Kekler - Pastalar Dogumgünü Pastam(Icimdeki Cocugun Sponsorlugunda)

Genel değerlendirme puanınız ?

• 1 puan

OY: 6 9,0%
  • 2 puan

OY: 0 0,0%
  • 3 puan

OY: 8 11,9%
  • 4 puan

OY: 12 17,9%
  • 5 puan

OY: 41 61,2%

• Ankete Katılan
    67

pegasus07

Jin Jiyan Azadi
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
8.307
5.140
Merhabalar..Bu gün benim dogumgünüm..aslinda kendi dogum günümü kutlamam ama bu defa bir heves sardi ve is gücücn arasinda kendime pasta yaptim:KK9:

yapmak istedigim pastayla yaptigim pasta arasinda dünya kadar fark olsada eglenemk icin katilayim dedim..lezzet olarak garanti verebilirim:KK56:

umarim begenirsiniz:KK17:

Malzemeler
6 yumurta
1 su bardagi süt
1 cay bardagi su
2 su bardagi seker
2 su bardagi un
2 yemek kasigi bugday nisastasi
3 yemek kasigi kakao
1 paket kabartma tozu ve vanilya

$dogumgünü pastam 011.jpg $dogumgünü pastam 012.jpg
yumurta beyazlariyla sarilarini ayiralim ve sarilarini 1 bardak sekerle mayonez kivamina gelene
kadar cirpalim $dogumgünü pastam 013.jpg
yumurtamiza su,süt,nisasta ve vanilyayi ekleyip cirpmaya devam edelim $dogumgünü pastam 017.jpg un kabartma tozu ve kakaoyuda eleyerek ekleyip iyice karistilaim $dogumgünü pastam 016.jpg $dogumgünü pastam 015.jpg $dogumgünü pastam 014.jpg $dogumgünü pastam 018.jpg $dogumgünü pastam 020.jpg
yumurta beyazlarimizi kalan 1 bardak sekerle krema kivamna gelinceye kadar cirpalim ve karisima ekleyip,tahta bir kasikla alttan üste,köpükleri söndürmeden karistiralim $dogumgünü pastam 024.jpg $dogumgünü pastam 025.jpg
kelepceli kare kek kalibimiza firin kagidi serip karisimi bosaltalim ve önceden isttigimiz 180 derecelik firinda ilk 30 dk firin kapagini acmamak sartiyla poisirelim $dogumgünü pastam 027.jpg $dogumgünü pastam 028.jpg

pisen pandispanyamizi sogutup dolaba kaldiralim ve en az 1 gece bekletelim..

cikolatali krema icin malzemeler

400 gr sütlü kuvertur cikolata
400 gr süt kremasi $dogumgünü pastam 039.jpg
kremamizi kaynatalim ve cikolatalirimizi icine ekleyip eriyene kadar karistiralim..1 gece dolapta bekletip kullanmadan 2 saat kadar önce cikaralim $dogumgünü pastam 040.jpg
sade krema icin malzemeler
1 yumurta
1 su bardagi toz seker
1 su bardagi süt
1 kasik misir nisastasi
2 kasik un

vanilya $dogumgünü pastam 059.jpg
süt ve yumurtayi iyice cirptiktan sonrakremsanti haric diger malzemeleri koyup muhallebi kivamina gelene kadar pisirelim $dogumgünü pastam 061.jpg $dogumgünü pastam 063.jpg $dogumgünü pastam 062.jpg

1 paket kremsantiyi üzerindeki tarife göre hazirlayip 30 dk buzdolabinda bekletelim $dogumgünü pastam 064.jpg
beklettigimiz kremsantimizi soguyan sade kremayla karistiralim $dogumgünü pastam 073.jpg $dogumgünü pastam 074.jpg 2-3 kasik kadar kremsanti ayiralimki üzerinin süsü icin kullanalim..
pandispanyayi 3 parcaya keselim $dogumgünü pastam 058.jpg
alta tabani koyalim ve sütle islatalim $dogumgünü pastam 075.jpg
islattigimiz pandispanyanin üzerine cikolatali kremamizi sürelim $dogumgünü pastam 076.jpg
pandispanyalar bitene kadar tekrarlayalim ve en üste sade kremamizi sürelim ve istedigimiz gibi süsleyelim.. $dogumgünü pastam 077.jpg

bunlarda aksesuarlarin resimleri,anlamadiginiz yerde yardim ederim..

önce yapacagimiz insan figürünün bacaklarindan basliyoruz,ayakkabi ve etegini yapuiyoruz..kürdan yardimiyla yaptigimiz gövdeyi yerlestiriyoruz ve üst giyisisini yapiyoruz...kafasinida yapip saclarinida kesip yapistiriyoruz ve en az 1 gece bekletiyoruzki kurusun...
diger aksesuarlarida yani sekilde 1 gün önceden yapalim...

benim evde seker hamurum oldugundan yeni yapmadim..sizde renkli seker hamurlariyla cesitli seyler yapabilirsiniz..bu benim dogum günümdü ve ben sevdigim seylerle süsledim..umarimki sizede fikir olur...

oje,ruj ve farlarin yapiminda makinemim aküsü bittigignden cekemedim,zaten onlar zor degil...

