Doğum sonrası geçmeyen terleme

BenKaynak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2023
3
1
32
Merhaba ben doğum yapalı on altı ay oldu hamilelikte başlayıp doğum sonrası şiddetli bir şekilde artan ve hala devameden terleme şikayetim var en ufak bir sıcakta veya bir işimi yaparken hemen telriyorim sanki saatlerdir calismisim da güneşin altında o derece terliyorim endokrine gittim hiç bir sikinti çıkmadı benim gibi terleyip sonradan terleme şikayeti geçen var mı ne yapmak gerekir ?

Değişen hormonlarla ilgili , 16 ayda azalması hatta normale dönmesi lazımdı, ben de yeni doğum yaptığımda su gibi terledim ama uzun sürmedi 3 ayda azalarak geçti

Emzirme süresince olabiliyor özellikle doğum sonrası ilk birkaç ay kış ortasında bile sıcak basardı geçici bir durumdur muhtemelen

Değişen hormonlarla ilgili , 16 ayda azalması hatta normale dönmesi lazımdı, ben de yeni doğum yaptığımda su gibi terledim ama uzun sürmedi 3 ayda azalarak geçti
İlk zamanlara göre azalma oldu ama tamamen geçmedi geçmiyor da yani hayat kalitemi olumsuz yönde etkiiiyor eskiden hiç terlemeyen ben ocakta yemek yaparken bile terliyorum yazın ne olcak bilemiyorum

Emzirme süresince olabiliyor özellikle doğum sonrası ilk birkaç ay kış ortasında bile sıcak basardı geçici bir durumdur muhtemelen
Emzirmeyi keseli altı ay oldu normale dönmem gerekiyor ama en ufak bir sıcakta vücut hemen şu gibi telriyor yani vücudum olması gerektiği gibi ısı dengesini ayarlayamiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…