Doğumda doktorun ve özel hastanenin ayrı ücret istemesi

_anneadayi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2022
116
28
31
Özel polikliniği olan doktorumuz doğumu anlaşmalı olduğu bir özel hastanede planladığını söyledi. Yani hem kendisine hem de özel hastaneye ayrı ayrı para ödeyeceğiz. Bu da toplam 40bin civarına denk geliyor. Ayrı ayrı para ödemesi bana mantıklı gelmiyor açıkçası. İzmir Aydın çevresinde önereceğiniz hastane var mıdır

Devamlı gittiğimiz doktoru bırakıp hastaneyle devam etmek nasıl olur sizce. Yani tek ücret ödemek için özel hastaneyle anlaşmayı düşünüyoruz
Arkadasım da öyle yaptı benim. Gene de çok memnun kalmıştı. Ben kendimde de bir başka özel hastanedeydim gene ama, 36. Haftamda doktorla sıkıntı yaşayıp başka bir özel hastanede başka bir doktorda doğum yaptım. İyi ki değiştirmişim diyorum. Son zamanlarda doktor değiştirmek biraz insanı geriyor, çok iyi anlıyorum seni o yönden. Şahsen ben, iyi ki değiştirmişim diyorum. Burada önemli olan gececeğin doktor. Onun etrafında övülen, sayılan biri olmasına dikkat et. Zaten doğum yapabileceğin hastaneye gitsen, herhangi bir doktora dahi sıra alsan, nst de diğer kadınların fikirlerini sorabilirsin. Memnuniyetlerini sorabilirsin. Nst de değilse bile bekleme alanında falan. Diyalog kur. Ben şahsen öyle yaptım

Arkadasım da öyle yaptı benim. Gene de çok memnun kalmıştı. Ben kendimde de bir başka özel hastanedeydim gene ama, 36. Haftamda doktorla sıkıntı yaşayıp başka bir özel hastanede başka bir doktorda doğum yaptım. İyi ki değiştirmişim diyorum. Son zamanlarda doktor değiştirmek biraz insanı geriyor, çok iyi anlıyorum seni o yönden. Şahsen ben, iyi ki değiştirmişim diyorum. Burada önemli olan gececeğin doktor. Onun etrafında övülen, sayılan biri olmasına dikkat et. Zaten doğum yapabileceğin hastaneye gitsen, herhangi bir doktora dahi sıra alsan, nst de diğer kadınların fikirlerini sorabilirsin. Memnuniyetlerini sorabilirsin. Nst de değilse bile bekleme alanında falan. Diyalog kur. Ben şahsen öyle yaptım
Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için eşimle konuşup ikna edeceğim bende. Biraz geriyor ancak dediğiniz gibi iyi bir hoca varsa hastaneye geçmek en iyisi şuan

Özel polikliniği olan doktorumuz doğumu anlaşmalı olduğu bir özel hastanede planladığını söyledi. Yani hem kendisine hem de özel hastaneye ayrı ayrı para ödeyeceğiz. Bu da toplam 40bin civarına denk geliyor. Ayrı ayrı para ödemesi bana mantıklı gelmiyor açıkçası. İzmir Aydın çevresinde önereceğiniz hastane var mıdır
Bütün özel klinik doktorlari aynı.

Adam kendi evinde doğurtmayacak ya, bir hastanenin ameliyathanesi veyahut doğumhanesiyle beraber kalacağınız oda size ayrılacak. Elbette ayrı ayrı para ödenecek😂
Özel bir hastanenin kendi hekiminde takip yaparsanız böyle olmaz sonuç, paket içerikleri ile isteğinize uygun şekilde devam edebilirsiniz.

Ayri ayri verdiginizle hastaneye vereceginiz hemen hemen yakin olur tahminim. Ben de bu sekilde odeme yapmistim

Aslında evet, ben doktor olsam hastadan tüm parayı alıp hastaneyi de oradan öderdim. Böyle doktor şu kadar hastane bu kadar denilince insanlar iki ayrı ücret ödüyormuş gibi hissediyor.
Her hastanenin fiyatı bir değil.
Burada doktor yönlendirmesi olsa dahi anlaşmalı bir hastane seçmek zorunda değil gebe.
Keza a b c sınıfı bla blası var. Birinde 25 ken diğerinde 15 olabiliyor bu da suistimale girer.

Normal bir hastanede doktor takipli olarak doğum yapmanın bedelinin ne olduğunu öğrendiniz mi peki? Bir de kaçıncı haftanızdasınız? Takibinizi yapan doktorunuza memnun musunuz?

2022 senesinde kızıma hamileyken özel sigortayla ilgili bir sorun yaşamıştık. Takibimi yapan doktorum dışarıdan bir doktordu ve doktorumdan çok memnundum. O zamanlar doktorumun ücreti başlı başına 16 bin TL flndı, anlaşmalı old. Hastane de 5 bin alacaktı. Durumu doktorla konuşunca doktorum epey bir indirim yapmıştı fiyatı 16'dan 6'ya kadar çekmişti. Eğer sizinde tek probleminiz para mevzusuysa doktorunuz hemen değiştirmeden önce bir konuşun derim.

Bizim geçen yıl 18 bin özel hastane 30 bin doktor tutmuştu bu yılı düşünemiyorum İzmir de doğum yaptım el mahkum bizim doktor perinatologtu riskli gebelik mecbur nekadar dese verecektik

X