Down sendromlu bebek sonrasi saglikli bebek ?

cansunildoga

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2024
16
3
33
Merhabalar arkadaslar . Yasim 33. 9 yasinda evladim var elhamdulillah saglikli. Fakat mayis ayinda hamile oldugumu ogrendim ve yaklasik 1 hafta once de 2.bebegimin down sendromlu oldugunu ogrendim. İkili testim 1/241 di. 10 haftalikken ense kalinligi 2.60 di. Ve nift testi yaptirdik ve yuksek riskli cikdi en son amniyosentez yalildi ve kesin tani ile dogrulandi. Ultrasonda ek olarak kalp deligi birkac tane kapakciklarda problem ve burun kemigi de gozukmedi bunlarida detaylida ogrendik. Yani nerdeden tutsam elimde kaldi . Ve bebegimi kaybettim. 2. Bi bebek istiiyorum sunda acikcasi kizim ve esim cok istedigi icin hamile kalmisdm. Ama suan bebegimi kaybedeli 5 gun oluyor ve acim cok taze fakat psikolojim iyi deil ayakdaysm bir kizim var onun sayesinde elhamdullillah. Suanda o boslukdan midir nedir cok cocuk istiyorum fakat cok korkuyorum ya ayni seyleri yasarsam diye varmi acaba bole yasayip daha sonra saglikla dogum yapan. Rabbim kimseye yasatmasin yasayan bilir cok zor bir surecmis canim cok aciyor caresizlik mecburiyetler arasinda sikisip kalmak be zormus

henüz çok yeni bence kendinize zaman verin. ayrıca bir sonraki gebelikte illa olacak diye bir sey yok. ama ilerleyen yaşlarda down sendromu riski malesef artıyor.

henüz çok yeni bence kendinize zaman verin. ayrıca bir sonraki gebelikte illa olacak diye bir sey yok. ama ilerleyen yaşlarda down sendromu riski malesef artıyor.
Evet cok yeni ama sanki acim yeni bi bebekle geccekmis gibi geliyor. 8 9ay belki 1 sene ara vermeyi dusunuyorum zaten cunku sezaryanla alindi bebegim anca toparlanirim fakat korkuyorum ayni seyleri yasamaktan .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…