dopergin ve prolaktin

turkuaz_turkuaz9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
148
1
merhaba sevgili hanımlar ben aranıza yeni katıldım. anne olmak istiyorum ama yumurtlamam gerçekleşmemiş malesef. dopergin tedavisine başladık. yaşayanlar mutlaka vardır bana biraz fikir verirmisin. işe yarıyormu cidden söylendiği gibi hamile kalınabiliniyomu sonunda. yaşayan hanımlar içimi rahatlatın biraz nolur(

Merhaba arkadasım

İlk evlendigim sene yaklasık 4 sene önce bende prolaktinimin yüksek olduğunu ögrendim. İlk zamanlar sanki bu hastalık yuzunden cocugum olmıcakmıs hissine kapıldım. Bu yuzden gunlerimi kendime kabus ettim.

sanırım sende bu konuda karamsarlıga dusmussun. Ama sunu söyleyim arkadasım bende senin gibi dopergin kullandım. İyi geldi tabiki ama calıstıgım icin o ilacı içmek bana zor geldi cunku 0,2 mg olmasına ragmen acayip agır bir ilaç. Onu ictigimde kusmaktan bas agrısı cekmekten bulanık gormekten fenalık gelmisti. Ve ilacı bıraktım. Butun diger arastırmalarımı yaptırdım hiç bir problem cıkmadı sadece prolaktin yuksekligine baglı olarak hamile kalamama teshisi kondu.
Cocuk istediginizde asılama yaparız dedi doktorum direk. Madem ilac kullanmıcan ve cok ta hazır degilsin anne olmaya zamana bırak dedi.Bende herseyi gidisatına bıraktım. Aklımdan cıkardım cocuk meselesini ve tedavisiz cocugum olmıcak derkennnnnnnn bundan 2 hafta önce ögrendim ki Hamileyim:))

Yani canım sen butun tetkikleri yaptır. İlaclarını duzenli kullan ve cocugum olcakmı olmıcakmı diye dusunme aklından cıkar . Ozman hem kendini mutlu hissedicen hemde yıpranmıcaksın.

İnsallahhh guzel haberlerini alırız
sevgiler

BENDEDE AYNISORUN VAR.3 YILDIR UĞRAŞIYORUM VE DOPERGİN İÇİYORUM.DAHA YARARINI GÖREMEDİM.SÜT HORMONUM DÜŞTÜ AMA İLAÇ İŞE YARADI AMA İŞTE NEYSE.DOPERGİN İN BEN HİÇ BİR YAN ETKİSİNİ GÖRMEDİM.ÇOK ŞÜKÜR.GÜNDE 3 KEZ YARIMŞAR İÇİYORUM.:1no2:

cvplarınız için çok teşekkür ederim. bakalım kullanmaya devam edicem. yumurtlama sorunu prolaktinden mi değilmi görücez. ben bu konuda çok şansızım sanırım. 1 sene önce gene denedik dış gebelik oldu. umutsuzluğa kapılıyorum bazen. herşey kısmet artık diyoruz napalım. umarım bu ilaç cvp verecek ve yumurtlama başlıyacak . anne olmak isteyen butün hanımlar dilerim bebeklerini kuçaklarına alırlar. tekrar tşkler ilginize

arkadaşım bende 5 ay ugraşmıştım düşürmek için dopergin tedavisi gördüm ama fayda etmedi bana gerci moralde önemli ve gecen ay prolaktinim 85 ten 75 e düştü vegecen ay doktorum bana parlodel diye bi ilaç verdi ben çocuk istedigim için hem bu ilaç hamile kalmayıda kolaylaştırıyo ve bu ilacı kullandım şimdik prolaktinim normale düştü 21 oldu ve hamile kalmam içinde ilaca başladım bu ay inşallah aralıkta bende hamiş olurum allah isteyen herkese versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…