Doğumda kararsızım lütfen yardım :(

glmsekaderine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2013
103
55
Merhaba arkadaşlar. Doğumuma 1 ay kaldı. İlk bebeğim.Fakat nasıl doğum yapmam gerektiğine karar veremedim. Normal doğum için engeller var önümde, arabamız yok ve maalesef oturduğum yerde taksi sorunu var. Yani bir suyum gelse hastaneye gitmem çok zor olacak. Aynı zamamda bebeğim biraz iri ve doktorum normal doğumu zorlar dedi. Bu da aklımda soru işareti bıraktı. Neticede rahmimin zedelenmesini istemiyorum. Doğumdan sonra vücuttaki tüm pislikleri atmak güzel de 2 de doğum olsa 5 tane de olsa ileriki yaşlarda muhakkak sorunlar yaşanıyor (rahim sarkması, idrar torbası problemleri) bu yüzden normal doğum aklımda soru işareti bırakıyor. Sezeryan olup bayılmak istemiyorum oğlumı görmek doğumda öpüp koklamak istiyorum araştırdım ve epidural sezeryanla doğumu görebiliyorum. Lütfen doğum yapan anneler ya da yapacak olanlar benim yerimde olsanız be yaparsınız yardım bekliyorum kafam çok karışık

en ıyısı doktorunuzla konusmak
ben spinal sezeryan oldum
kızımı gordum optum kokladım cok guzel bı duyguydu
normal yapabılıyorsanız normal yapın yoksa mecburen sezeryan tabıkı

en ıyısı doktorunuzla konusmak
ben spinal sezeryan oldum
kızımı gordum optum kokladım cok guzel bı duyguydu
normal yapabılıyorsanız normal yapın yoksa mecburen sezeryan tabıkı
Doktorum son dakikaya kadar belli olmaz doğum. Normal diye gelirsin birşey aksi gider kanala girmez vb sezeryan da olabilir ayrıca bebek iri zorlayabilir dedi. Hem doğum sancısı sonrada sezeryanın acısını yaşamak istemiyorum tabiiki. Birde bahsettiğim gibi yol problemim var hastaneye gidişte. Kafam karmakarışık spinal sezeryan nasıl oluyor biraz bahsedermisiniz? Doğum sonrası süreci nasıl nekadar sürede ayaklandınız

Canım ben ikisini de yaptim.
Sana tavsiyem doktorunu dinle .
Bana göre normal doğum daha kolay ama rahim sarkması olasılığı kötü.

Su işini takma eltim 2,5 saat uzaktan geldi o şekilde. Hiç problem olmadı.

Yolu çok düşünme canım. İlla ki yetinirsin ilk doğum hemen olmaz 2.doğum olsaydı yol uzunluğu problem olabilirdi . Ama ilk olduğundan o konunun üstünü çiz.

Su gelirse veya sancın tutarsa çocuk 1 dakikada gelmiyor ki. Gerekirse ambulans çağırır öyle gidersin.

Ben normal doğum yaptım. 2 - 3 haftada hiç doğum yapmamış gibi oldum. İlk günden beri kimseye muhtac olmadim. Geceli gunduzlu bebegime hep kendim baktım. Sezeryan olsam hem bebeğe hem bana bakacak adam lazım olacakti. Mecbur kalmadikca en guzeli normal doğum.

Ayrica normal doğım sancısı çekip bir de sezeryan olmak bebek için daha sağlıklıymış. Sancı sürecinde bebeğin ciğerleri dış dünyaya hazırlanıyormuş. Yani sezeryan olacaksan bile bence bebeğin kendi geleceği vakti beklemen en sağlıklısı olur planlı sezeryan yerine...

Bebeğin iriliği ve rahmin zedelenmesi ister istemez düşündürüyor maalesef ki beni en çok korkutanlardan biri de normal diye bekleyip hastanede o kadar sancı çektikten sonra bebek iri deyip sezeryana alınmam. Sonrada sezeryanın acısı ne yapacağımı bilmiyorum, sanırım biraz da korkuyorum

Epidurol normal dogum dusunebilirsin. Bizim temmuz anneleri topiğinde insanbuL arkadaşımız 4 kilo bebeği epidurol normal doğumla dünyaya getirdi. Hem de devlet hastanesinde :)

Sancı çektikten sonra Bebek gelmezse direkt bayıltarak sezeryana alıyorlar. Epidural ya da spinal anastezi uygulanmıyormuş. Ben aynı zamanda bebeğimide görmek istiyorum

Sancı çektikten sonra Bebek gelmezse direkt bayıltarak sezeryana alıyorlar. Epidural ya da spinal anastezi uygulanmıyormuş. Ben aynı zamanda bebeğimide görmek istiyorum

Tamam epidurol normal doğumla başlarsın, bir aksilik olursa epidurol sezeryan yaparlar işte :)

