Dr. Can Kopal Hasta Yorumları (Burun Estetiği)

Herkese merhaba,oncelikle ismim mustafa.yasim 22 ve sizlere ameliyatimi adim adim paylasmak istedim.
gectigimiz hafta 9 gun once can beye ameliyat oldum.operasyon burundaki buyuk etler alinacak icteki ciddi kemik egriligi duzeltilecek ve estetikti.yaklasik 4-5 yildir arastirma yapan ve dogru zamani bekleyen biri olarak yeri geldi istanbulda 12 bin tl ye bu operasyon icin fiyat veren doktorla gorussem bile CAN KOPAL'e karar verip doktorla ilgili arastirma yaperken internette sadece sizlerin bu baslik altinda yaptiginiz olumlu ve olumsuz yorumlari belkide gunlerce okuyarak ve can beye daha once benim olmam gerektigi gibi olan 2 bayanla goruserek karar verdim.konumuz saglik oldugu icin bu tecrubemi paylasmak istedim.cunku sizlerin konusmalari verdiginiz bilgiler beni cok olumlu etkilemisti her ne kadar kiz arkadasimin hesabindanda girsem tesekkur etmek istedim.konumuza donersek ameliyat yaklasik 3 saat surdu ve karataş hastanesinde yapildi.Sabah saat 7 bucukta son yemegimi yedim ve 12 de hastaneye gittik.odama yerlestikten sonra yaklasik 1-2 arasi kolumda serumla yattim ameliyathanenin hazir olmasini bekledim.bu surecte kan aliniyor ve tahlilleriniz yapiliyor.size verdikleri kiyafeti giyiyorsunuz ve bekliyorsunuz.saat 2 gibi ameliyat hazirdi ve anestezi uzmani hanimefendi geldi sizinle tanisiyor hastaliginiz varmi daha once ameliyat oldunuzmu gibi belli bilgiler alip sizinle sicak bi sohbetin ardindan gidiyor.nihayet ekip geldi ve ameliyathanenin yolunu tuttuk sedyeyle.ameliyathanede yatarken son sayimima gore 5 kisi vardi odada.hepsiyle tanistim konustum zaten bu surecte can bey surekli yaninizda oluyor ve sizinle konusuyor.muhabbet ederken hemsire biraz kolumdan ilac verdi ve benim rahatlamami sagladi,isiklar hafif gidip geliyodu hafif uyustum cok rahatlamistim ve size emanetim hepinize kolay gelsin dedim,can bey dur daha bayilmicaksin dedi güldu ve son hatirladigim sey bu oldu :) yaklasik 3 saat sonra gözlerimi odada zor actim cunku gozlerimde buz vardi.onlar alindiginda konusmak istedim ama zor oldu cunku ust dudak uyusuk ve genel anestezinin etkileri henuz cok tazeydi.can bey aileme neler yapilmasi gerektigini ve ameliyatin cok basarili gectigini anlatiyodu.elimi sikti ve hersey cok guzel olucak rahat ol cok basarili gecti dedi ve gitti.ciktiginizda sizlere acik ve net soyluyorum tek bir en hafif agri sizi hicbirsey yoktu.burnumda alci ve bantlar icinde silikon tampon goz kapaklarimdada sismesin diye ince bantlar vardi.20 dakikada bir 20 dakika sureyle iki doktor eldiveninin icine buz koyup onlari baglayip yuzunuzun iki tarafinada eller gelicek sekilde sureklibuz uygulandi.bunu yaklasik 3 gun ihmalsiz yaptik.hastanede zaten bunu size sagliyorlar fakat eve giderken eczaneden 10 cift doktor eldiveni alin evde buzu hazirlayin ve gerisi kolay.ameliyata girmeden once son hatirladigim sey can beyin gulumsemesi ve rahatlamis olmam oldugundan ameliyat sonrasida cok rahattim.hicbir aci sizi yok.ve yuzumde en ufak bir morarma hicbirsekilde olmadi.hicbiryerinde olmadi.tek gerceklesen olay yuzunuzun ve burnuzun şişmesi ki bu da cok dagal olan ve goruntude morarma kizarma gibi olmayan normal bir goruntu,kendinizi kilo almis gibi goruyorsunuz.ameliyata 2 bucukta girdim ve 5 bucukta ciktim.gece 11 e kadar hastanede yattiktan sonra doktorlar