Doğumda kararsızım lütfen yardım :(

bebeğimi görmek istiyorum doğum anında bayılmak hiç istemiyorum. normal doğumla ilgili de çevremde bazı kötü örneklerin olması normalden birazda olsa uzaklaştırdı beni açıkçası. bebeği çekerlerken bebeğin boynunun biyeri uzun biyerii kısa olan boynu zedelenen arkadaşlarımın bebekleri var. eskiden normal doğum çok yaygındı, şimdi sezeryan çıkınca herkes ona rabet gösterdi ve doktorlarında artık normal doğumla ilgili çoğunun tecrübesi olmadığını düşünür oldum. dolayısıyla normal doğum yaparken bebeğin sıkışanınıda duydum, boyun problemi olanı da vb. ailemden bir kaçı 40lı yaşlarda rahim sarkması yaşamaya başladı ve doğumla ilgili olduğu söylendi. bu da tabii ki beni normalden uzaklaştıran etken.

P.tesi spinal doğum yaptım normal ve ya sezeryan 2 güne katlanmaz lazım herşekilde normal de sancı sezeryanda dikiş acısı tabi biraz da bünye meselesi...sıkıntı olur diyorsan boşuna bekleme sezeryan iste ben lamba yansımasından ameliyatı bile izledim :)ama mamuşumu yüzüme koyduklarında çok tatlıydı:) 15dk doğum 20 dk falan dikiş tuttu.

allah' ım analı babalı büyütmenizi nasip etsin inşallahç gözünüz aydın. kend isteğinizle mi spinal sezeryan oldunuz peki? ve şuan ağrı durumunuz nasıl, kaç güne toparlandınız?

allah' ım analı babalı büyütmenizi nasip etsin inşallahç gözünüz aydın. kend isteğinizle mi spinal sezeryan oldunuz peki? ve şuan ağrı durumunuz nasıl, kaç güne toparlandınız?
şuan iyiyim ilk 2 gün sıkıntı canım yürütme olayları var çok can acıtıyor yalan söyleyemem ,doktorum tavsiye etti iyide oldu normal sezeryan etkisinden çıkmak daha zor.epiduralden de bi üst kademe daha rahat oluyor dedi. Biraz dişini sıkarsan benim gibi dolanırsın 2.gün:)

eger annenin bir rahatsizligi yoksa ve bebek dogum pozisyonuna gectiyse normal dogum denenebilir,eger riskli bi durum ortaya cikarsa tabiki sezeryan hayat kurtarici yontem olarak devreye girer.
ben epidural normal dogum yaptim,suni sanci verdiler.
suyum 2 gun oncesinde geldigi icin suni sanci daha da bi yakti kavurdu ama epidurali yaptirdiktan sonra sakalasmaya basladim etrafimdakilerle..
cok agladim alin beni sezeryana diye..doktorum inatla dogurabilirsin dedi..hatta ben feryat ettikce tamam bekle aliriz diye oyaladi epiduralden once
simdi Allaha sukrediyorum doktoruma da duaciyim normal dogum yapmak nasip oldu diye.
sonrasi cok rahat..
ben hamdolsun dogum sonrasi komplikasyonlarini yasamadim.
bebek icinde anne icinde ne hangi yolla dogum hayirli ve saglikliysa Allah onu nasip etsin.

isteyerek sezeryan oldum normal doğundan cok korkmuştum cunku su an kı aklım olsa kesınlıkle ama kesınlıkle normal doğum yapardım herseyden once daha sağlıklı sezeryandakı sarkan göbegımı toparlamak ıcın 1 yıl boyunca spor salonlarında surundum herseyden once gobegımde bı amelıyat ızı var ama bebegın tahmını 4kg ıse mutlaka ama mutlaka sezeryana alırlar not:suyun geldikten sonra asagı yukarı bebgın doğum zamanı arasında 8 saat bukunur bunu bı cok kze doğum yaptırmış bır hemşire olarak söluyorum

beni tam tamina 2 gun beklettiler normal sancim gelsin diye..
inatla suni sanci vermediler ve bende sanci namina hicbisey yoktu..
yurtdisinda yasiyorum ve bu durum beni cok bunaltmisti acikcasi,cuma gecesi suyum geldi pazartesi sabahi dogumum oldu 2 gun hastanede ntsye bagli yattim,altimda yatalak hastalarin kullandigi yetiskin bezi takili sekilde.
Allah korudu oglumu,cok sukur saglikla dogdu,suni sanci verdikten 5 saat sonra dogumum gerceklesti.
yani sanci yapmayan bi bunyede ve illa hersey doganin getirdigi sekilde gerceklesecek diyen insanlarin arasinda dogum suresini tahmin etmek imkansiz..

Allahım nasıl hayrlysa öyle kurtarsın kızlar. ben de kararsızım. ama biizim duruşumuz hep ters, makat duruş yani. böyle giderse sezaryan olcak, erken doğum riski de var bakalım. hakkımızdda hayrlsı inşaALLAH. EN İYİSİ NORMAL DOĞUM BENCE. HERŞEYİN NORMALİ DOĞALI GÜZEL... rahim sarkması, dikiş vb. her duurumda oluşabilecek şeyler. çok kafanıza takmayın derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…