Doğumdan sonra oluşan çatlaklar

cilek88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2013
226
8
Merhaba kızlar 2 ay önce dogum yaptım gebelik boyunca kakao badem fındık yağı kullandım sadece göğüslerim çatladı fakat doğumdan sonra ilk ay diyet yapmadığım halde 14 kilo verdim bından dolayı basenlerim karnım çatladı nasıl geçirebilirim nolur yardım edin 😞😞😞😞😞

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım ben doğum yapmamama rağmen kalçamın kenarlarında,diz kapaklarımın arkasında falan çatlaklar var.Bir ara 6 kilo vermiştim aniden sanırım ondan oldu.Yağlar işe yarıyor fakat mutlaka spor yapmalısın.Başka türlü geçmesi mümkün değil maalesef :KK43:

Kilo alimiyla birlikte çatlaklar olusuyo ama gergin o dönemde deri cok gergin olduğu icin fark etmiyoruz.acikcasi üzülerek söylüyorum yuzde yuz duzeleceklerini düşünmüyorum.hamileyim ve egzersiz yapiyorum ve her dustan sonra ersağ bebek yağı ile yaglaniyorum.tavsiye ederim

Arkadslar venim iki ay oldu dogum yapali ve karin bolgemde asori derecede catlak var ozon yagini duydum iyi geliyormus ins faydasi olur peki siz birsey biliyormusunuz

oluşan çatlaklar için yapılabilecek pek bir şey yok ne yazık ki zamanla görünümleri hafifliyor, benim öyle oldu en azından

Merhaba kızlar 2 ay önce dogum yaptım gebelik boyunca kakao badem fındık yağı kullandım sadece göğüslerim çatladı fakat doğumdan sonra ilk ay diyet yapmadığım halde 14 kilo verdim bından dolayı basenlerim karnım çatladı nasıl geçirebilirim nolur yardım edin 😞😞😞😞😞

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

3 aydır dermaroller kullanıyorum. Karnımdaki derin çatlaklarda bana göre pek etki etmedi. Ama göğsümdeki daha hafif olanların çoğu geçti.

hamileyken sadece hafiften karnimda catlaklar vardi bide yan kisimlarinda.iki ay oldu dogum yapali.sisler ininde mal meydan cikti karnimin alt kisimlari yanlar belirginlesti.kalcalarimda.bacaklarimda olustu.bildigin turkiye haritasina dondu:):) bilmiyorum nasil gececek.denize girmek iyi geliyo diye duymustum.en azindan belirginligi gider diye bilmiyorum hayirlisi.

hamileyken sadece hafiften karnimda catlaklar vardi bide yan kisimlarinda.iki ay oldu dogum yapali.sisler ininde mal meydan cikti karnimin alt kisimlari yanlar belirginlesti.kalcalarimda.bacaklarimda olustu.bildigin turkiye haritasina dondu:):) bilmiyorum nasil gececek.denize girmek iyi geliyo diye duymustum.en azindan belirginligi gider diye bilmiyorum hayirlisi.
merhabalarr bende hamileyken ne sürdüysem çatlamaktan kurtulamadım :KK70: doğumdan sonra mustelanın doğum sonrası çatlak kremini umutsuzca kullanmaya başladım fiyatı 75 tl ydi baktım kırmızı catlaklarım epey gecmeye basladı yani tedavi edilmeyen catlaklar gibi beyaxlasmıyo ama silinir gibi olmaya basladı sonra site adı veremiyorum ama bilindik bi siteden daha uygun bi fiyata buldum kremi 6 ay oldu doğum yapalı doğumdan 3 ay sonra kullanmaya baslamıstım bide burda bı arkadas türk kahvesi ve limon karısımını yazmıstı konu başlığıda çatlakta neymiş torunum google a yazsan zaten dırek bu site cıkıcak karsına :)umarım bı faydası olur yazdıklarımın sevgiler :)

