Doğuma Hazırlık Doğum yapan annişler hastane çantanızdaki"İyi ki getirmişim"dediğiniz şeyler neler?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bugün hastanedeyken hemşire yarın doğum yapacak bir annişe, kayısı kompostosu yap, yanında getir, yada sana doğumdan sonra getirsinler dedi. Şeker, tuz gibi şeylerinizide yanınızda getirin dedi.Çatal, kaşık, bardak, tuz, şeker, kayısı kompostosu demekki yanımızda olması gerekenler:)))))

sezeryan olcaklar geceden hazırlarlar tabi biz normal düşünenler napçaz.Sancılar başlayınca hemen mutfağa koşçaz anlaşılan:)

Yaa aslında yapacak birisini bulmak lazım:)))))
Ya da ahzırlayıp dolaba koymak lazım, hemen bozulacak birşey değil sonuçta. Hazır meyve sularını hiç bir hemşire ya da dr. istemiyor.

bence de taze elde yapilmis bir meyve suyu ya da komposto suyu cok iyi olur.iyi de sut yapar diye dusunuyorum aslinda hazirlasak ve agzi kapali bir sisede dursa birsey olmaz bozulmaz yaz degil ki....dogumdan sonra hem cok iyi olur hem d ekan yapar kizlar size onerim meyve suyu icemiyorsaniz pekmez icin o da cok iyi kan yapiyor ve iyi de sut yaparmis dr um soyledi...onu da icemezseniz su katip icebilirsiniz...

yiyecek neden götürmeliyiz,orda vermiyorlarmı arkadaşlar,ben ilk defa anne olucam bilmediğimden soruyorum,bide benim normal doğum olcağı için,bir gün kalınıyor diye biliyorum.bir gün için çok abartılı geliyor bana eksikler,her şeyden ikişer tane koydum çantama

bende sezaryen oldum ve 1 gece kaldım hastanede,24 saat bile kalmadım yanı,
2 çanta yapmıştım bebeğe ve bana,inanın çoğu hiç poşetınden bile çıkmadan geri döndü
gereksiz olan şeyleri okadar pahalıya alınan gecelık ve pijama ve sabahlığım hiç kullanıladan geri geldi,ucuza aldığım normal bir gecelik kullandım,öbürlerini giymeye zaman kalmdan zaten taburcu oldum,hastane sıcak olduğu için lizözüde kullanmadım,ayrıca her ne kadar kendimde olsamda telaştanmıdır nedir makyaj malzemesinde kullanamadım,gazlı bezı zaten hastane werdı ben iyiki ped götürmüşüm çok işime yaradı
bebek içinde ilk gün yıkanmadığı için bir takım,çıkarkende güzel takımı kullandım,ama ben coçuk bezını az götürmüşüm ,aklınızda olsun bolca altına yapıolar çok koyun,biberon ve kaşık hiç kullanmadım,boşa götürmüşüm,
ben yiyecek gibi şeyler götürmedım zaten hastane verıo kompostoyu,
bence sizde çok abartı şeyler koymayın

masallah ezracim sen sezeryan olmusun ama niye 1 gece kaldin anlamadim.
burda normal yapanlari bile 3 gece yatiriyorlar sezeryan olanlari da 1 hafta..

ben emzirme atletini iyiki almışım çünkü hastane sıcak atlet giymek gerek terliyorsunuz emzirirken de süper rahat oldu anlatamam kruvaze yakalı olandan almıştım bebefox ama pişmanım 2-3 tane almadığıma terledikçe değiştirmek gerekiyor çünkü , birde pijamalara dokunmadım bile gecelik kullandım 2 tane almıştım anca yetti, birde büyük çamaşır 2 tane aldım ama yetmedi, onun dışında ne ayna ne makyaj malzemesi hiç çıkmadı bile çantadan orkid ped hasta bezi hepsi hastaneden meme kremini de onlar verdi, hastaneden çıkarkende bebek için vitamin serum fizyolojik alkol verdiler
sezaryan olavaklar için söyliyim saçımda metalli toka vardı metal olduğu için çıkardılar saçlarım dağıldı hep yanınıza normal toka alın

metal olan şeyleri neden çıkartıyorlar, ben kürtaj olurken de çıkartmışlardı,,

bir de bu loğusaların başına bağladığı kırmızı kurdela nerede satılır? hazırı var mı? yoksa bildiğimiz kurdelayı mı bağlıyoruz..

ben bebeğe 4 tane bez koydum yeter mi ki? ya doğum çantası hazırlmaak ne zor iş, kaç takım koyacağım, kendime ne koyacağım şaştım kaldım yaaa...

masallah ezracim sen sezeryan olmusun ama niye 1 gece kaldin anlamadim.
burda normal yapanlari bile 3 gece yatiriyorlar sezeryan olanlari da 1 hafta..

canım burda sezeryan olanları da sorun olmadığı sürece ertesi gün çıkarıyorlar. 1 gün geçmek bilmiyor insan 1 hafta patlar orda valla.

metal olan şeyleri neden çıkartıyorlar, ben kürtaj olurken de çıkartmışlardı,,

bir de bu loğusaların başına bağladığı kırmızı kurdela nerede satılır? hazırı var mı? yoksa bildiğimiz kurdelayı mı bağlıyoruz..

ben bebeğe 4 tane bez koydum yeter mi ki? ya doğum çantası hazırlmaak ne zor iş, kaç takım koyacağım, kendime ne koyacağım şaştım kaldım yaaa...

