Dörtlü tarama testi sonuçları.. Yardım..

Zoeykath

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2016
46
27
37
Kızlar slm.. Ben Bursada yaşıyorum. O kadar moralsizim ki yazmaya bile halim yok. Şimdi size durumu özetlemeye çalışıcam bu kafayla nasıl olucaksa! Önceden de gittiğim senede bir rutin genel kontrollerimi yaptırdığım bir doktora gidiyorum Özel bir hastanede ve 18 haftalık hamileyim. İki çeşit doktor vardır bilen bilir. Bir tanesi size şefkat gösterir ve canınızı seve seve emanet edersiniz. Bir diğeri daha soğuktur içinize sinmez ama doktor değiştirmektense.. Deyip devam edersiniz benimki ikincisi. Çünkü maalesef odasından henüz mutlu ayrılamadım. Geçen hafta 4'lü tarama testi yapıldı ve sonuçlar şu şekilde: Tr.21 riski:1/1064 -- Yaş riski 1/941-- Tr.18 riski 1/10000 Doktorum bu sonuçlara göre riskin yüksek olduğunu ve 3bin tl gibi bir maliyeti olan yurt dışında yapılan testlerden yaptırmamı şiddetle tavsiye etti. Şuan odada konuşulanları yaz dese biriniz hepsi uğultu. Risk yüksek dediği kısım dışında. Fakat test sonucunda şu yazıyor.

Nöral tüp defekt için düzeltilmiş AFP MoM değeri (0,84) risksiz bölgede bulumaktadır.
Hesaplanan Tr 18 Riski için tespit edilmiş istatiksel bir risk tespit edilememiştir.

Sonuca rağmen o kadar yorucuyduki söyledikleri. Ne yapmam gerekiyo aklım durdu inanın.. Lütfen tarama testi sonucu böyle olan anneler ufakta olsa bilgi verebilirmisiniz.. Şimdiden teşekkürler..

doktor değilim ama bu sonuçlara göre çok saçma bir yönlendirme ayrıntılı ultrason için iyi bir perinatolog bul test sonuçlarınla git bence 1/250 altındaki sonuçlar riskli diye biliyorum

Evet bizde biraz arraştırınca yazdığın şekilde okuduk. Doktor değiştirmek çok zor.. aynı doktorla devam etmek çok zor. Bursa için doktor tavsiyesi olan arkadaşlar lütfen yardıcı olun.. aurıntılı ultrason içinde doktorum kesin sonuç değil diyo jasminecim
Ona göre tek kesin sonuç var oda yurt dışı testi. teşekkür ederim cvp yazdığın için..

Merhaba bebeğinizi sağlıkla kucağınıza aldınız mı benimde 3lü tarama testi kötü cıktı NÖRAL TÜP DEFEKT yüksek cikti

Merhaba bebeğinizi sağlıkla kucağınıza aldınız mı benimde 3lü tarama testi kötü cıktı NÖRAL TÜP DEFEKT yüksek cikti
canım o arkadaşı bilmiyorum ama sakın kendini üzme. benim de 4 taramam da risk yüksek çıkmıştı ntd açısından çok ağladım ama şükür ayrıntılıda çok iyi çıktı herşeyi ve kıpır kıpır yavrum. hele ki 3'lü tarama daha düşük güvenilirlikte hiç kafana takma olur mu.

Bugün yüksek riskli gebe bölümüne gittim ultrasonda herşey şuan için normal ama 10 gün sonra ayrintiliya gel dedi ben 10 gün nasıl beklerim bebeğin kuyruk sokumunda açıklık var denilirken sizce özele gitsem hemen ayrıntılı ultrasona alirlarmi sizce çok kötüyüm elimden birşey gelmiyor sadece Allahima siginiyorum

18. Haftadan önce ayrıntıliya girilmez hiç bir sıkıntı yoktur içini ferah tut bebeği de üzme. Bir çok insan geçti bu süreçlerden. ayrıca bu tanı değil ihtimal testi, kuyruk sokumunda açık var denilmemiştir olabilir denilmiştir. başka bir çok nedende olabilir mesela annede hipertansiyon ya da düşük kilolu bebek doğumu. en kötüsüne odaklanmayın 3 kilo altı bir bebekde olabilir olsun ne olur ki.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…