Doktordan skandal facebook paylaşımı

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Ankara’da doktorluk yapan C.G., Facebook sayfasındaki bu paylaşımı ile tepki çekti.
Sitene Ekle

Muayenehane önünde bir hastasının fotoğrafını paylaşan doktor, “Millet kapısının önünde kedi yavrusu bulur, bizim kapının önünde bunu buldum. İçimdeki insan sevgisi nedeniyle baktım tabi.” yazdı. Gazeteport'ta yer alan habere göre; doktorun bu paylaşımına sosyal medyadan tepki gösterildi. Tepkiler üzerine paylaşını kaldırdığını söyleyen doktor C.G. şu açıklamayı yaptı:

"Facebook ne düşünüyorsun diye soruyor, Türkiye'de gördüğümün çok üzerinde eşcinsel olduğunu ve bunları onaylayan, sempati duyan, pozitif ayrımcılığı hakkettiklerine inanan insanlar olduğunu düşünüyorum. Ve tüm bu insanların eşcinsel sevicilik maskesi altında pozitif ayrımcılık istediklerini düşünüyorum. Şimdilik eşcinsel paylaşımını kaldırdım. O da ben rahatsız olduğum için değil beni seven, anlayan ve düşünen arkadaşlarım aleyhime başlatılan kampanyadan rahatsız olup beni korumak için gereksiz bir çaba içine girmelerini istemiyorum. En çok güldüğüm de Ulusal Af Örgütünden aradılar abi. Ben de affettim onları. İlerleyen süreçte bu tercihteki arkadaşların tavrına bakarak onlara pozitif ayrımcılığın en güzel örneklerini sunmaktan geri kalmayacağım. Ne çirkefmişsiniz be."

http://www.milliyet.com.tr/doktordan-skandal-paylasim-gundem-2240002/

allah aşkına fotoğrafı neden yan koydunuz, boynum tutuldu.. bu arada doktorun yazısından bir şey anlamadım da, o kişiyi muayene ettin diye Allah razı olsun mu diyelim abi? işin bu yani..

bu arada iyi ki adamın adını şifreli yazmışsınız

adam üşenmemiş caps yapmış bir de, bir doktorun baktığı hastalardan iğrenme lüksü olamaz bence, o zaman bu mesleği seçmeyecekti

Hayır gerçekten eşcinselleri tasvip etmeyebilirsin, bu durumu yadırgayabilirsin de böyle kinci, aşağılayıcı, küçük düşürücü bir paylaşımın amacı nedir? Neyi savundun, ne ima ettin şimdi?

Benim de hazmetmediğim, yanlış bulduğum 30 milyon şey var ama bu şekilde kusup, nifak tohumu atmıyorum. Edebinle savun düşünceni, kendini kendine yakışan şekilde ifade et adam, insanları aşağılamadan yap bu işi, bir de doktorsun, yazık.

Bu arada neyse ki fotoğraf kendi hastasına ait değilmiş sanıyorum, internette bulduğu fotoğrafla yapmış bu "espri"yi.

eş cinselliği hiçbir şekilde savunmuyorum ve hatta hastalık olarak görmeye de devam ediyorum, ama hiçkimse böyle bir aşağılanmayı haketmez! çok büyük terbiyesizlik etmiş doktor efendi.. sen kimsin de hastanın resmini çekip sosyal medyada şaklabanlıklar peşinde koşuyorsun? çapsız!

Açıkçası eşcinsellere karşı daima mesafeli ve tepkiliydim. Sebebi belki de yaşadığım ortamdaki sayıları, hal ve tutumlarıydı. Görmek bile istemezdim kısa süre önceye kadar.
Bu ara her gün mc donalds a gidiyorum. Orda çalışanlardan biri de eşcinsel. Kendisiyle hiç muatap olasım yoktu. Geçen gece yine gittim bana gülümseyip nasılsın falan dedi gülmedim bile yüzüne. Aradan biraz zaman geçti ben yemek yerken diğer çalışanlarla tartışmaya başladı. Adamlar buna getirme beni oraya i.ne falan dediler. Bu da "gelsen nolcak sen kimsin lan" falan dedi ama konuşma tarzı yüzünden bütün müşteriler güldü. Öyle kötü oldum ki cidden gözlerim doldu. Bütün gece aklıma geldi böyle hakkını savunamayan ezilen ciddiye alınmayan kaç kişi var kim bilir. Kendi yaptığomdan da utandım bida her gittiğimde gülümseyip hal hatır sordum ama tabii önemli olan böyle şeyleri görmeden bunu yapmak.
Çocukluğumdan beri mahallede itilip kakıldıklarını görürdüm de itiraf etmek gerekirse hiç üzülmezdim. Hep arsız ve saygısız olduklarını düşünürdüm. Evet çok aşırılık yapanlar da var. Ama kendi halinde yaşayan vatandaşa sataşmaya kimsenin hakkı yok. Bu ülke hepimize ait.

Burada olsa başı ciddi belaya girerdi. Hiçbir sağlık çalışanının bir hastanın fotoğrafını, adını sanını paylaşma hakkı yok. Bunu iyi niyetle yapanlar bile işlerinden olup haklarında soruşturma açılmışken, böyle terbiyesizliği bayağı ödetirlerdi buna.

"Millet kapısının önünde kedi yavrusu bulur, bizim kapının önünde bunu buldum. İçimdeki insan sevgisi nedeniyle baktım tabi"

Bu söylediğin lafa tepki geldi diye pozitif ayrımcılık yapıyorlar mağdurum mu diyorsun Doktor, bu laf aşağılama değil çünkü değil mi? Yermek için demedin yani, bırak doktor bırak, içinde insan sevgisi olduğunu demişsin ama yok maalesef ama en azından ettiğin yemine ters düşmeseydin, fikir yürüteceğine yalnızca doktorluğunu yapsaydın keşke

Ya sen doktorsun, senin evinin kapısına senin gül cemalini(!) görmek için sıraya dizilmiyorlar,
dertleri var çare arıyor da doktor sıfatına geliyorlar. Şuursuz herif.
Açıklaması da ayrı rezalet, tüyü eksik kalaydı bari.

Önce aşağılamış sonra tereyağından kıl çeker gibi işin içinden sıyırmaya çalışmış ama yememiş kimse
Şimdi gerçeklere gelelim madem , tesadüftür ki siz de orada muayene için bekliyorsunuz ve kadın hastalıkları ya hani tepkiniz ne olurdu merak ettim ???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…