anesteziyi idrarimla vucudumdan atmam gerektigini bu olursa izin verebilceklerini soylediler.bende dediklerini yaptim ve 11 de yataktan ilk kalkis ve eve gecis yaptim.halen ne bir agri ne de bir sizi yok.evde gecen ilk 3 gun agzinizi cok acamiyorsunuz ust dudak sis ve uyusuk oldugu icin ayrica corbayla besleniyorsunuz.hastaneden cikmadan once kalcadan burnum kasinmasin diyede igne yapilmisti ve agri kesici.evde ilk 3 gun dedigim sekilde ihmalsiz buz uygulandi ve doktorun verdigi agri kesici+kasinti onleyici hap 1 hafta kullanildi.ayrica bir kutu icinden dogal deniz tuzu sanirim oyle bir ilacim vardi gunde uc kez suyla burun temizleme uygulandi.geceleri agziniz cok kurudugu icin agziniza nemli hafif islak gazli bezle yatarsaniz o sorunda ortadan kalkiyor.Tamponlari cumartesi yani ameliyattan 4 gun sonra alacagini soyledi ve tum bunlari yaparak cumartesiyi beklemeye basladim.yatakta duz sirt ustu degil arkanizda yastiklarla basiniz yukarda yatiyorsunuz bu surecte.gunlerden cumartesi oldu can beyi aradim yanina gitmek icin fakat bana eger agrin hic yoksa pazartesiye kadar bekleyelim cunku kemik egriligin cok fazlaydi pazRtesi alirsak tamponlari ilerde daha rahat enfes alicaksin dedi,tamam dedim ve aradan 2 gun daha oyle gecti.gunlerdn pazartesi oldugunda ameliyatimdan 6 gun gecmisti ve ben bu surecte en ufak en kucuk bir agri sizi hic birsey yasamadim,erkek oldugum icin bunu soylemiyorum gercekten bunu bilsin herkes.aynaya baktigimda bu surecte en ufak bir morariklik sararma kizarma hic olmadi hic.pazartesi gunu aracla alsancak novar poliklilinige can beyin yanina gittim ve orda gorenler inanamadi.cunku yuzumde en ufak kizariklik morarma yoktu ve agrisiz oyle duruyordum,odasinda bantlari cikartip tamponlari aldi okadar korkmama ragmen burnumdan ne ciktigini anlamadan tamponlar cikmisti,derler ya tamponlar alinirken kaniyor aciyor ne kan ne aci hic olmadi.ve mutlu son en onemlisi nefes alabilmek 22 yildir agzimdan nefes alarak yasayan ve spor yapan biri olarak o anin verdigi mutluluk paha bicilmezdi burnumdan aldigim oksijeni bogazimda bile hissetmistim.yuzum ve burnum halen dogal olarak sis oldugu icin ben aynada bakmak istemedim ama annem ve can bey gercekten mukemmel bi burnum oldugunu soylediler surekli.ayrica iyilesme surecim cok iyi oldugunu soylediler ki kendi bile sasirdi.burnuma tekrar son kez alci yapti ve 3-4 gun sonra dus yaparken yumusucak ve kendin cikarticaksin bana bile gelmene gerek yok dedi.dikisler de yumusayip kendileri gidicek dedi.ayrica tamponlar ciktigi icin yaklasik 3-4 gun grip hastasi gibi burnun tikali olucak sen o verdigim tuzlu su ile temizliceksin ve burun spreyi sikcaksin dedi.dedigini yapiyorum 3 gundur ve her yapisimda rahatliyorum.bugun ameliyatimin ardindan gecen 10.gun olucak ve ben her gecen gun biraz daha rahatladigimi an ve an hissediyorum goruyorum.ilk tamponlar ciktigindan sonra gozaltlarimda hafif sararma oldu ve bugun 3.gun onlarda gecti.suan sadece alci var burnumda ve cok rahat nefes aliyorum birazda şiş.ayrica dun bayan kuaforlerindeki sac yikama koltuklarinda yikattim bi sikinti olmadan ve yarin dus yaparken alciyi da cikarticam.tekrar soyluyorum bugun toplam 10 gun oldu ve en ufak agri sizi kanama yasamadim.hersey mukemmeldi,anestezi uzmanindan hastane calisanina ve tabiki can beye kadar hersey dedigi gibi dunya standartlarinda gerceklesti.

