Kekler - Pastalar Dogumgünü Pastam(Icimdeki Cocugun Sponsorlugunda)

Genel değerlendirme puanınız ?

• 1 puan

OY: 6 9,0%
  • 2 puan

OY: 0 0,0%
  • 3 puan

OY: 8 11,9%
  • 4 puan

OY: 12 17,9%
  • 5 puan

OY: 41 61,2%

• Ankete Katılan
    67

pegasus07

Jin Jiyan Azadi
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
8.307
5.140
Merhabalar..Bu gün benim dogumgünüm..aslinda kendi dogum günümü kutlamam ama bu defa bir heves sardi ve is gücücn arasinda kendime pasta yaptim

yapmak istedigim pastayla yaptigim pasta arasinda dünya kadar fark olsada eglenemk icin katilayim dedim..lezzet olarak garanti verebilirim

umarim begenirsiniz

Malzemeler
6 yumurta
1 su bardagi süt
1 cay bardagi su
2 su bardagi seker
2 su bardagi un
2 yemek kasigi bugday nisastasi
3 yemek kasigi kakao
1 paket kabartma tozu ve vanilya

yumurta beyazlariyla sarilarini ayiralim ve sarilarini 1 bardak sekerle mayonez kivamina gelene
kadar cirpalim
yumurtamiza su,süt,nisasta ve vanilyayi ekleyip cirpmaya devam edelim un kabartma tozu ve kakaoyuda eleyerek ekleyip iyice karistilaim
yumurta beyazlarimizi kalan 1 bardak sekerle krema kivamna gelinceye kadar cirpalim ve karisima ekleyip,tahta bir kasikla alttan üste,köpükleri söndürmeden karistiralim
kelepceli kare kek kalibimiza firin kagidi serip karisimi bosaltalim ve önceden isttigimiz 180 derecelik firinda ilk 30 dk firin kapagini acmamak sartiyla poisirelim

pisen pandispanyamizi sogutup dolaba kaldiralim ve en az 1 gece bekletelim..

cikolatali krema icin malzemeler

400 gr sütlü kuvertur cikolata
400 gr süt kremasi
kremamizi kaynatalim ve cikolatalirimizi icine ekleyip eriyene kadar karistiralim..1 gece dolapta bekletip kullanmadan 2 saat kadar önce cikaralim
sade krema icin malzemeler
1 yumurta
1 su bardagi toz seker
1 su bardagi süt
1 kasik misir nisastasi
2 kasik un

vanilya
süt ve yumurtayi iyice cirptiktan sonrakremsanti haric diger malzemeleri koyup muhallebi kivamina gelene kadar pisirelim

1 paket kremsantiyi üzerindeki tarife göre hazirlayip 30 dk buzdolabinda bekletelim
beklettigimiz kremsantimizi soguyan sade kremayla karistiralim 2-3 kasik kadar kremsanti ayiralimki üzerinin süsü icin kullanalim..
pandispanyayi 3 parcaya keselim
alta tabani koyalim ve sütle islatalim
islattigimiz pandispanyanin üzerine cikolatali kremamizi sürelim
pandispanyalar bitene kadar tekrarlayalim ve en üste sade kremamizi sürelim ve istedigimiz gibi süsleyelim..

bunlarda aksesuarlarin resimleri,anlamadiginiz yerde yardim ederim..

önce yapacagimiz insan figürünün bacaklarindan basliyoruz,ayakkabi ve etegini yapuiyoruz..kürdan yardimiyla yaptigimiz gövdeyi yerlestiriyoruz ve üst giyisisini yapiyoruz...kafasinida yapip saclarinida kesip yapistiriyoruz ve en az 1 gece bekletiyoruzki kurusun...
diger aksesuarlarida yani sekilde 1 gün önceden yapalim...

benim evde seker hamurum oldugundan yeni yapmadim..sizde renkli seker hamurlariyla cesitli seyler yapabilirsiniz..bu benim dogum günümdü ve ben sevdigim seylerle süsledim..umarimki sizede fikir olur...

oje,ruj ve farlarin yapiminda makinemim aküsü bittigignden cekemedim,zaten onlar zor degil...

ortadaki cicek resmini hazir aldim sadece

Afiyet oslun...Bütün katilimci arkadaslarima bol sanslar..

Son düzenleyen: Moderatör:
mutlu yıllar canım
pastan cok şık olmuş,bir bayanın vazgecemeyecgi parcalarla suslemissin
sanirim sende aynen boyle suslusun
dogum gununmde bende boyle bir pasta yaptirmayi dusunebilirim

yarısmada bol sans dilerim
eline emegine saglık

Öncelikle sağlıklı,mutlu yaşlara..Muhteşem,çok şevimli bir o kadarda uğraştırıcı olmuş ellerinize ,emeğinize sağlık.Bol şanslarınız olsun..

Son düzenleme:
Pasta harikaa olmus ellerinize saglikk :) Dogum gununz kutlu olsn nice saglikli huzurlu pastali yaslara :))

Doğum günün kutlu olsun canım :124::124:

Pasta çok şirin olmuş ellerine sağlık başarılar

cok tesekkür ederim canim..evet süsler vazgecemediklerim benimde

canim eger yaptiracaksan seker hamurlu bir pastanin üzerine yaptir..ben kremali pastalari daha sevdigimden öyle yaptim ama benimkiler kremaya gömüldü birazseker hamurunda cok daha sik dururlar

Öncelikle sağlıklı,mutlu yaşlara..Muhteşem,çok şevimli bir o kadarda uğraştırıcı olmuş ellerinize ,emeğinize sağlık.Bol şanslarınız olsun..
Cok tesekkürler güzel yorumun icin
biraz ugrastirdi ama cok tatli oldu sonucu

Mutlu yıllar , güzel yaşlar canım arkadaşım

Kendini şımartacağın bir pasta yap deseler ancak bu kadar olurdu herhalde , kokoş pasta koydum ben adını .

Çok uğraşmış ,emek vermişsin , ellerine emeğine sağlık .

Başarılar diliyorum canım

Ellerine sağlık yarışmada başarılar ayrıca doğum günün kutlu olsun

Tesekkür ederim canim benim

Haklisin ara sira kendimiz icinde biseyler yapmak gerekiyor simarmak icin
kokos pastayi tuttum ben,cok hos olmus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…