merhabalarr bende hamileyken ne sürdüysem çatlamaktan kurtulamadım :KK70: doğumdan sonra mustelanın doğum sonrası çatlak kremini umutsuzca kullanmaya başladım fiyatı 75 tl ydi baktım kırmızı catlaklarım epey gecmeye basladı yani tedavi edilmeyen catlaklar gibi beyaxlasmıyo ama silinir gibi olmaya basladı sonra site adı veremiyorum ama bilindik bi siteden daha uygun bi fiyata buldum kremi 6 ay oldu doğum yapalı doğumdan 3 ay sonra kullanmaya baslamıstım bide burda bı arkadas türk kahvesi ve limon karısımını yazmıstı konu başlığıda çatlakta neymiş torunum google a yazsan zaten dırek bu site cıkıcak karsına :)umarım bı faydası olur yazdıklarımın sevgiler :)
hmmm tskjur ederim canim.:-)bunu bir arastirayim ya..umarim ise yarar yaa:-(

Rica ederim canım inşallah iyi gelir krem yada bahsettigim o karışım ama gelmezsede dert etme ben bazen ogluma bakıp catlaklarımın en guzel sebebi diyip gülüyorum :) Oğlum şimdiden bikinyi yasakladı annesine :KK70:UOTE="cicegimm_44, post: 39469319, member: 624400"]hmmm tskjur ederim canim.:-)bunu bir arastirayim ya..umarim ise yarar yaa:-([/QUOTE]
hmmm tskjur ederim canim.:-)bunu bir arastirayim ya..umarim ise yarar yaa:-(
Ri

Rica ederim canım inşallah iyi gelir krem yada bahsettigim o karışım ama gelmezsede dert etme ben bazen ogluma bakıp catlaklarımın en guzel sebebi diyip gülüyorum :) Oğlum şimdiden bikinyi yasakladı annesine :KK70:UOTE="cicegimm_44, post: 39469319, member: 624400"]hmmm tskjur ederim canim.:-)bunu bir arastirayim ya..umarim ise yarar yaa:-(

Ri[/QUOTE]
oyy kuzum benim yerim ben o yakisikliyi:) amaaannnn oda bizim guzelleigimz olsn:) sen o karisimi denedin mi hic.

Rica ederim canım inşallah iyi gelir krem yada bahsettigim o karışım ama gelmezsede dert etme ben bazen ogluma bakıp catlaklarımın en guzel sebebi diyip gülüyorum :) Oğlum şimdiden bikinyi yasakladı annesine :KK70:UOTE="cicegimm_44, post: 39469319, member: 624400"]hmmm tskjur ederim canim.:-)bunu bir arastirayim ya..umarim ise yarar yaa:-(

Ri[/QUOTE]
oyy kuzum benim yerim ben o yakisikliyi:) amaaannnn oda bizim guzelleigimz olsn:) sen o karisimi denedin mi hic.

Ri[/QUOTE]

oyy kuzum benim yerim ben o yakisikliyi:) amaaannnn oda bizim guzelleigimz olsn:) sen o karisimi denedin mi hic.[/QUOTE]
:):KK66:
Sana şaka gibi gelicek ama ben bi türlü fırsat bulamadım o karışım için bide sezeryan oldugum icin ilk zamanlar hamile gibi şiş karnıma aman sabahlar olmasın diyen oğlumla uykusuzluk falan ugrasmaktan o karısımı hiç yapamadım ben sonra da kreme baslayınca hiç yapmadım karısımı :) ama aklımın bi köşesinde kalmadı değil hani karısımı yapmak inan hergece ertesi gün kendim için şunu yapıcam azda olsa kendime zaman ayırıcam diye yatıyorum ama inan bana sabahtan akşama kadar zaman nasıl geçiyor anlamıyorum en fazla kendime ayırdığım zaman duş almak oluyor :) o kadar yoruluyorumki doğumdan önce calısıyodum ev işi yemek düzenim vardı ve inanırmısın calısan biri olarak ertesi gün yemeği bu kadar düşünmüyodum gece yarısı da olsa yapıyodum şimdi de oyle ama gece yarısı yemek yapıyorum ama tencere yerine caydanlıga dogruyorum soganı :KK70: neyseki eşim mutfaga yanıma gelip uykusuz karısının evi havaya ucurmasına ve yeni tencereler kesfetmesine engel oluyor :KK70: ama en kisa zamanda denemek istiyorum o karışımı kreme ek olarak

