Doğuma Hazırlık Doğum yapan annişler hastane çantanızdaki"İyi ki getirmişim"dediğiniz şeyler neler?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ben kırmızı küçük fiyonklu bir taç aldım kendime ve çok güzel oldu.kurdela bağlamak falan zor oluyor.

arkadaslar benim icin en önemlisi 3-4 cift gecelik ve pjama.deodorantda unutulmamali.neden derseniz lohusa olunca acayip terliyorsunuz.bunun icin her zaman yedek giysiler sart.valla ben 6 ayliktan sonra hazirlamaya baslamistim cantami.

Yanii pijama takımlarımızı ince mi alalım..Bızde kısın ortasında dogum yapacaz dıye kalın kalın alıyoruz..

bornoz almayida unutmayin kizlar önü kapali terlik kalin coraplar .........
ben üc gün kalacagim icin hastanede baya bi almam gerek ama neyseki bezleri bebegin kremlerini kiyafetlerini hastaneden veriyorlar rahatim sirf kendime birde bebegin hastane cikisina kiyafet koyucam

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanii pijama takımlarımızı ince mi alalım..Bızde kısın ortasında dogum yapacaz dıye kalın kalın alıyoruz..

canim hem ince hemde normal bitane al
bazen cok SICAKLIK basabiliyor
üstüne bornoz ,sabahlik giyersin dolasmaya falan cikarsan
rahat oluyor gercekten a.s.

Kızlar kaçıncı haftanızda hazırladınız çantalarınızı

ben 37. haftamin icindeyim bugünlerde basladim hazirlamaya
ebemde bu bikac güne kadar acilen hazir tutmami söyledi cantami

kizlar birde nufüs cuzdaninizi hamilelik defterinizi hastalik kartinizi devamli catanizda bulundurun
cocugu olanlar ( benim gibi ) cocuga bir takim kiyafet hazirlayin gece sanci gelirse bide cocuk icin kiyafet aranmasina gerek kalmaz hersey hazir olsun
ayni sekilde hastaneye giderken hamilelik defterini falan aramak zorunda kalmazsiniz

a.s.

Ben 28. haftamda hazır etmiştim çantamı.... Bence pijamalarınız ince olmasın... Çünkü lohusa kadının üşütmemesi ve kendini sıcak tutması gerekmiş.... Kalın çoraplar alın kendinize... Ve mutlaka hasta bezi alın.. Benim kanamam çok olmadı ama yinede kullandım.. Çünkü rahat oluyorsun... Kendini daha çok güvende hissediyorsun... Sonra rahat terlik veya ayakkabı alın... İççamaşırını bol alabilirsiniz... Terliyorsunuz çünkü... Ama ben götürdüğüm pijamaları ve geceliği hiç açmadan geri getirdim... Bir tane yetti...

Ben de götürdüğüm herşeyi kullanmadım mesela çorap patik şal gibi kalın şeyleri.Hastane çok sıcaktı çünkü.Bir de cidden hasta bezi alın hastaneden vermiyolar benim kanamam çok oldugecelikler hep battı.Pijama da kullanmadım hiç sezeryan olunca çok zor çünkü alttan giymek. 2 gecelik aldım yetti.

ne güzel bilgiler bunlar ya sağolun bayanlar çoook işimize yarıycak bunlar . ilk doğum için fazla acemiyim hiçbirşey bilmiyorum ama yazdıklarınızdan az çok kafamda oluştu birşeyler.2-3 hafta sonra başlarım yawaş yawaş hazırlamaya bende
sağolun ya içim umut doldu walla allahım bu güzel duyguları sağlıkla yaşatsın hepimize bizde alalım bebeklerimizi kucağımıza inşlh doğurcak olanlara fikir werelim sonra :))

özel hastanede sezaryenle doğum yapıcam Allah izin verirse,hastane çantamıda hazırladım hasta bezi gece pedi gecelik bana ve bebişime lazım olucak şeyleri hazırladım...benim merak ettiğim;hasta bezi, gece boyu kadın pedi,çocuk bezi vb gibi şeyleri hastaneden veriyorlar mı? bir sonra ki randevumda sorucam dr uma..

anladgm kadarıyla herkesın dogum yaptıgı hastaneye gore ıhtıyac lıstesı degısebılıo.bazıları pedlerı cocuk bezlerını karsılarken bazıları karsılamıo.kımıne gore 1 gecelık yetıo kımıne gore 2-3 tane olmalı cantada.en ıyısı doktor kontrolumuze gıderken hemsire veya ebelere sormalı ve lıstemızı kendımıze gore hazırlamalı.bende 36.haftamdayım.cantama kendı kafama gore koydm bıseyler ama hala eksık var..sanırım artık benımde tamamlamam lazm.hele su yalancı sancılar geldıkce benı bı panık alıo daha cantamda hazır degıl ,su sancı gecerse ılk ısım cantamı hazır etmek dıorum.ama sonra nerdee.persembe gunu kontrolum var gıdınce soruyum barı kaydirigubbakcemile5

slm kızlar, bende birkaç öneri vereyim, ilk doğumumda şuanki gibi sıcaklara denk gelmişti, haziran ve sonrası doğurucaklar, cidden çok kalın şeyler almasınlar yanına, gerçekten kullanılmıyor, boydan 2 tane gecelik ve bir pijama yeterli bence, ama bebek bezi çok alın, bazen 3 gün yatabiliyorsunuz hastanede, ben ilk kızım olduğunda günde 8 tane bile değiştirdiğim oluyor, yenisini taktığın an yapma huyları var bebeklerin, çok küçük oldukları için bebek bezi çok olsun, ayrıca yastık kılıfı öneririm, ne kadar temiz olsada hastane yastıklarına yatamıyorum ben, burnuma kötü koku gelsin istemiyorum, çarşafta alınabilir, ayrıca umarım gerekmez ama bebek maması bulundurun yanınızda, sezeryan doğumda süt geç geliyor, ben kızım doğduğunda meme verdim sürekli süt geliyor sanıyordum 1 gün boyunca ağlattım bebişi, hemşire sağolsun mama buldu bize deneyin aç olabilir dedi, inanın çok az bi gr. içti ve mışıl mışıl uyumuştu, sürekli emzirmeyi denemeyi ihmal etmeyin ama bebek ağlamaktan çatlıyorsa, biberonla değil mama kaşığıyla bir kaç kez vermeniz gerekebilir. ama tabi asla unutmayın sütünüzün gelmediği dönemde bir veya iki kez bu yola başvurun sonrada ne olursa olsun hep memeyi verinki sütünüzün gelmesini bebişler sağlıyor en çok. ayrıca bebişko için 3 takım kıyafet alın iç badi olarakta 3-4 tane alın yanınıza, bebiş çorabı ve kendinize çorap unutmayın... :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…