Tüp Bebek Merkezleri Doktor Erbil Yağmur'un hastası olan var mı?

Arkadaşlar 25 haziranda oğlumu kucağıma aldım, sezeryanla dünyaya geldi, 40. haftam dolmak üzereydi. Allaha çok şükür ki sütüm hemen geldi. Biraz küçük doğduk, çok sık emzirmek zorundayım, arasıra sorularıma cevap bulmak için nete giriyorum. Sizinde sorularınız olursa alıntı yaparak ya da özelden mesaj atarsanız, vakit bulunca dönerim.
Allah hepinizin bebeklerini sağlıkla, hayırlısıyla, analı-babalı ve vakitli kucağınıza almayı nasip etsin. Ve Allah tüm isteyenlere de tez vakitte nasip etsin, inşallah gebe kalamayan arkadaşlar ilk denemede bebeklerini kucaklarına alırlar.
Oğlum uyanmadan ben de azıcık uyuyayım, şimdi uyumaya gidiyorum, kendinize bebeklerinize iyi bakın...
Rabbim sağlıkla analı babalı büyütsün inş.canım.gramı küçük olsun büyüyüp koca bi adam olur bak o annesi.duaların için sağol.inş bizlere de vesile olur erbil hoca.Rabbim ramazan hurmetine dualarimizi kabul etsin inş.

Hayırlısı olsun yasemincim.Rabbim vicdanlı,insanlikli doktorlarla karşilastirsin inş.su gibi geçsin 9 ayin.ama bizi bırakmak yok dimi:) söz verdin bi kere:KK49: yardımcısı.
Kızlar kaç emb.transfer ediliyor? Yaşım tutmuyo çift emb.ama bizim istegimizin önemi yok sanırım.[/QUOTE

Bırakırmıyım hiç. Canım o sanırım yaşa göre değişiyor. Bir de sorunun boyutuna göre olsa gerek. Bize yaşın gereği bir tane iyi kalite vericez demişti.

:KK49: tazee hamişşşş... nasılsın... canımm şişeye koy yanından eksik etmee .bende fazla su içmezdim. transfer zmanında 3 litre flan içtim hep ama işe başladıktan sonra bu azaldıı :KK43:( Ben hamileliğimizin ilk günleri cevizibadem kayısı çok tükettim ama şimdii hiçi bişey yiyemiyorumm :KK14: sadce meyve akşamları, yemektede çorba vee süt içemediğimden dolayı yoğurt :KK14: havalarda sıcak iştahsızlık ondanda olabiliyor galiba.:26: ne biliym bennn diğer hamileler gibi hiççç canımm bişey çekmiyo aksine yemek yemek istemiyorumm...
canımm yaseminin deidği gibii meyveyi ve suyu ihmal etmee. illk zamnlar suu önemlii..Bebişlerimiz için katlanacağız kuzum napalım.. :)) :nazar: :KK49:
Bu aradaaaaaa raporu aldıkk.. sorun yokmuşş kızlarr. Alalha çok şşükürrrr :)))) siz benden örnek alınn aynı hatalara düşmeyinnn.. :KK34:

Gözün aydın nisancım. Rabbim başka bişey göstermesin inş.

inşallah canımmç.. o aç olduğum günler gelsin.. bişi yemeye korkuyorum afedersin çıakrtıcam diyee :KK43:(((( inşallah elfidada mide bulantısı olmazz. tümm günün mahfoluyor. heleekiiiiii sabahlarıııııııı :KK14:
yasemin isim düşünmeye başladınmı minik kızçeyee.. ::) dr işini naptın. yakın yerlerdemsiiniz elfidayla. buldunmu kızzçeye yeni dr amca& teyzee :nazar: :KK1:

Netten yakın 6 tane doktor bulduk. Birini cumartesi eledik. Özel haliç hospital bildiğin devlet hastanesi gibi.. Bir de doktoru var dediğim dedik nemrut. Eşime dedim kalk kalk ben burda doğurmam. :KK1::KK1: Bakalım rabbim hayırlısını versin. Hiç olmazsa avicenna esenlere gidicem. İsim çoktan belliydi zaten. Kızımın adı kısmetse masal olacak teyzeleri...