:) niye 4 tane koyuyorsun canım fazla koy bez ne kadar yer tutcak. ayrıca bebek bunlar 4 taneyı bir kaç saatte de halledebilir yani.

:) niye 4 tane koyuyorsun canım fazla koy bez ne kadar yer tutcak. ayrıca bebek bunlar 4 taneyı bir kaç saatte de halledebilir yani.

Evet bencede fazla al bezi.. Çok fazla kullanılıyormuş ilk doğduklarında....
Kullanmadığını getirirsin geri,

Merhaba annişler, normal doğum yaptım, 1 gece kaldım,hasta bezi almamıştım yanıma.Ama bir paket bebek bezi almıştım , prima 2 numara.Kendi kanamam içinde onu kullandım, çok rahat oldu.2-3 bebek tk. almıştım, hepsini kullanmadım.

gecelik ve pijama koymuştum ama pijamayı giymedim hiç gecelik daha rahat oluyo bebek içinde 3 takım hast. çıkışı almıştım 2 sini kullandım en lazım iç çamaşırı oluyo kanamadan dolayı kirlendiği için sık sık değiştiriliyo ben bebek bezi ve hasta bezi götürmedim hastanede biz veriyoruz gerek yok dediler terlik bide çorap tabi ayakları üşütmemek lazım, doğum yapacak olan arkadaşlara allah rahat doğum nasip etsin sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşallah.

Son düzenleme:
kizalr bendende bi tavsiye ben de ilk dogumumda kaysi yerine kuru dut hosafi yemistim cunku kayisi dut kadar kabizlikta ise yaramiyor dogrusu ve ben 20 gun devam ettim oglenden once 1kase ikindi sonrasi 1kase bide sutu arttiriyorki sormayin ve ben hic kabizlik cekmedim ki dogumda goreceksiniz dikisi olanlar icin kabizlik cok zor normaldede sezeryandede

ben yelpaze götürdüğüm için iyiki almışım dedim doğum ağustos ayındaydı devlet hastanesi olduğu için koydum çantama ve çook işime yaradı alttan yandıkça yelpaze çok iyi gelmişti:)
bir de evde kullanmak için bebek bakım örtüleri var alta seriliyo onu mutlaka tavsiye ederim.herhangi bi durum olursa yatak çarşaf batmamış olur.

metal olan şeyleri neden çıkartıyorlar, ben kürtaj olurken de çıkartmışlardı,,metal eşyaları çıkarttırmalarının sebebi seni takip ettikleri mönitörü etkilemesinden canım (cep telf.gibi elektronik eşyaları etkiliyormuş metaller.)

bir de bu loğusaların başına bağladığı kırmızı kurdela nerede satılır? hazırı var mı? yoksa bildiğimiz kurdelayı mı bağlıyoruz..normal kurdaelayı alıp bi fiyonkla süsleyip takabilirsin yada bazı parfümerilerde saç bantları oluyor kırmızı hazır fiyonklu dilersen onlardan alıp da takabilirsin

ya doğum çantası hazırlmaak ne zor iş, kaç takım koyacağım, kendime ne koyacağım :telaş yapma şeker 3 takım bebişe koy ıslak mendil bez havlu battaniye pişik kremi hastaneden çıkarken kullanmak üzere portbebe çıtçıtlı body.kendin için havlu 2 gecelik takımı önden düğmeli olursa ii olur emzirmede.hırka çorap ped ayna genital bölge için özel temizleme şampuanı tarak iç çamaşır yatak koruması terlik duş varsa şampuan saç kurutma fotğraf mak.şimdilik aklıma gelenler bunlar .

sağlıklı doğumlar sevgiler :)

sezeryan olmuştum, ilk ayağa kalktıımda sonda takılıydı ve onun hortumu yüzünden bütün kanlar backlarımdan aşağı aktı
bez terlik almıştım, çöpe gitti tabi, eşim terlik aramaya çıktı
siz ya 2 tane alın ya da yıkanabilir bişey olsun
sarılık nedeniyle 4 gün kaldık ve bebeğe bir sürü kıyafet almama rağmen zor yetirdik
arabanız varsa bezi kıyafete fazla fazla koyun derim, ne olacağı belli olmuyor

X