doğumunuzu nasıl düşünüyorsunuz

ben normal dogum yapmayıçok istiyorum ama bebişim ters oldugu için sezeryan olucak
dönme ihtimalide yok normalde bi kere çekiyosun sezeryanda hergün allah yardımcımız olsun ne diim

ameliyat olduğum için normal doğum yasak bana
bu yüzden sezeryan olcammm
hayırlısı ile....

valla ssk karşılamadığı için sezeryanı seve seve normal yapıcam ...

ben bi aksilik çıkmazsa normal doğum istiyorum.dayanamıyacağımı düşünürsem eğer epidural normal yaptıracağım

bende normal doğum istiyorum inşallah hayırlısıyla arkadaşlar... bebeğimiz içinde bizim içinde hangisi hayırlıysa iyi olacaksa öyle olsun:1hug:

bende normal istiyorum bebeğimde doğum pozisyonunda inş dönmez.
hakkımızda hayırlısı olsun inş.hepimiz sağlıcakla kucaklarımıza almamız nasip olsun inş a.s.

bende normal doğum istiyorum inallah aksilik olmaz... aslında korkuyorum gerçi annemde teyzemde hiç ağrı çekmemişler hemen doğurmuşlar. bize çekersen korkma diyorlar heralde onlara çektim çünkü onlarda benim gibi hamileliklerinde hiçbir sıkıntı yaşamamışlar...

şekerler dogumunuzu nasıl düşünüyorsunuz

canım normal dogum yapmak istiyorum ancak,doktorum plesenta öne yerleşmiş oldugu için belki normal dogum mümkün olamaz dedi...ancak plesenta ıle bebek yer degıstırırse normal dogum yapabılrıısn dedı..hayırlısı bakalım

ben biraz farklıyım galiba epidural normal düşünüyorum ama olmazsa sanırım sezeryan isteyeceğim, epiduralsiz normali yapamam heralde...allah yardımcımız olsun

ben de sezaryen olacağım zorunluluktan
yalnız burda düşüncelerimi söylemek istiyorum
normal doğumda bi kere çekiyorsun sonra rahata kavuşuyorsun ama sezaryen operasyon olduğu için zorlu bir süreç... ben bu görüşe katılmıyorum
daha dün okudum ya burda ya da başka bi gebelik sitesindeydi arkadaş normal doğum yapmış 23 gün olmuş ve hala tam olarak ayaklanamamış çünkü dikişleri sızlama yapıyormuş
işyerinden arkadaşım çatır çatır ağrı kesici olmadan yapmış normal doğumu. ben hemen ayağa kalkacağımı zannediyordum ama hiç de öyle olmadı bir ayda zor torparladım dedi.
yani arkadaşlar her ikisinin de kendisine göre zorlukları var
aaa bu arada sezaryen olup 5 6 günde ayağa kalkanı, kendi işini göreni de gördüm
normal doğumun tek ve en önemli avantajı hemen sütünüzün gelmesi diye biliyorum
o yüzden arkadaşlar kendi haleti ruhiyenize göre karar verin derim naçizane
çünkü eskiler annelerimiz teyzelerimiz halalarımız zamanında bu kadar çok prosedür yoktu (2'li 3'lü testler şeker yüklemeleri amniyosentez vs.)
haksız mıyım?
sağlıkçı bir arkadaş çekilen doğum sancısının bir standartı olduğunu söyledi ilk çocuk için ama kaç saat bilmiyorum tabii.
ben o sancıya dayanamayacağıma kanaat getirdiğim ve dahi epizyotomi uygulaması için hiç sağlam bir iradeye sahip olmadığım için sezaryen diyorum
tabii bunların hepsi benim düşüncem...
herkese hayırlı doğumlar diliyorum

simdilik normal dogumla suda dogum arasinda kararsizim
tam bi karar veremedim
ama ins. ameliyat olmaz

Epidural normal dogum olucak benimkisi tabi son anda bi aksilik cikmazsa.

kızım normal doğum pozisyonunu aldı inş geri dönmezse tabi...
normal doğumu cok istiyorum.
epidural konusunda da anlaştık doktorla....

sezeryan istiyordum.normal yapamam gibi düşünüyordum.
ama doktorum bir aksilik çıkmazsa normal yapabileceğimi söyledi.epidural düşünüyorum bende..
normale dayanamam çünkü.

benim tercihimde normalden yana fakat dayanabilirmiyim bilmiyorum epidural nomalde çok pahali olur benim için sezeryanda hiç istemiyorum ama 10 gün önce karşi komşum doğum yapti ve çok memnun olduğunu söylüyo ama tabi doğum yapali 10 gün olmasina ramen hala çok bitkin görünüyo karnida hala hamile gibi kocam duruyo hala

valla benım bebıjımde terslık gıbı bı durum olmazsa(ınsallah olmaz)ben herseferınde normal dogun ıstıyorum cunku daha dogal daha zararsız oldugunu dusunuyorum tabı bu benım fıkrım skerlerrr

Ben düşünemiyorum bile en büyük korkum buydu..
Her ikisininde zorluğu var..
Allah yardımcımız olsun.
Herhalde sezeryan isticem ben olsun bitsin habersiz. Epidural falan aman Allahım aklıma elince tansiyonum düşüyo. =(senağlamasenağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…