Sizlere ameliyat oncesini,ameliyat esnasini ve ameliyat sonrasini adim adim paylasmak istedim,cunku bu benim yasadigim sorunlari yasayan dogru doktoru bulamayan,yeterince dogru bilgi bulamayan yada ameliyat olanla gorusemeyen bir cok insan oldugunu ve kendi sagligini erteleyenlerin oldugunu dusunuyorum bu erkek yada kiz.

Sizlere paylasmak istedigim son sey,bu benim sorunlarimi yasayanlar gercekten Can beye ici cok rahat bir sekilde kaygisiz korkusuz ameliyat olsunlar,herseyden once saglik cok onemli,erteledigimiz burnumuzdan nefes almadigimiz her gecen gun bize ilerde sorun olarak donmeye hazir.
Sadece estetik dusunenler ise estetik olmus biri arkadasim iki bayanla gorustum bir erkek olarak soyluyorum gercekten ikisininda burnu cok estetik ve cok dogaldi.ki sonradan arkadas oldugum okul arkadasimin soylemeseydi asla bilemezsim estetik olduugunu can beye.
İkincisi ise sizlerin olur da erkek esiniz dostunuz erkek arkadasiniz kardesiniz vardir ayni sorunlari yasayan ve ameliyat olmayi dusunen,bu yazimi onlarla paylasabilir bilgilendirebilir ve istediginiz zaman bana ulasabiliriniz bu adresten.elimden geldigince bilgi vermeye calisirim sonucta bu sagligimiz.ben kendi adima herseyden suan cok memnunum,ozellikle nefes inanilmaz rahat aliyorum,sekline gelirsek alci olmasina ragmen gelen tum tepkiler cok guzel.eminimki alci ciktigindada cok guzel ve dogal bir burnum olmustur.

Herkese cok tesekkurler,saniirim cok uzun oldu ama gercekten dusunen ve olmak isteyen arkadaslar 5 dakikasini ayirip okurlarsa adim adim tum yasadiklarimi bilmis olurlar.
Saygilar

Ohh bee tamponlar gitti:))

geçmiş olsun tatlımmm :)) ben kendi kendime nazar değdirdim heralde şişmiyom derken dün gece birden bi şiştim bildiğin avatara döndüm :))yarın benimde tamponlarım alıncak bi aksilik olmazsa umarım pazartesiye kalmaz :/ yalnız burun deliklerim simetrik değil biri şiş olduğuiçin böyle bi durumla karşılaşıpta sonradan delikleri simetrikleşen varsa nolur bana yazsın moralimi fena bozuyo o şişlik çünkü

süper o zamn çünkü alçım yamuk gibi duruyo şişlikte dolayı bnm burnumun sağ tarafı daha çok şişti nedense bide dikişlerim çıkmış gibi görünüyo bi iki tane ip sarktı normalmi bu

Emiiicim benimde sag tarafta daha sislik olusmustu.burun deligimde biri cok hafif sekilde daha kucuktu ve gecti cok sukur. İplere gelince benim burun kanatlarida daraltildigi icin bildigin ipli ipli geziyodum.dikislerin alinmiyacagini bildigim icin ne olcak bu ipler demistim can beye uzadikca makasla kes dedi oyle yaptim.

