Doğumda doktorun ve özel hastanenin ayrı ücret istemesi

Her hastanenin fiyatı bir değil.
Burada doktor yönlendirmesi olsa dahi anlaşmalı bir hastane seçmek zorunda değil gebe.
Keza a b c sınıfı bla blası var. Birinde 25 ken diğerinde 15 olabiliyor bu da suistimale girer.
Genelde anlaşmalı hastaneleri oluyor. A hastanesi 3 B hastanesi 5 lira diye söylüyorlar üzerine de ben de 4 lira alıyorum diyorlar. En baştan a hastanesinde 7 B hastanesinde 9 lira deyip cafe ücretleri size ait diyebilirler.

Genelde anlaşmalı hastaneleri oluyor. A hastanesi 3 B hastanesi 5 lira diye söylüyorlar üzerine de ben de 4 lira alıyorum diyorlar. En baştan a hastanesinde 7 B hastanesinde 9 lira deyip cafe ücretleri size ait diyebilirler.
Bilemedim.
Prosedür olarak vardır bir olayı ki birleşmiyor mesele ama bana güven vermezdi açıkcası.
Size göre daha kolay bir yöntem halbuki.
Bir boşluğumda araştıracağım merak ettim nedenini😂

Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için eşimle konuşup ikna edeceğim bende. Biraz geriyor ancak dediğiniz gibi iyi bir hoca varsa hastaneye geçmek en iyisi şuan
Bence de kuzum. Doğum zamanı hele zaten bebeğe dünya kadar alışveriş yapılıyor. Eksikler oluyor. Ona vereceğin paraya, bir eksiğini alırsın. İnşallah gönlüne göre bir hekim bulursun. Sağlıcakla kucağına almanı diliyorum 🌸☺️

Aslında evet, ben doktor olsam hastadan tüm parayı alıp hastaneyi de oradan öderdim. Böyle doktor şu kadar hastane bu kadar denilince insanlar iki ayrı ücret ödüyormuş gibi hissediyor.
Bence bu şekilde olması daha iyi. Çünkü diğer türlü olunca problem yaşayabiliyor insan. Eşimle birlikte doğumdan önce doktorumun doğum yaptıracağı hastanenin hem doğum fiyatını öğrenmek için hem de o gün bir aksilik yaşanmaması adına hastaneyle fiyat konusunu konuşmuştuk ve dışarıdan gelen doktora doğum yaptırmanın bedelinin o zamanın parasıyla (2022) beş bin; hastanedeki doktora doğum yaptırmanın bedelinin ise 10 bin olduğunu söylemişlerdi. Neyse hastanede doğum oldu, planlandığı gibi de doğumumu dışarıdan gelen hastaneyle anlaşması olan doktorum yapmıştı. Ödeme esnasında hastane eşime 5 bin fiyat yerine 10 bin fiyat çekmiş. Evrak işlemlerime de beni doğurtan doktorun adı yerine adını sanını daha önce hiç duymadığım hastanede çalışan random bir doktorun adını yazmışlar. Hani normal doğum yapmış olmasam o baygınlık halimde o hengamede hastaneden bir doktor gelip de doktoruma yardım etmiştir belki fln diyeceğim ama o da yok. Hastane de hemen hemen her şehirde olan ve tercih edilen bu "M" ile başlayan hastanelerden biri yani.

Eşim arıza çıkarıp hastaneyi şikayet edeceğini söyleyince 0 tl ile hastaneden ayrıldık, para fln almadılar. Şaka gibi gerçekten!

Son düzenleme:
Özel doktorlar evet böyle oluyor. Aydında liva var fiyat olarak yarı yarıya diye biliyorum izmire göre. İzmir’de de bildiğim uygun fiyatlı egepol var suanda fiyatı nedir bilmiyorum ama diğer hastanelere göre hep uygundu.

günaydın torbalıda medifema hastanesinde yeni doğan ünitesi varmış fiyatları hiç bilmiyorum

aydında özel doktorunuz kim bir kaç kişi fiyatları uçuruyor

Aslında evet, ben doktor olsam hastadan tüm parayı alıp hastaneyi de oradan öderdim. Böyle doktor şu kadar hastane bu kadar denilince insanlar iki ayrı ücret ödüyormuş gibi hissediyor.
Tercih edilen hastaneye göre fiyat farkı olur standartı yok, doktor hastaya bırakır. Hastaneler yıldızı farklı oteller gibi.

Özel polikliniği olan doktorumuz doğumu anlaşmalı olduğu bir özel hastanede planladığını söyledi. Yani hem kendisine hem de özel hastaneye ayrı ayrı para ödeyeceğiz. Bu da toplam 40bin civarına denk geliyor. Ayrı ayrı para ödemesi bana mantıklı gelmiyor açıkçası. İzmir Aydın çevresinde önereceğiniz hastane var mıdır
Şu anda ankarafa sadece dogum ozel hastanede 45bin civarinda zaten.

Ben de böyle anlaştım, doktora ayrı doğum paketi aldım doğum sırasında da hastaneye ayrı bi ücret ödicem. Olması gereken bu değil mi :/

Evet evet orange böyle oluyor. Ben 2021 aralıkta doktoruma 5500 vermiştim hastaneye 8500 vermiştik. Avantajlı olduğum kısım doğumuma doktorum, tüp bebek merkezindeki perinatologum ve yine merkezin çocuk doktoru gelmişti.

Özel polikliniği olan doktorumuz doğumu anlaşmalı olduğu bir özel hastanede planladığını söyledi. Yani hem kendisine hem de özel hastaneye ayrı ayrı para ödeyeceğiz. Bu da toplam 40bin civarına denk geliyor. Ayrı ayrı para ödemesi bana mantıklı gelmiyor açıkçası. İzmir Aydın çevresinde önereceğiniz hastane var mıdır
Normal. Doktor dışarıdan geliyor siz ameliyathane, malzemr ve yatış vs için ödeme yapacaksınız. Nerede olsa böyle olur.

Her hastanenin fiyatı bir değil.
Burada doktor yönlendirmesi olsa dahi anlaşmalı bir hastane seçmek zorunda değil gebe.
Keza a b c sınıfı bla blası var. Birinde 25 ken diğerinde 15 olabiliyor bu da suistimale girer.
Artık doktorlar her hastanede ameliyat yapamıyor. Onu geçen senelerde yeni bir düzenlemeyle sınırlandırdılar.

X