rabbimiz, İnsanların ve İnsanlığın Rabbi!
Bizleri Kuran Ayı Ramazan'a eriştirdiğin için Şükürler Olsun…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…