:):KK66:
Sana şaka gibi gelicek ama ben bi türlü fırsat bulamadım o karışım için bide sezeryan oldugum icin ilk zamanlar hamile gibi şiş karnıma aman sabahlar olmasın diyen oğlumla uykusuzluk falan ugrasmaktan o karısımı hiç yapamadım ben sonra da kreme baslayınca hiç yapmadım karısımı :) ama aklımın bi köşesinde kalmadı değil hani karısımı yapmak inan hergece ertesi gün kendim için şunu yapıcam azda olsa kendime zaman ayırıcam diye yatıyorum ama inan bana sabahtan akşama kadar zaman nasıl geçiyor anlamıyorum en fazla kendime ayırdığım zaman duş almak oluyor :) o kadar yoruluyorumki doğumdan önce calısıyodum ev işi yemek düzenim vardı ve inanırmısın calısan biri olarak ertesi gün yemeği bu kadar düşünmüyodum gece yarısı da olsa yapıyodum şimdi de oyle ama gece yarısı yemek yapıyorum ama tencere yerine caydanlıga dogruyorum soganı :KK70: neyseki eşim mutfaga yanıma gelip uykusuz karısının evi havaya ucurmasına ve yeni tencereler kesfetmesine engel oluyor :KK70: ama en kisa zamanda denemek istiyorum o karışımı kreme ek olarak[/QUOTE]
ayyy allah yardimcin olsn.gulmekten yikildim:):):)yorucu ve tmpolu bir hayatin varmis..calisiyosan keske yardim edecek birileri olsa.kayinvalidn yada senin taraftan birileri.bebegin kac aylik ki..

yada esin yardimci olsa keske.sanada yazik yani..calistigin zamn yemegi istedigin saate yapabilme za?mnin vardi simdi o bile yok:)zaman su gibi akiyo iki kere bebekle ilgilen yemek yap ortaligi topla aksam olmus.sonra yemk bulasik derken yatak.kendine vakit ayiramiyosn.

hmm anliyorum.allah kolaylik versin..bosver en iyi bakici annedir.digerleri herseye burnunu sokar seni cileden cikartirlar.esin varsa skinti yok.oda biyere kadar tabi.ne yapalim boynumuzun borcu.hayirli evlat olsnlarda iyilerlen karsilastrsin insallah.benim cicegim 2 aylik..hayirlisiylan buyuturuz insallah..aslinda iyi bir dinleyiciyimdir:) fakat burada ancak iyi bir okuyucu olurum:):) istedigin zamn uzun uzun yazabilirsin.elimden bisey gelmese bile icini dokebilirsin.ozeldende istersen yazabilrsn canim.bazen tanimadigm insana butun derdimi anlatip rahatlayasim var.bisey soylemedim tepki versin ama dinlesin sikilmadan:):) onu bulmak zor tabi.ama ben seni herzamn dinlerim acilmak istersen tabi:)

Maşallah çiçrğime :) Allah uzun sağlıklı ömür nasip etsin inşallah kuzum :) iyi dileklerin için de çok teşekkür ederim :)
Buarada konu çatlak konusu olmaktanda cıktı sayemde :KK43: bende iyi bir dinleyici ve okuyucuyumdur istediğin zaman yazabilirsin ben ilk fırsatta sana içimi dökp kafanı şişircem :KK70: şaka bi yana da birinin sorgusuz sualsiz beni dinleyecek olmasını bilmek bile yetiyo şuan mutlu olmama :

Maşallah çiçrğime :) Allah uzun sağlıklı ömür nasip etsin inşallah kuzum :) iyi dileklerin için de çok teşekkür ederim :)
Buarada konu çatlak konusu olmaktanda cıktı sayemde :KK43: bende iyi bir dinleyici ve okuyucuyumdur istediğin zaman yazabilirsin ben ilk fırsatta sana içimi dökp kafanı şişircem :KK70: şaka bi yana da birinin sorgusuz sualsiz beni dinleyecek olmasını bilmek bile yetiyo şuan mutlu olmama :

X