$dogumgünü pastam 029.jpg $dogumgünü pastam 030.jpg $dogumgünü pastam 044.jpg $dogumgünü pastam 050.jpg $dogumgünü pastam 050.jpg $dogumgünü pastam 051.jpg $dogumgünü pastam 052.jpg $dogumgünü pastam 053.jpg $dogumgünü pastam 054.jpg $dogumgünü pastam 056.jpg $dogumgünü pastam 057.jpg $dogumgünü pastam 068.jpg $dogumgünü pastam 069.jpg $dogumgünü pastam 072.jpg $dogumgünü pastam 082.jpg $dogumgünü pastam 083.jpg $dogumgünü pastam 089.jpg $dogumgünü pastam 090.jpg $dogumgünü pastam 091.jpg $dogumgünü pastam 092.jpg

ortadaki cicek resmini hazir aldim sadece:KK17: $dogumgünü pastam 079.jpg $dogumgünü pastam 081.jpg $dogumgünü pastam 093.jpg $dogumgünü pastam 094.jpg $dogumgünü pastam 095.jpg $dogumgünü pastam 103.jpg $dogumgünü pastam 099.jpg $dogumgünü pastam 098.jpg $dogumgünü pastam 111.jpg $dogumgünü pastam 113.jpg $dogumgünü pastam 114.jpg $dogumgünü pastam 112.jpg

Afiyet oslun...Bütün katilimci arkadaslarima bol sanslar..:KK16:

Son düzenleyen: Moderatör:
mutlu yıllar canım:KK16::KK19:
pastan cok şık olmuş,bir bayanın vazgecemeyecgi parcalarla suslemissin :KK12:
sanirim sende aynen boyle suslusun :KK1:
dogum gununmde bende boyle bir pasta yaptirmayi dusunebilirim :KK53:

yarısmada bol sans dilerim:KK9:
eline emegine saglık:KK16::KK16:

Öncelikle sağlıklı,mutlu yaşlara..Muhteşem,çok şevimli bir o kadarda uğraştırıcı olmuş ellerinize ,emeğinize sağlık.Bol şanslarınız olsun..

Son düzenleme:
Pasta harikaa olmus ellerinize saglikk :) Dogum gununz kutlu olsn nice saglikli huzurlu pastali yaslara :))

Doğum günün kutlu olsun canım :124::124:

Pasta çok şirin olmuş ellerine sağlık başarılar :KK23::KK23::KK16:

mutlu yıllar canım:KK16::KK19:
pastan cok şık olmuş,bir bayanın vazgecemeyecgi parcalarla suslemissin :KK12:
sanirim sende aynen boyle suslusun :KK1:
dogum gununmde bende boyle bir pasta yaptirmayi dusunebilirim :KK53:

yarısmada bol sans dilerim:KK9:
eline emegine saglık:KK16::KK16:
cok tesekkür ederim canim..evet süsler vazgecemediklerim benimde:KK17:

canim eger yaptiracaksan seker hamurlu bir pastanin üzerine yaptir..ben kremali pastalari daha sevdigimden öyle yaptim ama benimkiler kremaya gömüldü biraz:KK17:seker hamurunda cok daha sik dururlar:KK16:

Öncelikle sağlıklı,mutlu yaşlara..Muhteşem,çok şevimli bir o kadarda uğraştırıcı olmuş ellerinize ,emeğinize sağlık.Bol şanslarınız olsun..
Cok tesekkürler güzel yorumun icin:KK16::KK16:
biraz ugrastirdi ama cok tatli oldu sonucu:KK9:

Mutlu yıllar , güzel yaşlar canım arkadaşım :KK16:

Kendini şımartacağın bir pasta yap deseler ancak bu kadar olurdu herhalde , kokoş pasta koydum ben adını .:KK1:

Çok uğraşmış ,emek vermişsin , ellerine emeğine sağlık .

Başarılar diliyorum canım :KK19:

Mutlu yıllar , güzel yaşlar canım arkadaşım :KK16:

Kendini şımartacağın bir pasta yap deseler ancak bu kadar olurdu herhalde , kokoş pasta koydum ben adını .:KK1:

Çok uğraşmış ,emek vermişsin , ellerine emeğine sağlık .

Başarılar diliyorum canım :KK19:
Tesekkür ederim canim benim:KK16::KK54:

Haklisin ara sira kendimiz icinde biseyler yapmak gerekiyor simarmak icin:KK31:
kokos pastayi tuttum ben,cok hos olmus:KK9:
:KK19::KK19::KK19:

X