Arkadaşlar 25 haziranda oğlumu kucağıma aldım, sezeryanla dünyaya geldi, 40. haftam dolmak üzereydi. Allaha çok şükür ki sütüm hemen geldi. Biraz küçük doğduk, çok sık emzirmek zorundayım, arasıra sorularıma cevap bulmak için nete giriyorum. Sizinde sorularınız olursa alıntı yaparak ya da özelden mesaj atarsanız, vakit bulunca dönerim.
Allah hepinizin bebeklerini sağlıkla, hayırlısıyla, analı-babalı ve vakitli kucağınıza almayı nasip etsin. Ve Allah tüm isteyenlere de tez vakitte nasip etsin, inşallah gebe kalamayan arkadaşlar ilk denemede bebeklerini kucaklarına alırlar.
Oğlum uyanmadan ben de azıcık uyuyayım, şimdi uyumaya gidiyorum, kendinize bebeklerinize iyi bakın...

Canım benim gözün aydın. Rabbim analı babalı büyütsün hayırlı evlat etsin inş. 20 günlük o balı yerim ben. Küçük diye üzülme canım. Benim kızkardeşim 1 ayerken doğum yaptı. Minnacık akciğerleri oluşmamıştı. 1 hafta sonra anne sütüne başladılar. yaklaşık 2 hafta sonrada eve döndü. Ama her geçen hafta nasıl farketti anlatamam. Anne sütü çok faydalı bebişlere. Şimdi kızımız boğum boğum dombilik bir prenses oldu çıktı.

oĞLUŞUNDAN VAKİT BULDUKÇA GEL BİZİ MERAK DA BIRAKMA...:KK54:

kızlar merhaba,
bende cumatresi itibariyle erbil beyle tedaviye başladım. şimdi yumurtaları baskılamak için lucrin kullanıyorum,
adetın 2. günü tekrar gidicem kendisine.
çok hoşuma gitti ilgisi, kendine güveni falan.
bize güven verdi kapısından çıkarken tamam oldu bu iş dedik:13:
6. gün dondurulmuşlarım var kısmet olursa onları kullanıcaz.

peki biraz anlatırmısınız, adetın 2. gunu gidince hangi tedaviyi uyguluyor. süreç nasıl

kızlar merhaba,
bende cumatresi itibariyle erbil beyle tedaviye başladım. şimdi yumurtaları baskılamak için lucrin kullanıyorum,
adetın 2. günü tekrar gidicem kendisine.
çok hoşuma gitti ilgisi, kendine güveni falan.
bize güven verdi kapısından çıkarken tamam oldu bu iş dedik:13:
6. gün dondurulmuşlarım var kısmet olursa onları kullanıcaz.

peki biraz anlatırmısınız, adetın 2. gunu gidince hangi tedaviyi uyguluyor. süreç nasıl

Hayırlı olsun canım. Çok doğru seçim yapmışsın. Erbil beye güven tabii gerisi allaha kalmış. Sende dondurulmuş emriyo transfer programı uygulayacak. Normaldede zaten yumurta toplandıktan sonra 1 ay kadar dinlendirip dondurulmuş embriyo transferi yapar. Bizler çok şükür hamile kaldık. Umarım sende en yakın zamanda hamile kalırsın.

Gerekli kontrollerden sonra. Hormon bantları kullanıyorsun canım. Ara ara kontrole çağırıp aksi durum varmı rahim duvarın kalınlaşmı diye kontrol edecek. (Bazen tedavi uzayabiliyor ve bantın yanı sıra iğnede kullanabiliyorsun ama burdaki arkadaşlarda ben öyle birşey duymadım.) En son çağırdığında problem yok ise kan değerlerin normalse şu gün transfer yapıyoruz diye bilgi verecektir. Transferden sonra gerekli ilaç ve iğne veriyor ve 15 gün sonrada kan tahlili. Yani toplamda 1 aylık bir süreç (tabii gebelik testini beklemekle birlikte)

Hastanın transfere hazırlanmasında temel felsefe endometriumun hazırlanması ve yeterli kalınlığa ulaşmasıdır. Bunun için doğal siklus ya da estrojen içeren ilaçlarla hazırlanmış siklus tercih edilebilir. Bu iki yöntemin de başarısı aynıdır.

Doğal siklusta folikül takibi yapıyoruz ve endometriumun kendi halinde kalınlaşmasını bekliyoruz. Transfer genellikle ovulasyondan 2-3 gün sonra yapılmaktadır. Kan hormon düzeylerini (E2, LH ve Progesteron) takip ediyoruz çünkü belirleyicidir. Transfer gününe kadar herhangi bir ilaç vermiyoruz. Embriyolar transfer edildikten sonra ise progesteron ile destek tedavisi başlatıyoruz.

