Doktorumuzdan öğrendiklerimiz

bizim hepatit aşılarımız yapıldı şimdilik onlar da 8 ekim ve 7 kasım şeklinde 3.nünde 6.ayın sonunda olması lazım. 16 aralıkta beşli karma, verem ve pnömokok aşılarını yaptıracağız. hemşirenize bir daha sorun belki hata yapmıştır belki de bir bildiği vardır. ama ilk doz olacağı için gecikmenin sakıncası olmayabilir.

işte bizimde o toplu ası ayımız bu ay.ama acayip kafam karıstı.nerdeyse sizin asılardan 10gün sonra olucak asılar.ki sizin tarihlerle bizim tarihlerin arasında 2 gün oynamıs hemen hemen....

ilk aşılarla 2. ay aşılarının hiiç mi hiç ilgisi yok kafan karışmasın. 24 ünde başlarsınız bundan sonra bu aşıların 2. dozlarını bu tarihe göre devam ettirirsiniz bir sorun olmaz. ama yine de hemşireye sorun bir gerekçesi var mı. belki aşı günleri çok yoğundur o yüzden ertelemiştir. yada takip olduğunuz doktorunuz varsa ona sorun.
aşağıdaki sağlık bakanlığının 2008 aşı takvimi
AŞI TAKVİMİ (SAĞLIK BAKANLIĞI)[2008] : hekimce.com : Güvenilir Bilgi - Saglikli Yasam
bir de aşı günü mümkün olduğunca erken gidin, malum kış mevsimi grip salgınları oluyor olabildiğince az hasta görsün bebişler

canım en çok ateş yapan aşı pnömokok aşısı %60-%70 ateş yapıyor oyüzden bu aşı ve verem aşılarında ateş düşürücü öneriyorum.geçen ay pnömokok aşısına başladık ve ateşten dolayı birçok kişi bizi aradarayanlar ateş düşürücü vermeyen aileler.bilginiz olsun istedim

işte bizimde o toplu ası ayımız bu ay.ama acayip kafam karıstı.nerdeyse sizin asılardan 10gün sonra olucak asılar.ki sizin tarihlerle bizim tarihlerin arasında 2 gün oynamıs hemen hemen....

canım sağlık bakanlığı aşıları 28gün arayla yaptırı..28 günden önce kesinlikle önermez.geç yapılması önemli değil.

canım sağlık bakanlığı aşıları 28gün arayla yaptırı..28 günden önce kesinlikle önermez.geç yapılması önemli değil.

yani normalmi aysegülcüm yaa:çok üzgünüm: ne biliim bizimle bir olanlar hatta bizden sonra doğanların bile asıları tamamlandı nerdeyse:uhm:

canım en çok ateş yapan aşı pnömokok aşısı %60-%70 ateş yapıyor oyüzden bu aşı ve verem aşılarında ateş düşürücü öneriyorum.geçen ay pnömokok aşısına başladık ve ateşten dolayı birçok kişi bizi aradarayanlar ateş düşürücü vermeyen aileler.bilginiz olsun istedim

ateş düşürücü olarak ne öneriyorsunuz, fitil mi yoksa şurup mu?

ben kendi oğluma şurup kullanıyorum.sizede fitil yerine şurup öneririm.pedifen.dolven

bebeğim 2 aylık cuma günü bizimde aşımız var minoset verdi doktoru onu versem etkili olurmu b irde bu aydaki bebeklere paronax fitil verilebiliyormu ölçüsü ne acaba yarımmı tüm fitilmi?

bebeğim 2 aylık cuma günü bizimde aşımız var minoset verdi doktoru onu versem etkili olurmu b irde bu aydaki bebeklere paronax fitil verilebiliyormu ölçüsü ne acaba yarımmı tüm fitilmi?

