Doktor vajinal muayene yapar mı?

z3lis

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2022
139
25
Merhaba, 18 yaşındayım ve şubat ayından beri regl düzenim bozuldu. Bir ayda 2 kez regl oldum. Ve o ay 54 kiloyken 2 hafta gibi kısa sürede 62 kiloya yükseldim. Çevremdeki, iş yerindeki, ailemdeki herkes farketti söylediler bunu yani. Daha sonra her ay çok gecikmeye başladı, nisan ayında hiç olmadım. Ve hala bu ay da hala olmayı bekliyorum, 9 gün geç. Günlerdir şiddetli baş ağrısı çekiyorum, midem bulanıyor, terliyorum, bayılacak gibi oluyorum. Ama jinekoloğa gidersem vajinal muayene yapar diye korkuyorum. Bir kez vajinada uçuk nedeniyle gitmiştim o zaman görmek için mecburen vajinal muayene yaptı ama tekrar o şekilde muayene olmak istemiyorum. Daha önce bu şekilde gecikme yaşayan oldu mu? Kist belirtisi mi kilo almak ve regl olmamak?

Vajinal muayenede daha net görüyorlar ama klasik “evli misiniz?” sorusuna “hayır” derseniz karından bakar sanırım kist vs için

Gecikme için bakire hastaya vajinal muayene yapılmaz. Bekar oldugunu belirt kesinlikle senin istegin dısında bi işlem yapılamaz. İstemiyorum de reddet. Sebebi ne olursa olsun kendi vucudun için gerilme. Zaten yüzde90 karından ultrason bakarlar bide hormon tahlili için kan alırlar o kdr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…