Hazırlanmış siklus ise kadının adetleri düzenli değilse ve yaşı ileri ise tercih edilir. Estrojen bantları ya da hapları ile endometrium kalınlığı minimum 7-8 mm’ye ulaşana kadar ultrason ile takip ediyoruz. İlaçlara GnRH analogları da eklenebilmektedir. Transfer sonrası rutin progesteron destek tedavisine başlıyoruz.

Hayırlı olsun canım. Çok doğru seçim yapmışsın. Erbil beye güven tabii gerisi allaha kalmış. Sende dondurulmuş emriyo transfer programı uygulayacak. Normaldede zaten yumurta toplandıktan sonra 1 ay kadar dinlendirip dondurulmuş embriyo transferi yapar. Bizler çok şükür hamile kaldık. Umarım sende en yakın zamanda hamile kalırsın.

Gerekli kontrollerden sonra. Hormon bantları kullanıyorsun canım. Ara ara kontrole çağırıp aksi durum varmı rahim duvarın kalınlaşmı diye kontrol edecek. (Bazen tedavi uzayabiliyor ve bantın yanı sıra iğnede kullanabiliyorsun ama burdaki arkadaşlarda ben öyle birşey duymadım.) En son çağırdığında problem yok ise kan değerlerin normalse şu gün transfer yapıyoruz diye bilgi verecektir. Transferden sonra gerekli ilaç ve iğne veriyor ve 15 gün sonrada kan tahlili. Yani toplamda 1 aylık bir süreç (tabii gebelik testini beklemekle birlikte)

bahçecinin internet sitesinde hastalardan gelenler bölümünü okumam yetti erbil beyi tercih etmek için. umut tüp bebekte olan dondurulmuşlarım ve ben erbil beye transfer oluyoruz :KK1:
inşallah cnm hayırlısıyla bende hamıleler kervanına katılırım.
erbil beye duvardaki bebekler çok güzel , hepsi sizin tedavinizlemi oldu diye sorduk. o da evet çok az kısmı bunlar dedi.
eşim inşş bizimkini de asarsınız duvara dediğnde böyle söyleyenlerin hepsi ne hikmetse o duvara foto verdiler inş sizinkini de asarız dedi.
allh senınde kucağına almak nasip etsin cnm. ben burdan sizi takip edicem artık ara ara yazarım da gelişmeleri

bahçecinin internet sitesinde hastalardan gelenler bölümünü okumam yetti erbil beyi tercih etmek için. umut tüp bebekte olan dondurulmuşlarım ve ben erbil beye transfer oluyoruz :KK1:
inşallah cnm hayırlısıyla bende hamıleler kervanına katılırım.
erbil beye duvardaki bebekler çok güzel , hepsi sizin tedavinizlemi oldu diye sorduk. o da evet çok az kısmı bunlar dedi.
eşim inşş bizimkini de asarsınız duvara dediğnde böyle söyleyenlerin hepsi ne hikmetse o duvara foto verdiler inş sizinkini de asarız dedi.
allh senınde kucağına almak nasip etsin cnm. ben burdan sizi takip edicem artık ara ara yazarım da gelişmeleri

Amin canım darısı senin başına inş.

Biz şans eseri bilgi almak için gitmiştik ama kendisini görünce evet doğru kişi bu dedik. Maaliyeti kenara bıraktık o an karar verdik. Eve gelince araştıralım deyince. Bir sürü haber, canlı yayınlar ve o değerli mektupları görünce yanılmadığımızı bir kez daha anladık.

Bu resim olayından bizde çok etkilenmiştik ve aynı soruyu eşim sormuştu. Bizede içimden bir ses sizinde resminiz o duvarda olacak diyor demişti. Nasipse olacak.

Rabbim tez zamanda hayırlısı ile göbişini doldursun. Dolu göbişler mutlu annişler...:KK1:

