Doğuma Hazırlık doğumun kolay geçmesi için okunacak dualar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

amineasude

gökkuşagı
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2009
62
3
sancılar başladığında bol bol ayetelkürsü ,inşirah suresi,inşikak suresinin ilk 6 ayeti,abese suresi 19.20. ayetler birde kuranın kalbi yasin doğum daha cabuk oluyomuş kızlar bunlar sancı esnasında okumamız zor oldugu için önceden bol bol okuyalım birde hastanede yanınızda kim varsa sancı esnasındada o okursa iyi olur benim annem ve esim okuyacaklar allah nasip ederse inşaallah herkese kolay doğumlar nasip etsin allahım amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnn emir bebek nazar

Şaka gibi, doğum sancısı yada herhangi bir hastalıktan dolayı oluşan acıyı uyuşturucu iğne, anestezi dışında başka hiçbirşey hafifletemezki..
Sadece psikolojik rahatlama sağlayabilir....
Bunu illaki duayla yapmak da gerekmez, psikolojik olarak kendinizi telkin yapıp kendinizi doğumun kolay geçeceğine dair rahatlatabilirsiniz....

Ayrıca dini içerikli konular açmak forumda yasak....

bu forumda herkes kendine ait fikirleri paylaşıyor
hür bir ortam içinde birileri farklı tavsiyelerde bulunurken ben de dua boyutuyla değerlendiriyorum binlerce örneği de var duanın en zor ve skıntılı zamanlarda insanı rahatlatığı.tıbbi ve psikoljik rahatlama metdlarının ilk ve önemli müdahale olduğunu ben de kabul ediyorum aksi bir şey düşünse idim meseleyi sadece tek boyutlu ele alırdım bana göre tek boyutlu müdahale maddi olarak insanı belki sıkıntılardan koruyabilir ancak insanın birde mana boyutu vardır anestezi o boşluğu dolduramaz belki onlarca doktor bütün imkanlarla müdahale etse de kimileri psikolojik tatminlerle kimileri de dualarla sıkıntılarına çare arayabilir ben polemik olsun diye bu kelimeleri yazmadım sizin fikrinize de saygı duyarım ama duanın yokluğunu ve önemsizliğini iddia karşısında bunları yazmak istedim ayrıca yasak bişey yazdığımı düşünmüyorum öyle olmuş olsaydı silinirdi neyse size saygı ve selamlar...

X