Anne Grupları Doğum yaptıktan sonra geçmiş olsun bile demeyen kaynanaya nasıl davranmalı

tambirbalik

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2024
1
0
32
Merhaba arkadaşlar bu konu benim kendi içimde halletmeye çalıştığım ama her defasında daha da sorun haline getirdiğim bir konu. Ailelerden uzakta yaşadık yıllarca Doğum yaptım hemen görüntülü aramalar başladı tabii. Herkes çocuğun derdine düştü, eşimin ailesi yarım saat belki sadece çocuğu sevdi. Bi sağolsun kayınbabam kızım nasılsın iyi misin hayırlı olsun gibi şeyler söyledi. Baktım telefonu kapatıyorlar. Kaynanam bir kelam bile etmedi benimle Biliyorum takacağım çünkü. Telefonu alıp nasılsın anne diye ben konuştum düşünebiliyor musunuz. Şu an düşünüyorum da niye konuştum ki beni sormayan bir insanla diye. Çünkü kendimce bi savunma geliştirdim bu içimde kalır en iyisi ben konuşayım da sorun yapmayayım dedim. Ama gel gör ki bundan sonraki günler de dakikalarca yarımşar saat belki görüntülü görüşmeler devam etti hepsinde deli gibi çocuğu sevmeler devam etti. Yine beni soran iyi misin diyen yok. Ki normalde de aramızda sıkıntı yok. Sadece kendisini toplum içine girmediğinden bir şey bilmediğini söyleyen bir kadındır. Ama bunun İçin toplum içine gitmeye gerek yok. İnsanın içinden gelir zaten. İlk evlendiğimde bile her Allah’ın günü arayıp konuşurdu saatlerce. Eşimle tartışmış bile olsak ağzımı arar benden rapor alırdı derdime derman olmadığı gibi bana anlattırıp iyice üzüntümü tazelerdi. Zaten tuhaf bi kişilik kendi annesi ile kızı ile bile geçinemeyen.kardeşleriyle eşinin sülalesi ile sorunlu Ki en başta kendi kocasından nefret eden biri. Bana böyle tutarsız davranmasını da normal karşılamaya çalışıyorum ama kabullenemiyorum. Şimdi de ailelere yaklaştık ve bu konuyu halâ halledebilmiş değilim. Kendi huzurum İçin konuyu tam anlamıyla dillendirmedim ama eşime sürekli yansıtıyorum. Kayınvalideme yansıtmam ve yüzleşmem gerekiyor. Gerekirse çat çat söylemem gerekiyor ama ben yanlarına gittiğimde de çok iyi davranıyor. Ben de bu tutarsızlık arasında mal oldum gerçekten. kocamın bi suçu olmadığı halde sürekli konusunu açıyorum. Ya da ailesine mesafe koymak istiyorum. Ama artık daha yakın oturuyoruz ve bebek de olduğu İçin sürekli bir görmek istiyorlar. Mecbur yolumuz oraya düşüyor ve ben her defasında bu hissi yaşıyorum. Napacağımı şaşırmış durumdayım

X