Epidurol normal dogum dusunebilirsin. Bizim temmuz anneleri topiğinde insanbuL arkadaşımız 4 kilo bebeği normal doğumla dünyaya getirdi. Hem de devlet hastanesinde :)
4 kilo iyiymiş ama benim tosun 4ten fazla doğacak gibi. Ben 5 kiloya yakın doğmuşum eşim de 4.800 doğmuş bebekte iri gittiği için nekadat doğacak bilmiyorum. Doktor genetik bebeğin iriliği dedi. Ben yinede normal doğumu beklemelimiyim sizce? Şuamda herşey olasılık

Tabiki doktor en iyisini bilir ben sadece fikir veriyorum canım. Ennnn önemlisi ikinizin sağlıkla sıhhatle birbirinize kavuşması yoksa sezeryanmış normal doğummuş hiç farketmez. Her ikisinin de avantajları dezavantajları var elbette...

su gelse veya sancın baslasa 5 dk da dogum olmuyor :)
taksı var 112 var komsunun arabası var merak etmeyın

kendınızı sezeryana sartlamayın
ben 3. gunu ayaga kalktım evet ama canım cok berk
baskası aylarca agrı duyabılır
bu kısıye goree degısır yanı bız ne desek bos

spinalde belden ıgneyle uyusturuyorlar uyanıksın ama hıssetmıyorsun acıyı
dogumdan sonra uyusukluk gecmeye baslayınca amelıyat sızısı baslıyor hemen agrı kesıcı yapıyorlar

normal dogumda bunlara gerek kalmıyor :)

Ya ultrasonda tam sonuç çıkmıyor ki
+_300/400 sonuç veriyor. Benim oğluma da 4250 demişlerdi daha 40 hafta başında. 40+5 de 3800 ile doğdu. Ama doktor doğru demiş iri gelirse rahim zedeleniyor.

Ben normal doğum delisi bir insandim. 2.bebeğim ters geldiği için son ana kadar direndim döner dedim ama dönmedi makam gelişti sezaryen oldum . Aylarca pişman oldum normal yapsaydım niye olmadı diye. Ama iyi ki sezaryen olmusum.
İyi ki de doktoru dinlemisim. Eğer başka rahatsızlıklariniz yoksa sezaryen plabilirisniz. Sizi cesaretli görürlerse bayiltmazlar. Ben çok korkmuştum sezaryenden bayiltmişlardi beni. Bebeği ilk görmek her zaman heyecanli. Ayildiktan sonra da görseniz güzel oluyor.

Normal doğum en güzeli
Hemen kendine geliyorsun bebeğini emziriyorsun rahat rahat . Sezaryen o bakımdan çok konforsuz.

Ama rahim sarkması olursa o ömürlük bi konforsuzliga sebep oluyor.

Epidurol normal dogum dusunebilirsin. Bizim temmuz anneleri topiğinde insanbuL arkadaşımız 4 kilo bebeği epidurol normal doğumla dünyaya getirdi. Hem de devlet hastanesinde :)
Evet iste o benim :)
Konu sahibi arkadasim bana da bebegin 5kiloya yakin dogar dedi dr. Drlar diyorum cunku korkumdan bi kac dr takibine gittim. 39.hafta bitince konrtole gittim.o gun yine usg de 4,5 kiloya yakin oldugunu soyledi dr. Daha fazla beklemeyelim epidural suni sanci ile dogumu baslatalim dedi. Ben de senin gibi korkuyordum. Gunlerce agladim oncesinde ben bu bebegi diguramayacagim cok kilolu diye.. Ama o gun dr un teklfini kabul ettim ve epidural ve suni sanci ile dogumum gerceklesti. Bu ne rahatlikmis diyorum.hic bisey hissetmedim.benim.icin harika bi dogumda. Devlet hastanesinde gerceklesti dogumum. Bebegim usg de soylenene gore de dusuk kiloda dogdu
Yani her zaman usg degerlerine guvenme. Bizim topigimizde bi cok arkadasin soylenenden daha dusuk kiloda bebegi dogdu... Dogum sonrasinda elbette dikis zorlujlari yasanacak ama bu sezaryeni ele alinca daha az can sıkıcı bi durum bana gore. Rahim sarkmasi idrar tutamamasi gibo durumlar bi kac aya duzeliyor. Bu benim ikinci bebegim.ikisini de normal dogum yaptim.sikayetlerim sonrasinda gecti. Druna guven yine de. En dogru karari drunla verirsin. İnsallah sen de dogru karar verir senin icin hayirli saglikli olan bir dogum hikayesiyle dunyaya getirirsin bebegini...

Ben de öyle biliyorum epidural yapmak için bir zaman var o zaman geçtikten sonra olmuyormuş. Mecbur genel anestezi oluyormuş. İnşallah sağ salim kucağına alırsın. Bu ihtimalleri doktorunla konuş ve bence psikolojik olarak hangisine hazırsan onu yaptır. Bu şekilde endişeli beklersen daha kötü bence kafan rahat olsun

ya çok güzel rabbim uzun ömürler versin sizlere. epidural suni sancı verildiğinde sancı daha mı az çekiliyor peki? hepimizin hakkıda hayırlısı olsun inşallah. dualarını eksik etmeyin. çok zor bir süreçmiş ve gün yaklaştıkça uykularım kaçar oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…