Aile Planlaması Doğumkontrolle ilgilii lütfen bakarmısınızz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Kedicikk061

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.677
4.275
Kızlar 6 aralık nikahım var ben 3 ünde adet olucam. Geciktirici kullanmak istemiyorum adet düzensizliği yapmaması için.
Bugün drla görüştüm korunmak için doğumkontrol hapına şimdi başlaman gerek dedi. Başlarsam yine adet görücem düğünde. Bende geciktiriciyle birlikte kullanamıcam için birinden vazgeçicem. D.kontrolün kutusunda 21 tane oluyo ya düğüne 15 gün kala başlasam düğünden 1 hafta sonra bıraksam olur mu adet olmamak için. Tam bilmiyorum dr a da bunu sormayı unuttum ya.

Olur.
Geciktiricinin içinde zaten doğum kontrol hapındaki hormonlardan biri var, ikisini aynı anda alman saçma olur.
Düğüne 15 kala başlarsan tam zamanında başlamış olursun.

düğüne 15 gün kala adet olacak mısın? o ilaçlar adetin ilk günü kullanılmaya başlanıyor genellikle.

Bende öyle yapmıştım. Normalde adetin ilk günü başlanır ama olmadan başlarsan atıyorum 1 hafta sonra olacaksan 21 bitene kadar geciktirir. Bazı ilaçlar hafif gelip lekelenme falan yapabilir. Birde saatini düzenli kullan geciktirirsen kanaman başlayabilir. Ben 3 senedir kullanıyorum doğumdan beri.

Dogum kontrol hapina ara vermeden diger kutuya baslayabilirsin.

Yani 21 hap 7 bosluk degilde, 42 hap 7 bosluk yapabilirsin.

O 3 gun kala olacağın regli komple iptal etmis olursun.

Adetim biteli 2 gün oluyo korunmaktan ziyade adetim o güne denk gelmesin diye böyle düşündüm hormonları filan bozmuyo sanırım bende kullanmak istemiyorum aslında ama mecbur

Dr da kullanabilirsn dedi çok mu zararlı bişey bu ilaç

15 sene kullandım ben
3 senedir bıraktım

Abartmaya lüzum yok. Zehir değil ya.
Reçeteli ilaç sonuçta.

Konu sahibi zaten doğum kontrol yöntemi uygulayacak. İlaç kullanmış olacak. 2 hafta önceden başlayıp adeti biraz geciktirmenin hiç bir zararı olmaz.

Neden balayında adetli olsun ki?

Aynen böyle yapıcam çaresi varsa değerlendirrim tabi denk gelmesi gıcık bi durum ve çok ağrılı oluyo adetim düğünde kıvranmak da istemem

yüzde yüz zararsız ilaç mı var bacım?
ne gerek varki kullanmaya? birkaç gün sık dişini
imzadan sonra eşin artık senin
ha 3 gün önce, ha 3 gün sonra ne fark eder ki?
değmez düzenini bozmaya
Canımm çok sancılı geçiyo benim adetim kalkamıyorum bi sebebi de bu yoksa sabırsızlık değil tabi ki

Yazmışlar gördüm 2 tablet üst üste iç yani 42 gün hap al bende öyle yaptım ilk evlendiğim zaman yoksa düğün günü tatil zamanı fln hep adetli olacaktım burda konu bile açmıştım sağolsunlar bana bu fikri verdiler. Hiç zorlukta çekmedim. Ama ben hapa düğünden 2 ay önce başlamıştım.

Ben düğünden 20 gün önce başlamıştım hapı hiç bırakmadan devam ettim o ay regl olmadım sonraki ay normal devam ettim düzene girdi

Canımm çok sancılı geçiyo benim adetim kalkamıyorum bi sebebi de bu yoksa sabırsızlık değil tabi ki
benim de öyle geçiyor anlıyorum seni
ama evliliğin ilk günlerinde insan zaten pek bişey yapmaz, evinde olur, düğünün stresini atar, dinlenir
ha balayına gidecek misiniz hemen onu bilmiyorum ama

Peki 15 gün bu hapı kullanıp beraberlik olduğunda korunma mümkün mü yoksa 21 i tamamlamak mı gerekli?

benim de öyle geçiyor anlıyorum seni
ama evliliğin ilk günlerinde insan zaten pek bişey yapmaz, evinde olur, düğünün stresini atar, dinlenir
ha balayına gidecek misiniz hemen onu bilmiyorum ama
Evet nasipse ertesi gün balayına gidicez hani rahat olayım istiyorum her anlamda

Ben de 3 aylık evliyim. Dediklerin hakkında bi fikrim yok çünkü vücuduma hormon almıyorum. Eşin korunsa olmaz mı? Neden hap? Kaç yaşındasınız bir de? Elbette beni ilgilendirmez ama sadece sormak istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…