dogumdan sonra karnımda ve bacaklarımda yırtılmalar oldu

kxuxçxuxk cadxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2007
2
0
Sevgili arkadaslar anlatıcagım sey yengemde oldu.Hepinizin yardmlarını bekliyorum.Yengem hamileyken çok zayıftı birden kilo aldı ve karnında-bacaklarında yırtılmalar oldu peki bunun geçmesı için bi tavsıyenız var mı lütfen acil yardım edın bundan kurtulmak için neler yapmalı ?Aranızda daha önce böle bişi yasayan varmı varsa geçirdimii geçirdiyse lütfen paylassın...

canim bebek yagi veya baden yagi suruluyor belli aylarda benim de suan azar azar var ama ince cizgiler onu amaninda surmeli bir kat olsun faydasi oluyor cunku gerilme oldugu iicin yirtilma oluyor bende zayiftim hamisken ama bende baya aldim ama yirtilmam o yagin faydasi oldu sanki simdiye kadar ortaya cikmaliydi ama dogumdan sonrada cikabilir bilemezsin ama onu nemli tutmasi lazim ben en son birtane aldim o yaglardan bile daha iyi si ama yurt disinda satiliyor bilmeme orda varmi ama en cok ben tr de badem yagi ve cacao yagi duyuyorum onu denesin

canım valla bende 6 aylık hamişim ama ne yırtılma nede çizgi oldu.o insan yapısına göre değişiyo.ve ayrıca o yırtıklar geçmiyo.bi çok tanıdığım var hiçbirinin ki geçmedi.üzülmeyin. tek çocuklarınız sağlıklı olsunda bence bunlar hiç önemli değil.

aslında çatlak olşmadan önlemini almak gerekiyo canım.ama yinede söylicem şeyleri uygulasın .bademyağı, çörekoto yağı, fındık yağı ,kakao yağı papatya yağı,hepsini büyük bir şişede karıştırıp çatlayan yerlerine sürsün.fındık yağı yerine e vitamini (ampül olarak ECZ'den) de alıp karıştırabilir.bu karışımı güneş görmeyen yerde muhafaza etsin.umarım faydasını görür.

X