Dr. Yahya Baltu Liposuction esnasında vücudu yakması ve yağ almayı unutması

kizilciklavanta

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2024
20
11
42
Arkadaşlar merhaba bu konuyu sizleri bilgilendirmek adına açmak istiyorum. Liposuction ameliyatının ne kadar ciddi bir ameliyat olduğu, doktor seçiminin önemini ve hatalı yapıldığı takdirde oluşacak sorunları görebilirsiniz. Okuyacağınız süreç malesef çok can sıkıcı...

Bir arkadaşım Ankara'da özel hastanede 1.5 sene önce Yahya Baltu'ya liposuction ameliyatı olmaya karar veriyor. Hem ameliyat öncesi hem de ameliyattan hemen sonraki doktorun "çok güzel ve sorunsuz bir ameliyat oldu, ameliyat odasındaki herkes benim yaptığım işleme hayran kaldı" açıklamalarıyla iyileşme dönemini bekliyor fakat süre geçtikte iyileşme olmadığını, vücudunda daha önce olmayan göçükler, yanık izleri, sertleşen dokular olduğunu görüp bu konuda ısrarla Yahya Baltu ile iletişime geçmeye çalışmasına rağmen doktor tarafından "zamanla düzelir acele ediyorsunuz, sertçe masaj yapın" gibi oyalamalarla sıkıntılı sürece devam ediyor fakat 6 ay da geçtikten sonra ve hiçbir gelişme olmayınca ayrıca doktor Yahya Baltu tarafından çeşitli hakaretlere maruz kalıp, herhangi bir teşhis alamaması üzerine başka estetik cerrahlara ve derisinde oluşan lekeleri göstermek için de dermatoloji hekimlerine muayane oluyor ve sonuç karşısında şok oluyor.

Muayenelerin sonucunda Yahya Baltu vaser cihazı kullanarak yaptığı liposuction esnasında arkadaşımın vücudunu cihazı aşırı kullanarak yaktığı (dermis katmanı tamamen yanmış ve nekroz oluşmuş), ayrıca subdermal deri altı damar dokularına ağır hasar vererek mermerimsi kalıcı yanık izleri oluşmasına neden olduğu, vaser cihazını çok aşırı ve deri yüzeyine çok yakın kullanarak dokuları tahrip ettiği ve vücudun bu tahribatı sert fibroz dokularla kapattığını, hatta en inanılması güç olanlardan bir tanesi ise ultrason tetkikiyle vücudun sağ kısmından yağ aspire edilmesinin unutulduğunu raporluyorlar!!! tam 11 tane hepsi görünür yerde olan (kasık bölgesine gizlememiş) liposuction kesiği atmış, eşit olmayan oranlarda yağ almış. Vaser cihazının çok etkili bir cihaz olduğu ve tecrübesiz ellerde insan vücuduna geri döndürelemez zararlar verildiğini doktorlardan öğreniyor.

Tabi bütün bunlarla ilgili Yahya Baltu ile ne zaman görüşmeye çalışsa kendisi telefonlara çıkmayıp iletişimi asistanları üzerinden devam ettirmeye çalışıyor ve bütün muayene sonuçlarının kendisi ile paylaşılmasına rağmen her şeyin gayet güzel olduğunu, rapor veren doktorların bu işten anlamadığını söylüyor bir de üzerine arkadaşımı patolojik ve psikoloji bozuk bir hasta olarak itham edip hakaretlerde bulunuyor. +18 yanmış insan resimleri gönderip "sizin ameliyatınız güzel geçti, eğer geçmeseydi böyle yanardınız" gibi mesleğine ve insanlık anlayışına yakışmayan bir tutuma giriyor. Arkadaşımın ısrarlı soruları üzerine ise "onam formunda bunlar yazıyordu kabul ettiniz zaten, bunlar ameliyatlarda olabilir malesef, ben size iz kalacağını zaten söylemiştim, başka hastalarımda da iz kaldı ama dert etmiyorlar siz niye ediyorsunuz, parasını vereyim başka bir doktor düzeltsin bana güvenmediğiniz için düzeltmeyi ben yapamam" diye açıklamaların hepsini yazılı olarak yapıyor. Yaktığı alana "bandajdan olmuştur o yanık değildir" gibi inanılmaz bir açıklama da yapmayı sorun görmüyor. Sonucu resimlerde görebilirsiniz.

Doktorların da raporladığı gibi bu hasarların hepsi kalıcı olduğu ameliyat üzerinden 1.5 sene geçip her türlü tedavi denenmesine rağmen bir sonuç alınamamasıyla doğrulandı. 1.5 sene sonra bile Yahya Baltu tarafından yakılan arkadaşım acı çekmeye devam ediyor, vücudu yara, iz, çöküntü, tümsekler dolu, çöküntülü tümsekler. Yahya Baltu arkadaşımın hem fiziksel görünümüyle hem de sağlığıyla oynadı. Bir doktor rahatça bir insanın vücuduna estetik ameliyatı adı altında böyle zararlar verip hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam edebiliyor. Lütfen dikkat edin, doktorunuzu çok iyi araştırın...

Eklentiler

• 1.jpeg
    52,9 KB · Görüntüleme: 12
  • 1.PNG
    476,1 KB · Görüntüleme: 11
  • ameliyat sonucu 4.jpeg
    81,3 KB · Görüntüleme: 13
  • resim 1.jpeg
    84,1 KB · Görüntüleme: 12
  • resim 3.jpeg
    71,1 KB · Görüntüleme: 10
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…