Doymuyorum!!

Tubilim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
336
305
Arkadaşlar merhaba.. Hiç bir zaman zayıf olmadım ama hiç bu kadar kiloda almadım. Zaten pkos luyum. Hep göbeğim vardı hamile gibi. Evlendim işten çıktım sıfır hareket hiç evden çıkmıyorum ve aşırı kilo almaya başladım tam 85 kiloyum 1.60 boyum. Ok kola içiyorum hep bu sefer bırakıyorum diyp erteliyorum. Ve aşırı yemek yemeye başladım. Evden çıkamıyorum. Çıkasım gelmiyor, evde iş yapasım gelmiyor kendime bakım yapasım gelmiyor hiç bir şey yapmadan boş boş oturup internette takılıyorum. Herşeye üşeniyorum markete bile gitmiyorum. Kilo vermem lazım ama ben gün geçtikçe daha çok yiyorum diyete başlamak istiyorum diyetisyen e gitti herhangi bir sağlık problemimde yok yine elime 1600 kalorilik bir diyet tutuşturdu onu yapmak istemiyorum. Bildiğiniz bir diyet bir öneriniz var mı yardımcı olun lütfen. Bu arada gece çok yiyorum

Yememenin yolu evde bulundurmamaktan geçiyor madem evden çıkmak istemiyorsunuz evde kola vs bulundurmayın. Yediğinizde pişmanlık uyandıracak şeyleri evden çıkarın ve bir sonraki alışveriş sepetinizi bu mantıkla düşük kalorili besin değeri yüksek şeylerle doldurun. İrade sorununuz olduğu sürece burdan mucizevi bir diyet önerisi bulamazsınız. Boşuna telefonun başında oturmayın. Telefonu evde bırakın parka koşmaya gidin bence:)

bu bi süreç birden bi istek gelecek içinize yada sevdiğiniz birinden bi söz duyacaksınız o size kurşun yarası almış gibi acı verecek ve başlayacaksınız 106 kg ile başladım 83 e düştüm eşim saolsun😏hedes 60

bu bi süreç birden bi istek gelecek içinize yada sevdiğiniz birinden bi söz duyacaksınız o size kurşun yarası almış gibi acı verecek ve başlayacaksınız 106 kg ile başladım 83 e düştüm eşim saolsun😏hedes 60
Tebrik ederim neler yaptınız zayıflarken acaba

Tebrik ederim neler yaptınız zayıflarken acaba
teşekkür ederim ben tek öğün beslendim çoğu zaman çok nadir oldu bazen 2 öğün yediğim herşeyi denedim diyetisyene 3 kere gittim bana 7 dilim ekmek yazmış ben zaten normal hayatımda 7 dlim ekmek yemiyorum ki 6 öğün yazmış sanki sürekli yemek yiyormuşum gibi oldu pskolojik kendimi iyi hissetmedim yani. deneye deneye tek öğün beslenme yaptım kendim buldum sanıyordum zaten böyle bi diyet şekli varmış:olamaz:2019 temmuzdan beri 106 dan 83 e düştüm öyle birden gitmesine izin vermedim 1 yılda 5 6 ay yapmışımdır toplasanız yavaş ayda 7 kg verdiğimde oldu hiç vermediğimde mesela bu ay başlangıç 83 bitiş 83 🤷2 aydır adet olamıyorum ona bağlıyorum artık hiç bozmadığım halde 100 gr dahi gitmedi şaşkınım

Bir gün aç bir gün tok diyeti var şimdi çoğu bunu uyguluyor , ama mutlaka sıvı çoğaltarak alınıyor birde vitamin eksikliğine bakmak lazım çoğu kadında D vitamin ve B 12 eksik ama daha çok mg vitamini çünkü artık insanlarımız dengeli beslenmediğinden kadını hastalığına sürükleyen karbonhydrat beslenme, bir de hormonlar burda rol oynuyor
Yapay ve paket gıda hormonlarımızı bozuyor, endoktrin doktorunda mutlaka muavine olup kan tahlilinden sonra değerler alınmalı ki vücutta ne eksik ise o koyulmalı yerine
Kan tahlili şart buradaki sorun çoğu dahiliye doktoru endoktrin bölümüne kadını yönlendirmiyor , bu bölüm içşn mutlaka üniversite hastanelerine gitmeli

Bir gün aç bir gün tok diyeti var şimdi çoğu bunu uyguluyor , ama mutlaka sıvı çoğaltarak alınıyor birde vitamin eksikliğine bakmak lazım çoğu kadında D vitamin ve B 12 eksik ama daha çok mg vitamini çünkü artık insanlarımız dengeli beslenmediğinden kadını hastalığına sürükleyen karbonhydrat beslenme, bir de hormonlar burda rol oynuyor
Yapay ve paket gıda hormonlarımızı bozuyor, endoktrin doktorunda mutlaka muavine olup kan tahlilinden sonra değerler alınmalı ki vücutta ne eksik ise o koyulmalı yerine
Kan tahlili şart buradaki sorun çoğu dahiliye doktoru endoktrin bölümüne kadını yönlendirmiyor , bu bölüm içşn mutlaka üniversite hastanelerine gitmeli
Teşekkür ederim yanıtınız için 🙏

teşekkür ederim ben tek öğün beslendim çoğu zaman çok nadir oldu bazen 2 öğün yediğim herşeyi denedim diyetisyene 3 kere gittim bana 7 dilim ekmek yazmış ben zaten normal hayatımda 7 dlim ekmek yemiyorum ki 6 öğün yazmış sanki sürekli yemek yiyormuşum gibi oldu pskolojik kendimi iyi hissetmedim yani. deneye deneye tek öğün beslenme yaptım kendim buldum sanıyordum zaten böyle bi diyet şekli varmış:olamaz:2019 temmuzdan beri 106 dan 83 e düştüm öyle birden gitmesine izin vermedim 1 yılda 5 6 ay yapmışımdır toplasanız yavaş ayda 7 kg verdiğimde oldu hiç vermediğimde mesela bu ay başlangıç 83 bitiş 83 🤷2 aydır adet olamıyorum ona bağlıyorum artık hiç bozmadığım halde 100 gr dahi gitmedi şaşkınım
Teşekkür ederim yanıtınız için 🙏