ben doktorumuza sordum aşı sonrası ateş olursa yarım paranox S fitil ver dedi. ama paranox değil paranox S olacak. ve ateş olursa vereceğim olmadan önce önlem olarak verilmeyeck

olur canım oda etkili.dediğim gibi fitil çok mecbur kalınmadıkca verilmemeli.ateş olursa şayet ozaman yarım fitil.bide aşıya gitmeden önce 1çay kaşığı minoset verip götürürsen bebeğin rahat eder.

bebişim dünden beri aralıklarla öksürüyordu bugün doktora götürdük doktor bey kızdı bebek mışıl mışıl uyuyor bi sorunu olsa uyuyamaz herşeye panik yapıp ilaç vermeye gerek yok, sadece ateşe dikkat edin o önemli dedi yolladı bizi

bebişim dünden beri aralıklarla öksürüyordu bugün doktora götürdük doktor bey kızdı bebek mışıl mışıl uyuyor bi sorunu olsa uyuyamaz herşeye panik yapıp ilaç vermeye gerek yok, sadece ateşe dikkat edin o önemli dedi yolladı bizi

ya gülşencim bizimkide ara ara öksürüyo 27sinde kontrolü var önce mi götürsek diye düşünüodum.özellikle emdikten sonra sanki boğazına durmuş gibi öksürüyo pazartesi başladı dün hiç yoktu bugün yine öksürdü ilerlemesinden korkuom bende bakalım yine devam ederse götürcem yarn yada cumartesi şurup da hayatta içmio

benim kızım da arada öksürüyor sanırım tükrüğü genzine kaçıyor veya mide içeriği kaçıyor 2-3 öksürüyor geçiyor. belki sizin de öyledir.

biz aşılarımızı olduk bugün 3. gün çok şükür birşey olmadı, ilaç vermedim ben. ateşi çıkarsa verecektim çıkmadı. ilk gün biraz huzursuzluk ve yorgunluk yaptı. yavrucum uyudu bol bol. hep böyle olur inşallah. sizlerin de rahat geçer inşallah

ben kendi oğluma şurup kullanıyorum.sizede fitil yerine şurup öneririm.pedifen.dolven

pedifen, dolven gibi ilaçlar 7 kg (veya 6 ay) altındaki bebeklere verilmez. çünkü etken maddesinin önemli yan etki potansiyeli bulunmaktadır ve bu ilaç ağrıkesici-ateş düşürücü özelliğinden çok antiinflamatuar durumlarda tercih edilir (ağrı kesici-ateş düşürücü etkisi güçlüdür, o ayrı).

basit bir ağrı kesici olarak bile görseniz doktorunuza danışmadan bebeklerinize ilaç vermeyin arkadaşlar..

pedifen, dolven gibi ilaçlar 7 kg (veya 6 ay) altındaki bebeklere verilmez. çünkü etken maddesinin önemli yan etki potansiyeli bulunmaktadır ve bu ilaç ağrıkesici-ateş düşürücü özelliğinden çok antiinflamatuar durumlarda tercih edilir (ağrı kesici-ateş düşürücü etkisi güçlüdür, o ayrı).

basit bir ağrı kesici olarak bile görseniz doktorunuza danışmadan bebeklerinize ilaç vermeyin arkadaşlar..

bizim doktorumuz da ibuprofen içeren ilaçları vermeyin demişti, ağır geldiğinden demiş demekki

bizim doktorumuz da ibuprofen içeren ilaçları vermeyin demişti, ağır geldiğinden demiş demekki

evet o yüzden demiştir, ağrıkesici-ateş düşürücü olarak paracetamol içeren ilaçları daha çok tercih ediyor dr lar (calpol, minoset vs..) ama yine de doktorunuza danışmadan bebişlere ilaç vermeyin arkadaşlar..

Son düzenleme:

Basit bir ağrı kesici olarak bile görseniz doktorunuza danışmadan bebeklerinize ilaç vermeyin arkadaşlar..

zataen bebekler 2.ayını bitirdiklerinde 6kilo -7kilo arası oluyor.ben aşıdan sonra verilmesi taraftarıyım.tabiki haklısın doktor tavsiyesi olmadan verilmemeli.

X