:KK49: tazee hamişşşş... nasılsın... canımm şişeye koy yanından eksik etmee .bende fazla su içmezdim. transfer zmanında 3 litre flan içtim hep ama işe başladıktan sonra bu azaldıı :KK43:( Ben hamileliğimizin ilk günleri cevizibadem kayısı çok tükettim ama şimdii hiçi bişey yiyemiyorumm :KK14: sadce meyve akşamları, yemektede çorba vee süt içemediğimden dolayı yoğurt :KK14: havalarda sıcak iştahsızlık ondanda olabiliyor galiba.:26: ne biliym bennn diğer hamileler gibi hiççç canımm bişey çekmiyo aksine yemek yemek istemiyorumm...
canımm yaseminin deidği gibii meyveyi ve suyu ihmal etmee. illk zamnlar suu önemlii..Bebişlerimiz için katlanacağız kuzum napalım.. :)) :nazar: :KK49:
Bu aradaaaaaa raporu aldıkk.. sorun yokmuşş kızlarr. Alalha çok şşükürrrr :)))) siz benden örnek alınn aynı hatalara düşmeyinnn.. :KK34:

canım çoook sevindim birşey çıkmamasına:nazar::nazar: allah bir daha böylr sıkıntılarla karşılaştırmasın inşallah hiçkimseyi. benimde perşembe erbil bey ile randevum var,bakalım kalp atışını duyabilecekmiyim:26::26: ben daha ne kadarlık olduğunu çözemedim çünkü:KK1::KK1: eğer son adet tarihin baz alırsan bugün 45 günlük oluyor, eğer transfer tarinine göre hesaplarsam 30 günlük oluyor. kafam karıştı yani:26::26: bu arada benim mide bulantılarım başladı sanırım:KK43::KK43: sürekli kusacak gibiyim ama daha kusmadım. ama hiçbişi yiyemiyorum. dün yarım hamburger ve karpuz yiyebildim. bugün saat kaç oldu hala karpuz yedim sadece,oda zorla.:KK43::KK43: ama şimdi forumda okudum havucun iyi geldiğini yazanlar olmuş. akşam alıp deniycem bakalım. mide bulantısına a vitamini eksikliği sebep oluyormuş ve havuçta a vitamini olduğundan mide bulantısına iyi geliyormuş. başucunda havuç blunduran bile varmış:KK1::KK1: bide naneli şeker. sende dene bakalım nisancım havucu iyi gelecekmi. bide limon yiyenler var:KK1::KK1: bu arada mervettin nerelerde yaa. merak ettim :26::26: tatile gitse söylerdi değilmi. acaba bulantıları fazlalaştıda giremiyormu

Netten yakın 6 tane doktor bulduk. Birini cumartesi eledik. Özel haliç hospital bildiğin devlet hastanesi gibi.. Bir de doktoru var dediğim dedik nemrut. Eşime dedim kalk kalk ben burda doğurmam. :KK1::KK1: Bakalım rabbim hayırlısını versin. Hiç olmazsa avicenna esenlere gidicem. İsim çoktan belliydi zaten. Kızımın adı kısmetse masal olacak teyzeleri...

canım hiç acele etme içine sinen neresiyse oraya git. çevrende doğum yapanlara sor mutlaka tavsiye edecekleri vardır. inşallah en kısa zamanda en az erbil bey kadar içine sinen bir doktor bulursun. esenler avicenna nın önünden geçmiştim bir kaç kere. düzgün bir yere benziyor. inşallah memun kalırsın:emir_bebek::emir_bebek:

canım hiç acele etme içine sinen neresiyse oraya git. çevrende doğum yapanlara sor mutlaka tavsiye edecekleri vardır. inşallah en kısa zamanda en az erbil bey kadar içine sinen bir doktor bulursun. esenler avicenna nın önünden geçmiştim bir kaç kere. düzgün bir yere benziyor. inşallah memun kalırsın:emir_bebek::emir_bebek:

İnş. Tatlım inş. Hayırlısı Allah dan diyoruz...

Bak benim sabahları sadece gönlüm dönüyordu birde arabada sürekli çubuk kraker yiyordum. Sonrası relaks... Tavsiye ederim.:KK56:

cnmm inşallah gönlüne göre bir dr bulursun.. doktor aramak ayrı bir süreçç.. :21: benm erbil beyden önce bir drum vardı. aşılamalrımı yaptı sağolsun. geçen haftalarda kanamam geldiğindede aramıştım kendisini sağolsun şuan hastası olmamam rağmen telefonda telkin ettti. her kanama düşük deil vs. kullandığım jeli söyledi ondan kullanabilrisin vs.. vs. oyüzden bende herhalde ona transfer olurum. hem yakın :KK43: Erbil beyi bırakmak içime sinmiyor ama ..... iştee bebişinle senin rahat edeceğin bir dr bulursun kuzum , nemrut drlar var evet ama çok iyii doktorlarımızda varr :) inşallah sana 2. seferde denkk gelirrr:):21:
Maşallahhhh masall bebeğee... :nazar: Ankaradan sorna sırada sen varsıınn :)) :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

