Doğuma Hazırlık doğuma hazırlık kursum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

esraertugrul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
68
7
50
merhaba arkadaşlar,
ben anne adaylarına hamileliğine hazırlayan bir kurs sahibiyim.18 nisandaki yeni sınıfıma herkesi davet ediyorum.banaxxxxxxxxxxxxxxxxxx dan ulaşabilir.xxxxxxxxxxx dan da kurs hakkında bilgi alabilirsiniz.
sevgiler

:CüvCüv:
hihoyyyt

Son düzenleyen: Moderatör:
Cok güzel , benim dogumuma 2 hafta kaldi.Bulundugum sehirde kursa basliyacaktim ama esim icin ödeyecegim miktar fazla geldi (benim icin devlet ödüyor) bende tek basima istemedim gitmek ama hem doktorum,hem hastanede calisan ebe ve doktorlar ( dogum öncesi hastane ararken) hep kursa gidip ditmedigimi sordu..Gitmedim derken utandim artik
Bütün doktorlar hata yaptigimi söyledi, özellikle ilk dogumda kadinin kursa gidip ögrenmesi ve bilinclenmesi cok önemliymis...Mesela benim doktorumun dedigine göre (ve okuduklarima göre) dogumda ve öncesinde nefes almak cok cok önemli ( bunlari kursta ögreniyorsunuz)
Sanci basladiginda derin derin ve yavasca nefes almak sanciyi azaltiyor ama eger nefesini tutar ve kendinide öne bükersen hem sancini cogaltiyor hemde bebegin gelisini geciktiriyormussun...

arkadaşım maillinizi hemen silin.aksi taktirde ceza alırsınız.
özelden yada buradan ulaşır zaten issteyen arkadaşlar size.

cok guzel ya boyle annelerin dogumdan once bilinclenmesi doguma herseyiyle hazirlikli gitmesi harika.

Birsey sormak istiyorum....Bu kursu vermek icin ebelik egitimimi gördünüz? (bizde ebeler veriyor bu kursu) yada ne gibi bir egitim/kurs görüyorsunuz?

ben bu sitenin kuralları hakkında tam bilgi sahibi olmadığımdan dolayı site ismi vermiştim.sanırım bloğumu yazsam sakınca yoktur. bebeimgeliyor adlı blokta sizlere bilgi veriyorum. ben istanbul üniversitesi florence nigtingale hemşirelik yüksek okulu mezunuyum ..yaklaşık 10 yıldır halk ve gebe eğitimi yapmaktayım....

Merak edenlere,bu kurstan ızmir de var biz eşimşe geçen salı başladık ve ordakı doç.hanım sizn adınızı verdi sadece ist.1 kışı var bu işi yapan dıye.izmirliler için söylüyorum 9Eylül üni.hemşirelik yuksek okulunda gecen salı başladı.5 haftalık bır kurs lk haftamız gayet keyıflıydı.daha önce hazıran anneleri ve hamılelerden haberler başlıkları altında yazmıştım.hala kaydınızı yaptrıp önumuzdekı salı saat 6 da gelebilirsiniz eşinizle:)) ders başı 50 tl.ama 26-27.haftadan itibaren başlanıyor bildiğim kadarıyla.

Ders basi 50 milyon? Sadece esler icinmi yoksa hamile bayanlardami ödüyor? Inanmiyorum cok pahali bu miktar...Bu miktarlari veriyorlar ,yeterli ilgi olmayincada yakiniyorlar..Zaten bebek bekleyen ailelerin kendince bir sürü masrafi var,nasil kalkipta ders basi 50 milyon ödesin...5 haftalik kurs haftada iki kere gidilse haftada 100 milyon...Al bir kitap oku daha iyi...

Kusura bakmayin tepkime ama yazik...Burda bütün hastaneler kurs veriyor ve hamile bayanlari devlet ödüyor eger esiyle gitmek isteyen olursa sadece esi icin bir kerelige mahsus 110 euro ödüyor...
Aradaki bu farki görünce insan sinir oluyor..Ordada verilen bilgi burdada verilen bilgi,.

yaaa bana da uygun elmişti fıyatıı.çift başı 50 tl.2 saat suruyor haftada1 gun.maalesef turkıyede devlet zırnık ödemıyor senın için adamgibi kaldı ki bu iyice lükse giriyor.keşke burdada bedava olsa da herkes katılabilse.

Simdi sayfanizi biraz kurcaladim ve cok hosuma gitti..Ek besinlerle ilgili verdiginiz bilgiler cok güzel..Ellerinize saglik..

Durumu olan icin tabiki uygun ama durumu olmayana ....!!!!
Egitim yetersizliginden falan bahsediyoruz malesef durum böyle olunca normal..Cocuk okula baslar yok okula yardim parasi, yok bilmem ne parasi...Hamile kalirsin kurs parasi,yok özel doktor parasi, yok hastane parasi...
Bebeklerimiz bizim gelecegimiz ve saglikli bir nesil,bilgili bir anne icin devlet caba göstermeli..

Gerci ne yazsak,ne desek bos....Umarim isteyen her anne bu kurslara gidebilme sansi bulabilir...Gönülden dilerim

tabiiki ülkenin ekonomik dururmundan dolayı bizde fiyatımızı yüksek tutmadık. ayrıca bloğum da herkese açık...oradan herkese yarayacağını düşündüğüm bilgiler vermeye çalışıyorum.bana e-mail attanlara da kişisel bilgiler vermeye çalışıyorum,elimden geldikçe...yardımcı olabiliyosam ne mutlu bana...

31 Mart 2009 Salı
ANNELİĞE HAZIRLIK HAMİLE KURSU
Doğuma Hazırlık Kursu

Bebek bekliyorsunuz,sizi kutluyoruz.....
Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındasınız!!!!!!Mutlaka merak ettiğiniz ve endişelendiğiniz çok şey var. Biz bunların cevabını bulmanızda size yardım etmek ,destek olmak istiyoruz....
Bu kurs ile daha bilinçli ve keyifli bir hamilelik dönemi geçirmenize yardımcı olmak, kontrollü ve kolay bir doğum yaşamınıza yardımcı olmak ve güvenli ve sağlıklı bir doğum ve sonrasında bakımnı sağlamak için bu programı hazırladık...

Anneler kadar babalar da bu macerada heyecanlılar..Babaların da heyecanını paylaşmak,eşlerini anlamalarını sağlamak ve annelere destek olmanın yollarını bulmaları konusunda yönlendirmek ve anne-baba adaylarının arasındaki ilişkiyi güçlendirmek başlıca hedeflerimizdir......hihoyyyt
Bebegim Geliyor

mesela?izmir de yok bedava ama orda varsa bımıyorum.varsa hangi hastaned örnek verırsen faydalananlar olur.

Blogunuza baktim,gercekten cok güzel ve cok yararli bilgiler var..Benim cok hosuma gitti..Elinize saglik..

Blog çok güzel ve faydalı.Kurslarınıza da katılmayı isterrim esasında fakat şuan çalışmakta olduğum ve hamilelikte de erken bir dönemde olduğum için eğer bu çalışmalar yazın da devam eder se yeni senaslar oluşturulursa yine tarihleri burdan öğrenerek yaz dönemi için katılmayı isterim.
Sevgiler,kolay gelsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…