DÖRT MELEĞİN ALNINDA YAZILI OLAN DUA

aaynaa

başlngc 116 gnc 75 hedef 70
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
30.026
28.247
Ebû Hureyye (ra)'dan rivayet olunmuştur.

Allah Resûlü (s.a.v) âshâbı ile oturuyorlardı.Bu esneda Beni Süleym kabilesinden biri ağlayarak Resûlüllah'ın huzuruna geldi.

Resûlü Ekrem(s.a.v)ona:
' ''Ey kardeşim seni ağlatan nedir?''diye sordu.
Adam:
''Ey Allahın Resûlü namaza kalktığım zaman beni korku ve hezeyan sarıyor.Uyuduğumda kötü rüyalar görüyorum.Çok defa vesveseye kapılıyorum.İbadetim fesada giriyor.''dedi.
Bunun üzerine Resûlü Ekrem (s.a.v):
''Ey kardeşim senin anlattıkların melun şeytanın sana yaptığı işlerdir.Şimdi ben sana miraca çıktığımda Rabbim'in bana öğrettiği 19 ismi öğreteyim mi?Bu isimlerin dördü İsrâfil (a.s)alnında,dördü Mikâil (a.s) alnında ,dördü Cebrâil (a.s) alnında,dördü Azrâil (a.s)'ın alnında üçü de arşı azamı taşıyan çok büyük meleklerden biri olan Namusu Ekber2in alnında yazılıdır.Bu melek o kadar büyüktür ki eğer Allah Teâlâ emir buyurursa gökleri ve içindekileri bir lokmada yutar.''buyurdular.
Adam:''Evet Ey Allahın Resûlü bana o isimleri öğretirmisin?''dedi.
Resûlü Ekrem(s.a.v):''Ey kardeşim kim bu 19 ismi okursa Allah sıkıntısını giderir.Gamlı kederli okursa Allah gam ve kederini giderir.Kaybolan için okursa geri döner. Hastaya okunursa şifa bulur.Borçlu okursa borcunu öder.Bir eve okunursa Allah o evden şeytanı ve yardımcılarını uzaklaştırır.Sen bunu akşamladığında oku,buyurdular.''(Kitâbü muhadaratil ebrar,2414)

''Allâhümme innî es'elüke ya rahmânü ya rahîmü ve ya cârel müste'cirîne ve ya emânel hâifîne ve ya ımâde men lâımâ delehû ve ya senede menlâ senede lehû ve ya zuhra men lâ zuhra lehu ve ya hırzed duafâi ve ya azîmer racâi ve ya münkızel helkâ münciyel garkâ ve ya muhsinü ve ya mücemmilü ve ya mun'ımü ve ya müfaddılü ve ya azîzü entellezi secede leke sevâdül leyli ve dâv'ün nehâri ve şüâüş şemsi ve hefifüş şeceri ve deviyyün nahli ve nûrul kameri ya Allahü ya Allahü ya Allahü lâ şerîke leh!Es'elüke en tusalliye alâ muhammedin ve alâ âli Muhammed.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuduğunuzda bana da dua edin hayırlı bir çocuk ve hayırlı bir devlet kapısında iş için Rabbim sıkıntılarda koymasın kimseyi. ALLAH (C.C) HER ŞEYE KADİRDİR ONUN HAZİNESİ SONSUZDUR istediklerimizi bize hayırlı kılsın..

çok güzel duaymış,paylaştığınız için ALLAH razı olsun
Cümlemizden ben de dua istiyorum sizden hayırlısıyla işe gireyim diye katiplik sınavına girdim ama klavye sonucunu bekliyorum belki yarın açıklanır...

inşallah işin olur cnm ALLAH ın izniyle
Amin inş bugün kadınlar kulübünün başındaydım hep bir yandan da yarın açıklanır diye düşünüyorum katiplik klavye sonucu aşırı heyecanlanıyorum artık hep olumsuz hep olumsuz sonuç olunca ünv boşa okumuşum diyorum artık çevremin alaycı konuşmaları ilkokul mezunu bile aman hep aynı konu hep aynı konu atama konusu boşver işte nasibinde yok anlasana diyor bana

duayı ben de okudum Allah razı olsun koymuşsun buraya sana da dua ettim. seni çok iyi anlıyorum aynen ben de iş arıyorum. inşallah Allah sana da bana da hayırlı bir iş nasip eder. emeklerimizi boşa çıkarmaz.

