doğum tarihi hakkında(kafan karıştı :S)

sema.cik

___kızına aşık___
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
181
0
38
arkadaşlar şu anda 30+5 haftalık hamileyim
ultrasonda doğum tarihimiz 27 nisan görünüyor
ama ben hafta olarak hesaplarsam 42 haftam 9 mayısa denk geliyo
ve 4 hafta 1 ay mantığına göre hesaplarsam ben 10 aylık hamileliğimi geçince doğurucam :1shok:

beni aydınlatırmısınız :a015::a015:

:enbuyukkk::CüvCüv:

42 hafta değil ki, 40 hafta, ya da 280 gün. Son adet tarihinizin başladığı günden itibaren sayacaksınız.

canım noramlde doğum 40 yada 41 hafta sürüyor ancak biz hep ay olarak duyduğumuz için 40 hafta 10 ay gibi geliyor ancak gün hesabı yapınca öyle olmuyor.birde kafana çok takma bence bunları çünkü bazı insanlar hesaplanan tarihten çok önce yada çooook daha sonra doğum yapabiliyor bebeğin gelişimine ve döllenme zamanınada bağlı sanırım.en son geçen gün hesaplanan tarihten 27 gün sonra bebeğini kucağına alan bir anne duydum senin hesaba göre nerdeyse 1 yılda doğurmuş oluyor:CüvCüv:sırnaşık şey

doktorun soylediği tarih yaklaşık tarih ve son adet tarihinden itibaren 40. haftaya denk geliir.

zaten hamilelik 9ay 10gün yani 10günü de ay olarak sayarsan 10. ay oluyor :) o yüzden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…