Dolap uygulamasında satış yapınca vergi cezası çıkıyor mu

Hahah neden bu kadar gerildiniz kullanıcı ismimi söyleyeyim de vergi dairesine haber verin isterseniz ☺
Çıkarsa öderiz hanımefendi ben aynı zamanda trendyolda da satış yapıyorum ve yazdığınız vergilerden haberim var dolapta varsa da dikkat etmemişimdir denk gelmedim anlamında söyledim

Vergi numarasi ne oluyor tam bilmiyorum ki. Ama babam satis yaptigimi duyunca da ceza falan gelmesin bunun vergisi cikiyor vs demisti. Simdi eğer öyle bir durum beni bulursa beni mahvederler yani. Elimdeki kitaplar ve fazlalık esyalarim gitse yeterli ya yine de senelik 15 bini asmamaya dikkat etmeliyim ne olur ne olmaz

Yani ciddi bir kazanc kapisi mi emin degilim de evde elimde fazla olan kullanmadığım ne varsa cikmasi icin uyguna satıyorum. Mesela hem kardesimin yks kitapları hem benim kpss set kitaplarım makyaj urunleri vs derken benim sattığım ürün önceki hesabimla birlikte, birkaç tane değil de 50 tane olmustur. Ama kazanc toplam 6 binlik diyebilirim. Yani toplamda kazanca bakiliyordur degil mi? Yillik kaç bini asmamam bir sorun olusturmaz sizce?

Siz devlete ticaretinizin olduğunu bildiyorsunuz vergi numarası alıyorsunuz kardeşim rahatça satabilirsin yıllardır ikinci el ürün satıyorum giymediklerimi fazla kitaplarımı hep sattım

Siz devlete ticaretinizin olduğunu bildiyorsunuz vergi numarası alıyorsunuz kardeşim rahatça satabilirsin yıllardır ikinci el ürün satıyorum giymediklerimi fazla kitaplarımı hep sattım
Ne zamandan beri mesela bu ceza gelenler hep 2022 deki satislarina gelmis siz o zamandan bu yana satis yapiyorsunuz degil mi? Peki ozel değilse ne kadarlik bir gelir elde ettiniz senelik, belli bir sinir gozeterek dimi?

Ne zamandan beri mesela bu ceza gelenler hep 2022 deki satislarina gelmis siz o zamandan bu yana satis yapiyorsunuz degil mi? Peki ozel değilse ne kadarlik bir gelir elde ettiniz senelik, belli bir sinir gozeterek dimi?
Sınır falan hiç gözetmedim evet 2023 de hatta yıllık 20 bin satış olmuştur

Eğer kira geliriniz veya başka ticari kazancınız yoksa 6bin tl'ye vergi çıkmaz diye düşünüyorum.

Eğer kira geliriniz veya başka ticari kazancınız yoksa 6bin tl'ye vergi çıkmaz diye düşünüyorum.
Yani kira gelirimiz yok ama bir evimiz depremde yikildi diğeri ise duruyor. Ticari kazancimiz yok babam santiyede calisiyor. Bir sorun cikmaz herhalde. Kendi e devletimi kabul etmiyor diger ogrenci olan kardesiminkini kaydetsem herhalde bir problem olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…