Fırsatım olursa okuyacağım. Allah herkesin yardımcısı olsun. Katiplik mülakatına 11 kez kaldım ben, merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin. :)

Ben gönül işi için okuyacağım kısmetse, uygundur umarım.

Bir de muhalefet etmek gibi olmasın ama yazıda bahsedilen melekler Cebrail, Azrail ve namus-u ekber. Ama namus-u ekber ve Cebrail aynı melek zaten. Onun diğer isimlerinden birisi. Alakasız oldu ama düzeltme ihtiyacı duydum.

Sonunda kazanabildin mi katipliği ben 2. kez girdim ama evde yazdığımı orda yazamıyorum çoğu torpil diyor klavyede de yapan torpili yapıyor diyor bakalım ben de yarın açıklanır diye umuyorum mülakata kalamadığımı görürsem çok üzülecem ama elden de bir şey gelmeyince gelmiyor...
siz heyecan yapıyor muydunuz nasıl hazırlandınız oan benim için elim ayağım tutuluyor hap mı içsem bilemiyorum dideral diye yazanlar olmuş netten araştırdığımda ona da güvenemedim .

Yok kazanamadım ya en son Yargıtay'dan elenince pes ettim. :) Maşallah çok iyi yazıyorum ben, birinciliklerim bile var. Ama nasip değilmiş demek ki. Mülakatta başsavcı bile seni katibem olarak değil meslektaşım olarak görmeyi çok isterdim dedi. Sanıyorum nasibim burada değil. :) Ben de sınava hazırlanıyorum bu yaştan sonra hukuk okumak için. :)

Dideral ben her sınavda kullandım. Dideral sakinleştirici değil canım, el titremesi sorunu yaşıyorsan sadece ona iyi geliyor. Ben heyecanlanmasam dahi ellerim titrer normalde, sınavda da o şekilde mümkün değil yazamıyorum. Ben onun için kullanıyorum.

Herkeste farklı etki yapıyor. Arkadaşım yarım tablet içti, baygın gibi olduğunu söyledi. Ben leblebi yutar gibi aklıma geldikçe yutuyorum bilinçsizce ama hiçbir şey yapmıyor mesela.
Bir de bir hafta öncesinden başlamak gerekiyor diyorlar, ben bir ay öncesinden başlıyorum anca etki ediyor.

Sınava zaman çok olduğu bir zamanda sen dene, baktın saçma bir etkisini görüyorsun içme. Ellerin titremiyorsa, çarpıntın yoksa zaten hiç içme de...

Sakinleştirici değil yani bu ilaç, herkes öyle sanıyor. Ama kalp ritmini yavaşlatan dolayısıyla çarpıntıyı ve el titremesini engelleyen bir ilaç. Heyecanını yatıştırmasını bekleme, ben deli gibi heyecanlı oluyorum mesela ama yazıyorum yine de.

