Yarışma Donut-Amerikan Çöreği -Milka Sponsorluğunda

Konuyu takibime aldım :) en kısa zamanda pişirip afiyetle yiyeceğim :KK66: gerçekten muhteşem görünüyor.

aaa ben sizin tarifinizi yeni görmüşüm,son dakika golü olmuş,harika valla ellerinize sağlık,yarışmada başarılar dilerim:KK37::kk77:

Katılsam mı katılmasam mı diye düşünürken yarışmanın son günü bana bir cesaret geldi. E hadi dedim katılayım kaçırmamışken:)
Korkmayın tiramisu yapmadım:KK48:
Bilmem sevmeyen var mıdır bu hem görüntüsü hem tadı baş döndürücü minnoş çörekleri?
Neyse geçelim tarife...

MALZEMELER
Hamuru için:
1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı eritilmiş tereyağ veya margarin
Yarım su bardağı toz şeker
3 su bardağı un
1 yumurta
Yarım paket instant maya
Yarım paket şekerli vanilin

Kızartmak için:
Sıvı yağ

Çikolata sosu için:
Bitter çikolata
Beyaz çikolata
Sade krem şanti ve vişne suyu(Siz sadece çilekli krem şantide kullanabilirsiniz)

Süsleme için:
Dilediğiniz her türlü şekerleme

Eki Görüntüle 1537786

HAZIRLANIŞI

1-Hamur yoğurma kabına un hariç tüm malzemeleri ekliyoruz ve sonrasında yavas yavas unu ekleyerek kulak memesi kıvamında yumusak bir hamur elde ediyoruz. Kabın üzerini streç filmle kaplayarak yarım saat kadar mayalandırıyoruz.

Eki Görüntüle 1537789 Eki Görüntüle 1537788

2-Mayalanan hamuru hafifçe unladıgımız tezgahta merdaneyle 1cm kalınlığında acıyoruz. (Ben diyette oldugum için hamurun yarısını kullandım, kalanını streçleyerek buzluğa attım). Bir kase yardımıyla hamurdan önce buyuk daireler çıkarıyoruz. Ardından şişe kapağıyla dairelerin ortasını deliyoruz.

Eki Görüntüle 1537790

3-Bir tavada bolca yağ kızdırıp donutlarımızı arkalı önlü kızartıyoruz. Çok kısa sürede piştiği için aman ha başından ayrılmayın. Kızardıktan sonra yağını suzdurmek için havlu kağıt serdiğimiz bir tabakta soğutuyoruz.

Eki Görüntüle 1537791 Eki Görüntüle 1537792 Eki Görüntüle 1537793

4-Donutlar soğurken çikolataları ayrı ayrı benmari usulü eritiyoruz. Krem şanti ve vişne suyunu da karıstırarak pembe krem şanti elde ediyoruz.

Eki Görüntüle 1537797 Eki Görüntüle 1537795 Eki Görüntüle 1537794 Eki Görüntüle 1537796

5-Donutların bir tarafını soslara batırıyoruz.

Eki Görüntüle 1537798

7-Ve dilediğimiz gibi süslüyoruz.

Eki Görüntüle 1537799

Afiyet olsun:)
Herkese başarılar dilerim...

Milka,
Kraft Foods şirketine bağlı olup dünyada en çok satan sütlü çikolataların üreticisidir. 1901 yılında Neuchâtel, İsviçre'de çikolata üreticisi Philippe Suchard tarafından üretimine başlanmıştır.

Philippe Suchard Milka'nın isim babasıdır. Philippe Suchard, 1880’de Almanya, Lörrach'ta ilk yabancı şubesini açtı. Suchard 1884 yılında öldüğünde, işi damadı Carl Russ devraldı. 1888’de Avusturya Bludenz'de ve diğer Avrupa ülkelerinde yeni şubeler kuruldu. 1893 yılında “Suchard” İsviçre’nin ilk uluslararası markası oldu.

Bu zamana kadar, çikolataya henüz süt karıştırılmamıştı (çikolata içeceği hariç), çikolata daha ziyade koyu ve kekremsi bir tatlı özelliği taşıyordu. Çikolata tarihinde bir dönüm noktası, 1901 yılında “Milka” adı ile ilk sütlü tablet çikolatanın üretilmesi oldu. Böylece “Lila Efsane” hayata gözlerini açtı ve 1901 yılında “Milka” markası tescil ettirildi. Milka çikolatası, ilk üretildiğinden beri lila bir paket içinde satılır, paketini lila inek ve Alp Dağları'nın doğal manzarası süsler.

Milka, günümüzde farklı çeşitler de sunmakta. Milka'nın yeni ürünleri kakaolu süt tozları, milka kahve serisi(kahve ve çikolata bir arada).
“Milka” ismi, Almanca “milch” (süt) ve “kakao” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

• Türkiye dahil satıldığı tüm ülkelerde, çikolatalı ürünler kategorisinde lila renginin kullanım hakkı sadece Milka’ya ait. Lila rengi, Avrupa’da marka olarak tescil altına alınabilmiş tek renk.
Ellerine sağlıkk başarılarr..

Ellerıne saglık cnm
Yapmayı dusundugum tarıflerden bırıydı guzel bır tarıf:KK19: benım kızlar susleme kısmına bayılıyolar:)
Basarılar:KK36::KK36:

Ahh donut, hem de bu saatte gordummm, ne kadar kalorili oldugunu bir an unutsam ve yapsammm :KK53::oops:

Yaaa harika görünüyor.
Şuan senin motivasyon topic' inde olmam lazım, şimdi ben buraya neden geldim, nasıl geldim ? :KK17::KK48:

Ellerine sağlık, ilk fırsatta denemek istiyorum :KK200:

Oldukça renkli bir tarif olmuş.Çok güzel görünüyorlar.Ellerinize sağlık ve bol şanslarınız olsun :KK36::KK36::KK36:

Ellerıne saglık cnm
Yapmayı dusundugum tarıflerden bırıydı guzel bır tarıf:KK19: benım kızlar susleme kısmına bayılıyolar:)
Basarılar:KK36::KK36:

harikaaaa görünüyor başarılar dilerim :)))

Ahh donut, hem de bu saatte gordummm, ne kadar kalorili oldugunu bir an unutsam ve yapsammm :KK53::oops:

Teşekkürlerr :) :KK68:

Yaaa harika görünüyor.
Şuan senin motivasyon topic' inde olmam lazım, şimdi ben buraya neden geldim, nasıl geldim ? :KK17::KK48:

Ellerine sağlık, ilk fırsatta denemek istiyorum :KK200:

Ayy benimde motivasyon topiğinden cıkmamam lazım valla yoksa gidiyorr:)
Teşekkürler canım :KK68:

X