Doktorunuz bayan mı erkek mi?

Eyhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
84
0
43
Doktora gideceğim.Jinekoloğa ama çok utanıyorum.Bir türlü cesaret edemiyorum.Evli aarkadaşlarım erkek bir doktoru tavsiye ediyorlar.Ama cesaretimi toplayamıyorum.Bayan yada erkek farketmez ikisindende çok utanıyorum.Napacağım ben CADIARZU

eğer gitmen gerekiyorsa gideceksin.sağlık konusunda utanma olmaz.herkes çok rahat bi şekilde gitmiyor canım...

bende ılk sefer aynı sıkıntıyı yaşamıştım sonra aştım. utanma bence. benım doktorum da erkek. ama burada konu saglık. agda yaptırmaktan farksız bışey. sen uzanıyosun o ışını profesyonelce yapıyor yerimseniben bence bır an önce gıtmelısın, saglık bu sonuçta.

arkadaşım bu sağlık başka birşeye benzemez...oradaki doktorun bayan yad erkek olması farketmez sen oraya tedavi olmaya gidiyorsun...ki evlisin ve bundan sonra sık sık gitmen gerekebilir...rahat ol çok normal bir durum...eğer erkektn utanıyorsan bayan doktorda tercih edebilirsin...ama dediğim gibi doktora gidyorsun ...geçmiş olsun...
sevgiler...

canım ben 3bayan dr gittim 3üde zaman kaybı yarattı bu kadımdoğum konusunda erkek dr daha başarılı bence tavsiye ettikleri dr iyi ise git bay bayan farketrmez

Bayan yada erkek farketmiyor.3.bi şahıs sonuçta.Evet gitmem lazım.Acaba hemen alttan muayene edermi yoksa gerek duymaz mı?Benim şikayetim bazı dönemlerde vajinamda rahatsız edici koku olması?Ve bu sorunu çözmek yerine sürekli erteliyorrum.

canım ben 3bayan dr gittim 3üde zaman kaybı yarattı bu kadımdoğum konusunda erkek dr daha başarılı bence tavsiye ettikleri dr iyi ise git bay bayan farketrmez

böyle bir genelleme yapamazsınız her
doktor kendi alanında en başarılısıdır ki
kadın doğum tus ta en yüksek puan alan bölümdür bilgisiz
bir doktor olma iltimali %0 ında altında :smiley-cool::icecream:

sen öyle düşüne bilirsin ama ben yaşadıklarımı yazdım ayrıcada geneli böyle düşünüyo ne yazıkki ben klomen kullandım ki bu ilaç kontrol altında kullanılması gereken bir ilaçmış ama beni hiç kontrole bile çağırmadı ve benim gittiğimde o klomen yüzünden 4 santim kistim olmuştu ve gittiğim 3 bayan dr da aynı yanlış şeyleri yaptı siz öyle düşünebilirsiniz buda benim fikrim

Arkadaşım katılıyorum sana her doktor iyi değildir bazıları hastaları sömürebiliyo ben bu zamana kadar iki doktor değiştirdim üçüncüyede 1 hafta sonra gidecem.Eğer her doktor çok iyi olsaydı maddiyatı degilde hastaları düşünselerdi biz bu zamana kadar bu kadar doktor değiştirmezdik...

Bende jinekolojik muayeneden çekinen ,korkan biriydim ve on yıl hiç kontrole gidemedim.Sorunlar başlayınca doktora gitmek kaçınılmaz oluyor.Ama biz kadınlar için doktor seçimi çok önemli.En özelinizi açtığınız kişinin anlayışlı,bilgili,tecrübeli olması şart.Ben doktor fobimi doktorumun anlayışı itina ile yaklaşması sayesinde yendim.Bu konuda şanslıyım.Doktorum erkek.İzlenimlerime göre de erkek doktorların daha özenli olduklarını düşünüyorum.

evet canım ben bu drlarla hep zaman kaybettim malesefki her dr da iyi değil

bence bay ve bayan olması önemli değil önemli olan bilgilerini en ii şekilde kullanabiliyormu ve sana herşeyi güzelce anlatabiliyor mu önemli olan bu!!sağlık şakaya gelmiyor malesef bütün doktorlarımız alanında çok ii ama bazıları bilgilerini pratikde daha güzel ifade edebiliyor

ben yazın doktora gideceğim.ama doktor seçimimi yaparken cinsiyetine bakmayacağım.iyi bir doktor olması yeterli.çünkü işini iyi yapan birini bulmak zor.sağlık herşeyden önce gelir bence.

doktor erkek yada kadın olması benim için farketmiyor
benim derdime care bulsun sağlığımın iyi olmasına yardıncı olsun yeter
birazda insancıl olsun güler yüzlü konuşkan tamam

ben de hic erkek jinekologa gitmek istemezdim ama onceki hamileligimde kurtaj olmustum hastanede yatinca uzman dr geldi erkekti muayene etti ben de alistim ,,simdiki dr um kadin ama erkek olsa da farketmez dr a ayip olmaz bence saglik sözkonusu iken...

ben önce bir bayan doktora gitmiştim, beni bir telaşa verdi ki anlatamam...ve çok ilgisiz, takipsiz biriydi vee çok ünlü bir hastanenin ünlü bir jinekologu idi........

şimdi bir erkek doktora gidiyorum çok çok memnunum. bence erkek jinekologlar daha başarılı.

arkadaslarin dedigine katiliyorum saglik bu o yuzden kiz erkek farketmez kucuk bir arastrma yapip gidebilirsin ben de cok utangactim bu konuda.ama bayan olsun erkek olsun doktorlarin umrunda degilll senn sadece orda sagligin ve doktorun isi onmli zaten bu bilinci kavrayamasalardi doktor olamazlardi.eee korkunun ecele faydasi yok sonucta :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…