cnmm inşallah gönlüne göre bir dr bulursun.. doktor aramak ayrı bir süreçç.. :21: benm erbil beyden önce bir drum vardı. aşılamalrımı yaptı sağolsun. geçen haftalarda kanamam geldiğindede aramıştım kendisini sağolsun şuan hastası olmamam rağmen telefonda telkin ettti. her kanama düşük deil vs. kullandığım jeli söyledi ondan kullanabilrisin vs.. vs. oyüzden bende herhalde ona transfer olurum. hem yakın :KK43: Erbil beyi bırakmak içime sinmiyor ama ..... iştee bebişinle senin rahat edeceğin bir dr bulursun kuzum , nemrut drlar var evet ama çok iyii doktorlarımızda varr :) inşallah sana 2. seferde denkk gelirrr:):21:
Maşallahhhh masall bebeğee... :nazar: Ankaradan sorna sırada sen varsıınn :)) :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

İnş nisancım. Rabbim kızımın hatırına iyi bir doktorla karşılaştırırsın. Erbil beyde bişey olursa hep ara demişti. Rabbim hipokrat yeminini koruyan kollayan doktorlar nasip etsin.

Ankaracım doğurdu kurtuldu yavrucuğunada kavuştu. Nasipse sıra bende... Sonra merve sen derken bakmışsın hepimiz kucağında bebişi buluşmuşuz.:KK1:

İnş nisancım. Rabbim kızımın hatırına iyi bir doktorla karşılaştırırsın. Erbil beyde bişey olursa hep ara demişti. Rabbim hipokrat yeminini koruyan kollayan doktorlar nasip etsin.

Ankaracım doğurdu kurtuldu yavrucuğunada kavuştu. Nasipse sıra bende... Sonra merve sen derken bakmışsın hepimiz kucağında bebişi buluşmuşuz.:KK1:
ayy inşallah ne güzell olurrr :) allah o günleri göstersin. doğuran unutmasın burayıı tabii.. :) ankara şimdilik izinlii 40 ına kadar ara ara yazıp haber versede olur :) sonra bekliyoruz buraya doğum tecrübesini anlatsın nasıl oldu:) :emir_bebek:

ayy inşallah ne güzell olurrr :) allah o günleri göstersin. doğuran unutmasın burayıı tabii.. :) ankara şimdilik izinlii 40 ına kadar ara ara yazıp haber versede olur :) sonra bekliyoruz buraya doğum tecrübesini anlatsın nasıl oldu:) :emir_bebek:

Gösterecek tabii. Bak bana 4.5 ayı bitirdim. Tamı tamına yarıladık yolu. Vallahi sizin benden kurtuluşunuz yok. Fırsatım oldukça gelirim. (Tabii büyük konuşmayayım ama) Deneyim her aşamada önemli. Mesala Ankaracım bir kaç haftaya gelip bana anlatırsa çok sevinirim.:KK9:

Gösterecek tabii. Bak bana 4.5 ayı bitirdim. Tamı tamına yarıladık yolu. Vallahi sizin benden kurtuluşunuz yok. Fırsatım oldukça gelirim. (Tabii büyük konuşmayayım ama) Deneyim her aşamada önemli. Mesala Ankaracım bir kaç haftaya gelip bana anlatırsa çok sevinirim.:KK9:
evet hele bi bebişi toparlansın analtır :) :nazar:
ya evet ben tedaviye başladığımda sen daha yeni hamiştin :) vay beeee:)
her daim bekliyoruz senii.. :) masal hanım hele bi gelsin. inşallah bizim pabucumuzu dama atmaz:):KK1:

evet hele bi bebişi toparlansın analtır :) :nazar:
ya evet ben tedaviye başladığımda sen daha yeni hamiştin :) vay beeee:)
her daim bekliyoruz senii.. :) masal hanım hele bi gelsin. inşallah bizim pabucumuzu dama atmaz:):KK1:

Atmayiz teyzelerim... Biz fırsat buldukça burdayiz.

Son düzenleme:
ankarcığım. Allah analı babalı büyütsün canımm... sağlıklı olsunda küçük olsun .. dünyaya gelen büyüyo Allahın izni ile.. fırsat buldukça gell.. sırada yasemin var. doğumunu anlatırsın müsait olduğunda. kolay oldumu?.. ne akdar sürdüü ? normal anestezimi aldın.. epüduralmii ? :) ve senin aklına gelen tecrübelerin .hepsini bekliyoruzz...
Ufak meleğinle ,seni öptük.. :nazar:

X