doğurgan bayanların fiziksel görüntüleri

ofline

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2010
271
7
geçen gün ansiklopedi kanalında bilim adamlarının yapmış olduğu bir araştırma üzerine belgesel vardı.insanların fiziksel yapılarına göre çeşitli araştırmalar yapılmış .burada doğurganlıkla ilgili bi konuda vardı.bana tuhaf geldi paylaşayım dedim.doğurgan bayanlar
beli ince olurmuş,leğen kemigi geniş,kalça biraz geniş,fazla kilosu olmazmış.(bu kilo olayı erkekler için de geçerliymiş tabi.)yani bayanlar cola şişesi gibi olmalıymış.90-60-90gibi.olmasada o gibi.
ama tabi bu özellik doğuştan gelirmiş.
tabi bu bir genelleme.beli kalın olupta hamile olan yok mu sanki.
ama onların araştırmasına göre bu ıspatlanmış kesin bir sonuç.:sm_confused:

bana saçma geldi eskilere şöle dönüp bir bakıyorumda kadınlarımız hep şişman ama maşallah çatır çatır doğurmuşlar=)

bence inandırıcı değil ben tam dedikleri gibiyim belim ince kalcam geniş ama şöyle baktığında kilolu olmayan bi bayanım gelgelelim gebe kalamıyorum doğurgan değilimmafoldumben

gerçi benim doktorum şöyle birşey demişti elma tipi olan bayanların çoğu pco olur en verimli kadın tipi armut tipi bayanlar demişti.
açıklaması da şöyle olmuştu kadınların karın bölgesi yağlandıkça yumurtalarıda yağlanır ve gebe kalmaları güçleşir hee ama bu demek değilki hepsi böyle olacak varsayımlar böyle demişti.

benim arkadşım 1,60 boy 80 kilo ile hamile kaldı
yanı beli ınce olmayan çok ınsan var hamile kalan

valla 3 yengem var Allah uzun ömür versin hepsinede..
hepside eger bi yokus asagi yuvarlansinlar kimse tutamaz onlari yeminle..
yusyuvarlaklar,boy-kilo bir yani..
hepsininde 4er tane cocugu var..düsüklerini falan saymiyorum...
mutlaka etkisi vardir ama illa ince hatunlar dogurgandir diye genellememek lazim bence

cok degisik bir bilgi ama hamilelik uzerinde binlerce etki eden sey var isimiz cok zorr...

Son düzenleme:
olabilir

biz 4 kızkardeşiz...hepsi armut tipli kardeşlerimin maşallah birinde 5 ,birinde 3 ,birindede 2 çocuk var
düşükleri saymazsak
bende elma tipliyim ...1 çocuk var oda tedaviyle güç bela ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…