Ohh bee tamponlar gitti:))

Canım sen perşembe akşamüstü 6.30 - 7.00 civarında mı geldin Can Bey'e? Eğer o sensen bizden hemen sonra sen girdin, benim bi arkadaşım da ameliyat oldu da biz beraber gelmiştik kontrole. Hatta ben geçmiş olsun dedim sana gülümsedim ama sen duymadın sanırım :44: "Şerife hoşgeldin" dedi Can Bey yanlış duymadıysam.

aaa evet canım bendim:)) birinin bişey dediğinî duydum ama anlamadım ve bana değil heralde dedim..bende gülümsedîm:)) keske yanıma gelseydin de görseydim burnunu:)) bilseydim daha dîkkatli bakardım:)) sen kontrole mî gelmiştin?

Saol canım o asimetri gececek merak etme:)))
asimetriklik kaybolmaya başladı bile canım bugün gittim Can beye tamponlarımı çıkardı ipliklerimide temizledi bi güzel çarşambada alçım değişicek :)) senin nasıl oldu memnunmusun halinden nasıl hissediyosun canım ??

Ohhh ne güzel rahatlamışsındır sanada gecmîş olsun canım..alçı neden değîşmedi acaba? Aynı anda oluyodu..neyse tekrar tıkandı. mı burnun? Benm biraz daha tıkandı ama normalmiş..ben şimdilik memnunum tekrar alçıladı can bey.. 3-4 sn görebildim kendimi.. Çok fazla şişti ama burun ucu çok düzgündü..p.tesi çıkacak bakalım heyecan sardı..beklentimî düşük tutuyorum çünkü çok ödemim var:))

Ben alcimi cikardim persembe gunu ve sonrasinda da kontrole gittim canim, gayet iyi dedi Can Bey ama birsz sis tabi, morluk hic yok su anda cok olmamisti zaten. Senin de az kaldi cikmasina o zaman pazartesi cikar alcin buyuk bi ihtimaller gayet iyi gorunuyodun sende de morluk sislik yok gibiydi cok fazla

bilmiyorumki canım neden değiştirmedi sadece gözümün altındaki bantları çıkardı okadar yüzüm birazcık şişmiş benimde amamoralimi bozmuyorum çk güzel olcaz merak etme eski fotolarıma bakıp halime şükrediyorum iyiki can beyi tanımışım ve ameliyatolmuşum diyorum. sakın dert etme şişlikleri eminimseninkide çok güzel olmuştur alçıların çıkınca fotolarını koyarsın artık çok merak ediyorum :) nefes almaya gelince tamponlar ilk çıktığında çok iyi aldım ama şuan benimde tıkalı gripli gibi bi halim var ama doğalmış evet bakalm bi 3 güne geçer inş ama hakkaten benm neden alçılarımı değiştrmedi merak ettim sorayım bak onu çokmu işlem yapıldı acaba ondanmı bilemiyorumki

Morluğum cok az oldu ama septumda işlem fazla oldgu için sanırım ortada şîşilîk olacak.. bîr de gördüğümde 5 günlüktü..p.tesiye daha cok toparlarım heralde..keşke senî görseydim yaa biraz daha hazırlıklı olurdum kendim için:)) neyse artık inş gönlüne göre olmuştur.. Bundan sonraki kontrolün ne zaman acaba?

Canım vardır can beyin bi bildiği merak etme sen:)) pc'm yok telden yükleyebilirim umarım:)) bende merakla bekliyorum fotoları..inş en kısa zamanda sağlığımıza kavuşuruz:))

inş canım umarım herşey gönlünce olur gelişmeleri merakla bekliyorum :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…