Doğumda vajinada unutulan tampon

aycaf

kızım,en büyük hediyem,sonsuz şükrüm...
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2011
400
130
21 gün önce doğum yaptım ve hastaneden çok memmun ayrıldım ,istanbul anadolu yakasında oturanlar bilir:ÇAMLICA ERDEM HASTANESİ..doğumdan yaklaşık bikaç gün sonra kanamam renk değiştirdi kahverengi akıntı gibi ama kötü kokulu bir şekilde geliyordu..ilk doğumum olduğu için doğum sonrası kanamanın kokulu olabileceğini düşündüm nette araştırdım doğum yapan bikaç kişiye sordum forumlarda onlarda kötü koku olduğunu söyleyince ihmal ettim malesef..taki düne kadar hep ertelediğim muayene işini artık yeter diyip gittim ve kızlar bu kokunun sebebinin doğum sırasında vajinada unutulan tampon olduğu anlaşıldı..gittiğim dr çok şaşırdı kontrole gitmedin mi doğum sonrası dedi..gitmiştim alttan bakılmasına rağmen bir şey söylenmedi..sonrasında ne mi oldu dr kocaman bir sargı bezi çıkardı ve çıkarırken bile dayanılmaz kokuyordu,malesef bu olay beni çok yıprattı dünden beri hem kendime kızıyorum niye ihmal edip başka bir dr a gitmedim diye hem de çok üzülüyorum çünkü bir sürü antibiyotik verildi bir yandan minicik bebeğimi düşünüyorum süte geçerse naparım diye bir yandan enfeksiyon riski kullanmasam o ilaçları daha büyük risk ..çıkmazdayım anlıycanız..sizden ricam hiç böyle bir olaya şahit oldunuz mu çevrenizde duydunuz mu ya da..nette hiçbir veriye ulaşamadım konuyla alakalı..çoook çook üzgünüm böyle olmayacak bir ihmale doğum sonrası denk geldiğim için:KK43:bebeğime baktıkça ağlayasım geliyor,suçluluk duygusuna kapılıyorum:KK43:

kızlarrrr lütfen yardım!!!!!!!!!!

çok geçmiş olsun..
ben daha önce böyle bir konu duymamıştım..cidden üzüldüm..
ama olmuşla ölmüşe çare yok..bundan sonra kendine iii bakmak..
dr. verdikleri ilaçları düzenli kullan..herşeyden önce senin sağlığın önemli..
bebişini güle güle büyüt :nazar::nazar:

bende 8 gün önce doğum yaptım ve senin adına çok üzüldüm.. çok geçmiş olsun.. üzülme lütfen antibiyotik konusunu doktorunla konuştun mu bebeğe zararı olur mu diye.. ya da prospektüsünde emziren kadınlar için bişeyler yazıyodur okudun mu

sağolun kızlar gerçekten çok yıpratıcı bir süreç,resmi yazı aldım şikayet etmeyi düşünüyorum,ilaç konusunda dr süte geçmez dedi 5 tane ilaç verdi 2 si antibiyotik ama prospektüse göre emziren annelerin içmemesi gerekiyor şaştım kaldım:KK43:

kesinlikle şikayetçi olmalısın...
başka bir dr. danışsan bu ilaç konusunu..offf vallaaa sıkıntı yaaaaa iyice araştır ama bu arada sende mikrop kapmamalısın..
çok geçmiş olsun tekrar canım..

kesinlikle şikayetçi olmalısın...
başka bir dr. danışsan bu ilaç konusunu..offf vallaaa sıkıntı yaaaaa iyice araştır ama bu arada sende mikrop kapmamalısın..
çok geçmiş olsun tekrar canım..

canım çoook sağol insan sağlığına hiç kıymet verilmiyor ülkemizde malesef:KK43:

Çok geçmiş olsun canım yani yuh diyorum başka da birşey diyemicem bu nasıl bi hatadır yaaaaaa

21 gün önce doğum yaptım ve hastaneden çok memmun ayrıldım ,istanbul anadolu yakasında oturanlar bilir:ÇAMLICA ERDEM HASTANESİ..doğumdan yaklaşık bikaç gün sonra kanamam renk değiştirdi kahverengi akıntı gibi ama kötü kokulu bir şekilde geliyordu..ilk doğumum olduğu için doğum sonrası kanamanın kokulu olabileceğini düşündüm nette araştırdım doğum yapan bikaç kişiye sordum forumlarda onlarda kötü koku olduğunu söyleyince ihmal ettim malesef..taki düne kadar hep ertelediğim muayene işini artık yeter diyip gittim ve kızlar bu kokunun sebebinin doğum sırasında vajinada unutulan tampon olduğu anlaşıldı..gittiğim dr çok şaşırdı kontrole gitmedin mi doğum sonrası dedi..gitmiştim alttan bakılmasına rağmen bir şey söylenmedi..sonrasında ne mi oldu dr kocaman bir sargı bezi çıkardı ve çıkarırken bile dayanılmaz kokuyordu,malesef bu olay beni çok yıprattı dünden beri hem kendime kızıyorum niye ihmal edip başka bir dr a gitmedim diye hem de çok üzülüyorum çünkü bir sürü antibiyotik verildi bir yandan minicik bebeğimi düşünüyorum süte geçerse naparım diye bir yandan enfeksiyon riski kullanmasam o ilaçları daha büyük risk ..çıkmazdayım anlıycanız..sizden ricam hiç böyle bir olaya şahit oldunuz mu çevrenizde duydunuz mu ya da..nette hiçbir veriye ulaşamadım konuyla alakalı..çoook çook üzgünüm böyle olmayacak bir ihmale doğum sonrası denk geldiğim için:KK43:bebeğime baktıkça ağlayasım geliyor,suçluluk duygusuna kapılıyorum:KK43:

canım korkma doktorunun verdiği ilaçları kullan eğer içerken emzirebilirsin dediyse güvenmelisin doğum sonrası sebeb bu olmasada göğüs şikayetleri yara iltihablanma hatta mastit gibi nedenlerle antibiyotik kullanan anneler çok mesela ben mastit olmuştum süt kanallarının iltihablanması ve antibiyotik kullanmıştım emzirmeyede ara vermemiştim doktoruna güven canım çok geçmiş olsun bebeğini güle güle büyüt :KK34:

valla ne diyeyim ağlanacak halimize gülüyoruz artık.ihmaller zinciri.ama şikayetçi olman iyi olmuş zaten bunlarda şikayetçi olmadığımız için başımıza gelmiyor mu?ilk önce cesaretin için tebrik ederim,hele bu halinle aman boşver demediğin için cnm.allah analı babalı büyütsün küçük meleği,nazarlardan korusun rabbimm :KK66:ilk defa bu durumda böyle birşey duydum.umarım tez zamanda geçer.bence ilaçları almaktan korkma sakın,doktoruna güven ,daha önceki arkadaşın dediği gibi kalkar sütüne falan geçer,sana daha çok ıstırap verebilir.Rabbimden duanı eksik etme, o sana yardım eder.

Allahım tez zamanda şifanı versin cnm.

canım cevabını yeni gördüm maalesef çok sağol güzel dileklerinve duan için Allah razı olsun...

Slm
Daha önce arkadaşımda başına gelmişti. Ben duyunca çok ürkmüştüm bide tamponu çıkarınca canı çok yanmış. Oda kokuya dayanamamış dr gitmiş. Kulağıma küpe olmuştu. Doğum yaptığımda dr kaç tane koyduğunu sordum, hemşire çıkarırkende 3 tane olması lazım demiştim oda hepsini çıkartmıştı zaten. Çok geçmiş olsn. Norml doğm yapacak olanlarda mutlaka sorsunlar. Nolur nolmaz.:44:

Arkadasim seni korkutmak istemem ama başka Dr görün çünkü bundan 40 sene önce annenemi bu yüzden kaybetmişlerdir annem 5 yasinda teyzemse 40 gunlukmus rahmetli olduğunda obada birşey soylememisler 40 cikinca gel demişler oda beklemiş tabi kokuyu farketsede anlamamis 40 gün olunca gitmik Dr sen nerdesin bez kalmis içinde bugünde gelmeseydin ölurdun demiş kadincagiz o günün aksami teyzemi saklarken rahmetli olmuş kanuni zehirlemiş ama sen daha erken farketmissin amacim korkutmak değildi inanki bilgilendirmek için anlattim

Merhaba öncelikle gecmiş olsun bende yeni düşük yaptım bnm de içine tampon koydular biraz kalsın dedi hemşire o acırlar unuttum ben bir gün sonra baska bir hemşireye soyledım onlarda hmn doktorla görüşüp kontrol ettırdıler önce elle baktı bişey yok dedi sonra ultrasondan baktı yok bişey dedi 2 gün oldu evdeyim hep aklımda o war acaba gercekten hemşire koyup gerimi çekti diye am hatırlamıyorum Pazartesi kıntrolum var tekrar hocaya soracağım detaylı baksın dıye içime sinmiyor sende sancı dahanız oldumu

Merhaba öncelikle gecmiş olsun bende yeni düşük yaptım bnm de içine tampon koydular biraz kalsın dedi hemşire o acırlar unuttum ben bir gün sonra baska bir hemşireye soyledım onlarda hmn doktorla görüşüp kontrol ettırdıler önce elle baktı bişey yok dedi sonra ultrasondan baktı yok bişey dedi 2 gün oldu evdeyim hep aklımda o war acaba gercekten hemşire koyup gerimi çekti diye am hatırlamıyorum Pazartesi kıntrolum var tekrar hocaya soracağım detaylı baksın dıye içime sinmiyor sende sancı dahanız oldumu

geçmiş olsun yeni gördüm mesajınızı ,dr a gittiniz mi? hayır sancı olmamıştı farklı şikayetlerim vardı,dikkatli bakılması gerekiyor anatomik yapıdan dolayı görülmeme olabiliyormuş.

geçmiş olsun yeni gördüm mesajınızı ,dr a gittiniz mi? hayır sancı olmamıştı farklı şikayetlerim vardı,dikkatli bakılması gerekiyor anatomik yapıdan dolayı görülmeme olabiliyormuş.
Teşekkür ederim ilgine doktordanbaktı hiçbirşeyin yol dedi sukur sancım falan yok rahatladım artık nerdeyse unuttum cevabını görünce aklıma geldi cok teşekkürler

Konu eskıymıs ama guncellenınce okudum. Allaha havale öyle doktorlar kendimizi kime emanet edecegımızk sasıdık. Çok geçmiş olsun.
sizin ne oldu acaba gerkten koymamısmı merak ettim. Geçmiş olsun ayrıca.trkrar evlat sahıbı olmayı nasip etsin Rabbim

aradan onca zaman geçti tabipler odasının kararı can yakıcı oldu nerdeyse beni suçlu çıkaracaklar keşke adalet yerini bulsaydı,göz göre göre yaşanan bu ihmalin ve insanın hayatında yalnızca birkaç defa yaşadığı bu özel anı mahvetmeseydi kendimizi gözü kapalı emanet ettiğimiz doktorlar :KK43:

X