Arkadaşlar merhaba.. Hiç bir zaman zayıf olmadım ama hiç bu kadar kiloda almadım. Zaten pkos luyum. Hep göbeğim vardı hamile gibi. Evlendim işten çıktım sıfır hareket hiç evden çıkmıyorum ve aşırı kilo almaya başladım tam 85 kiloyum 1.60 boyum. Ok kola içiyorum hep bu sefer bırakıyorum diyp erteliyorum. Ve aşırı yemek yemeye başladım. Evden çıkamıyorum. Çıkasım gelmiyor, evde iş yapasım gelmiyor kendime bakım yapasım gelmiyor hiç bir şey yapmadan boş boş oturup internette takılıyorum. Herşeye üşeniyorum markete bile gitmiyorum. Kilo vermem lazım ama ben gün geçtikçe daha çok yiyorum diyete başlamak istiyorum diyetisyen e gitti herhangi bir sağlık problemimde yok yine elime 1600 kalorilik bir diyet tutuşturdu onu yapmak istemiyorum. Bildiğiniz bir diyet bir öneriniz var mı yardımcı olun lütfen. Bu arada gece çok yiyorum

Bende öyleyim yemeye doyamıyorum ac olmamam lazım ac olursam çok büyük sıkıntı her saat yiyebilirim ama çok hareketliyim ev işleri olsun markete felan gitmek olsun gece eşimle yürüyüşe çıkmak olsun bunlsr benim kilomu stabil tutuyor hep 52 58 arasında bildim kendimi 59 u görmedim tartıda ve sağlıklı beslenen bir insan da değilim ama hareketli olmak gerek

Duygusal yeme aslında kilo problemi yaratıyor, şuandan itibaren sağlıklı beslenmeye ve kilo vermeye karar verdim. Rahat hareket edemiyorum çünkü. Ben de 58 kiloyum, 53 kiloydum ama kilo aldım. Stresten yedim, bugünde moralim bozuktu yedim maalesef. Yürüyüş yaptım biraz, egzersiz yapımca mutlu oluyorsunuz ister istemez :) bakalım...

allah aşkına yapmayın bunu kendinize ve sağlığınıza pcos muşsunuz en başta ki insülin direnciniz de var demek oluyor bu hiç bir sağlık probleminiz yok diye doktor mu söyledi ? 1.60 boy 53 kg dım ins direncim 4 çıktı diye 2 aydır kahroluyorum beslenmemi tamamen düzene soktum kilo verdim ve 2 ayda insülin direncimi 2 ye düşürdüm evli misiniz bilmiyorum ama ilerde bebek istediğiniz zaman bu durum sizi zorlayacak bi an önce gerçeklerle yüzleşip sağlıklı yaşam için adım atın derim

Kuzum hepsi kafada bitiyor . 36 bedendim 4 sene önceye dek . Sonra yavaş yavaş kg aldım ama aldım da durduk yere almadım ,yedim yattım calisanim buarada genelde akşam vardiyasında olurdum .abur cubur gazlı içecek ekmek ve hareketsizlik ve su icmememk .bundan 4 ay önce kendime kendim söz verdim ben diyetisyenle ve başkalarının gazı ile hareket edemiyorum tam tersi yıkılıp kalıyorum yapamıyorum ... 4 ay önce söz verdim ve kafamda gerçekten bitirdim herşeyi buarada 4 ay önce 93 kg ve 48 beden idim boyum 1.68 . Evliyim ve 31 yaşındayım . Eşimde gerçekten manken gibi ki onun yüzünden belki bu kadar sistim bende eli yüzü düzgün biriyim yani bende ilgi çekiyorum ... 4 ay önce eşimle bir tartışma yaşadık ve bana söylediği o lafla resmen kirilmistim incinmistim ve ben bunu kendime önce ispat edicem dedim ve bunu ispatladim kendime ve herkese. Şuan 58 kg yum 36-38 bedenim . Ve kendi irademle gurur duyuyorum ,herkes şok herkes diyor hangi diyetisyen ... Ne diyetisyen ne bişey. Ben 4 ayda 35 36 kg verdim ve bunu sadece kötü aliskanliklarimi abur cubur ekmek çay ve sağlıklı beslenerek yaptım . 4 ay boyunca hergun 3 saat yürüdüm yarım saat kostum,günde 4 litrenin altında su içmedim ,saat 5 ten sonra ağzıma sudan başka bişey koymadım mutlu muyum evet ? Artık o hep heves ettgim herşeyi alıp giyinebiliyorum ,kendimden geçmemiş şekilde aynaya bakabiliyorum kendimi begenebiliyorum vs vs . O yüzden yapabilirsiniz . Ne vücudum sarktı ne başka bişey . Çok saglikliyim da yeter ki kafada bitirin yemeyi herşey gerçek olur ,kafaya söz geçince herşey oluyor

X