Ben de hep hukuk okumak istiyordum ama olmadı iyi bir puan aldım aslında 2 ay öncesinde babam vefat etmişti nereyi yazacağımı karıştırır olmuştum kamu yazdım geldi bir şekilde okul bitti kpssden başarılı olduğum puanla atanamadım 2 sene adam gibi bir alım olmadı düz memurluk için sonra son kez bu katiplik için puanımı kullanabildim evde iyi yazıyorum yani klavyeyi geçebilecek kadar ama o an panik atağım da var benim kilitleniyorum ya heceleyerek yazdığımı fark ediyorum artık ya da benim de nasibim yok heralde katiplikten yana..
Bu kadar çok takmıyordum olumsuzluklara alıştım diyorum ama bir hafta önce büyük görümce hep aynı konu hep aynı konu bıkmadın mı bunları konuşmaktan kabul et olmuyor işte nasibinde yok diyince çıldırdım seninle konuşmuyorum sana anlatmıyorum dedim ama kalbim kırıldı bir kere o da pişman olmuş güya dediğine ama insanın ağzından çıkan sözler bazen ok gibi oluyor ve de geri dönüşü olmuyor benim zoruma giden eğitimliymişim gibi bir davranış şeklinde karşılanmıyorum memur değilsen o diplomanın önemi yok başarılı olduğunu çevrene kanıtlamak istedikçe sanki hedef uzaklaşıyor mu onu da bilemiyorum memlekete gideceğiz şimdi bayramda millete anlat dur artık ben bu işi bıraktım mı desem onu da bilmiyorum.
Sen yeniden ders çalışma azmini nasıl kendinde buldun ben kitap görmek istemiyorum o hale geldim düzelmem lazım en yakın zamanda.

Ahh ah Allah rahmet etsin canım anlıyorum seni.

O insanların söylediklerine kulaklarını tıkamayı öğren sen bi önce. Sana diyorum ya 11 kez elendim ben buranın mülakatından. :) Umurumda mı? Hayır. Ben üzerime düşeni yaptım, Allah görüyor inanan insanlarız.

Ama sadece o tarafa odaklanma. Başka sınavlar falan da düşünebilirsin sen de ben gibi iibf mezunuymuşsun. Mesela çalışmadım bu yıl ama idari hakimlik sınavına gireceğim ben. Ona falan hazırlanabilirsin sen de.

Ders çalışmayı her insan gibi ben de hiç sevmem ama söz konusu hukuk okuma hayalim olunca katlanıyorum valla kitaplara falan. :)

İdari hakimlik aralıkta mıydı ne zamandı canım hazırlansam da yeterli olmaz ki bilmiyorum ya kanatlarım çabuk kırılıyor insanlara kulak tıkamayı evet öğrenmem lazım artık zamanla ders çalışmayı çok sevmezdim ama son zamanlarda zevkle not tutuyordum güzel güzel hayal kurarak ama son zamanlarda hevesim kaçtı..senin çalışmaların nasıl? 11 kez girsem benim görümceler bana artık ne derler bilemiyorum gireceğim sınavları onlara artık demem şu bayrama gidiş geliş bir olsun da..

Hayır görümcelerine ne, senden başka kimseyi ilgilendirmez ki. Ne lüzumsuz insanlar var kusura bakma sinirlendim biraz.

Ben mesela elimden geleni yaptım, mülakat aşamasında malum sebeplerden ötürü elendim. İnsanın bir yerden sonra elinden gelen bir şey de olmuyor ki. Ne hakları var müdahale etmeye...

İdari hakimlik sınavı Aralık'ta evet canım. Kolay bir sınav değil, ben de çalışmadım ama sırf tecrübe olsun diye gireceğim.

Zor bir sınav idari hakimlik ya hayırlısıyla bir mesleğimiz olsaydı hep olumsuz olunca bilen de konuşuyor bilmeyen de

Haftasonu bu duayı okumayı düşünüyorum manevi olarak rahatlatacağını düşünüyorum beni...

Ne olur çok sıkıntıdayım benim için dileklerim için bu duayı ayna için okuyorum birer kez bile okursanız çok memnun olurum sağlık sıhat elbette en önemlisi atanmam bebek iiisteğim ve eşimin akrabaları huzurumu bozmaya çalışıyor kaynım ve eltim dün akşamdan beri ağlıyorum ağlamaktan gözlerim küçüldü yüzüm yanıyor ağızları kapansın bana da yazık insanın derdi olmayınca başkalarının açıklarını diline dolayıp duruyorlar Ne olur arkadaşlar ALLAH RIZASI için okuyun benim için bir de bugün benim doğum günüm ama ağlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…