Aile Planlaması Doğum Sonrası Gebelikten Korunma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
eyvahhh... nolcak bu işler ya... korkunç birşey spiral taktırmak bence:KK43:((((((((((((

evet şimdi bu konu benim alanıma giriyi 3 ay oldu doğum yapalı aklım çıkıyor hamile kalıcam diye zati eşimi yanaştırmıyorum çocuk küçük ağlıyo filan diye ama sonra ne yapicim bilmem spiral diyorum ama alerjım var altın hariç diğer takılara ya bakırda alerjı yaparsa diye offf korkuyorum:KK37:

20 yaşındayım 7aylık evliyim.komdomla koruyorduk 2ay kullandıktan sonra hamile kaldım 15 gün öncede düşük yaptım spiral taktırmaktan korkuyorum hapada cesaret edemiyorum unuturum falan şakaya gelmez..iğne de sağlıklı değil diyorlar..kondomda ailerji yapıyor...
kafam oldukça karışık napacam bilmiyorum :KK43:(
:nazar:

doğumdan sonra geri çekme yöntemiyle korunup hamile kalanlardanım kızım henüz beş aylıkken hamile kaldım. şimdi doğumuma az kaldı napcma diye kara kara düşünüyorum.sprialden çok kokruyorum sezeryan olcam acaba sezeryan sırasında takılıyormu spiral.prez. eşim istemiyor hap ilk 6 ay kullanamıyorsun pof ne zor işler ya

kızım 2 ay 21 günlük dogumdan 6 hafta sonra sadece progesteron içern dogum kontrol hapını kullanmaya başladım ama 1 kere unuttum gerçi ilişkiye girmiyorduk o ara. şimdi ikinci kutuya başladım 7 gün oldu ve ben hala adet olmadım :KK43: umarım hemile falan değilimdir test bile yapamıyorum korkudan lohusalıktan cıktıktan sonra hemen adet olmuştum bu ay ama hala olmadım :KK43:
doktoruma dogumdan sonraki kontrolde sprial istediğimi söyledim acı vereceğini söyledi boşu boşuna canını yakmak istemem dedi zaten normal dogum yapmıştım ayıptır söylemesi cinsel ilişkiden bile korkuyordum acıyacak deyince anında vaz geçtim implant mı ne ondan takalım dedi kola ben de onu istemedim çünkü normal dogum kontrol haplarını hiç kullanamadım hep kusmustum o da aynı yan etkileri yapabilirmiş bir de 400 euro yan etki yaparda çıkarttırırsam bi yerde parama da yazık
ooofff bilmiyorum çok sıkıntılıyım!! bitmiyo ya kadın olmanın dertleri hiç bitmiyo adamlar için hava hoş!:KK20:

benim de 2,5 aylık bir kızım var.hem ucuz hem de rahat olduğu için bende spiral taktırmak isteyenlerdenim fakat çok korkuyorum bu yüzden taktıramicam galiba.bu arada neden hep biz kadınlar korunuyoruz acaba?erkekler için geri dönüşümü olan kondomdan başka neler var?bilenler aydınlatırsa sevinirim

bende dogum yapalı1 sene oldu doktoruma gittigimde korunma yöntemin nediye sordugunda geri çekilme diyorum o güvenilir deyil diyo spiral takalım diyo ben kesinlikle taktırmak istemiyorum çok sorun yaşayan arkadaşlarım oldu ne yapacagımı bilmiyorum:44:

bende korunma konusunda en iyisi en temizi spiral diye düşünüyordum
doğumdan sonrada bu şekilde korundum ve yine her 6 ayda bir doktor kontrollerime gittim aksatmadım
doktor kontrolüm vardı geçen ay bir sorun yoktu ne bende ne de spiral de
sonrasında bir baktımki hamile kaldım şok oldum daha iki hafta önce doktor kontrolündeydim dedim
ama şuan hamileyim spiral özenle çıkarıldı bebekte bende iyiyiz şuan
şimdi bu bebeğimize sağlıcakla kucağıma aldığımda ben nasıl korunacam diyorum şimdi
eşim takılıyor rahmini aldırda kurtulalım diye

spiralden korkanlar için ben doğumdan 40 gün sonra taktırdım
öyle korkulacak bişey değil inanın benimkli bakır olandı
doğum yapmış kişiler olarak e mutlaka vajinal ultrasonla muayene olmuşsunuzdur herhalde onun gibi bir şey düşünün
öyle abartılacak bir ağrısı felan olmuyor

bende 7 sene sipralle korundum hiç kayma falan olmadı hemde sağlık ocagında takdırdım sadece biraz fazla adet gorruyodum şimdi 45 gunluk bebegim var tekar takdırrmayı dusunuyom ama acaba adet olmak gerekiyomu ki eğer oleyse napcaz yaa tekrar hamile kalma korkusu felaket bişey o masaya cıkmakda zulüm offff ama mecburrrrrrrrrr

mrb arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ve bende nasıl korunmam gerektıgını bılmıyorum 2.5 yasında oğlum ve henuz 2.5 aylık kızım var kızııma ıstemeden hamıle kaldım ve suanda emzıren ve ayrıca dogumdan sonra adet goremeyen bır anne olarak ne kullanmam gerektığini bılmıyorum aranızda bu konuda bılgı sahıbı olan var mı?adet gormeden ve kızıma zarar vermeden nasıl korunabılırım?lütfen yardım edın ya cok kararsızım ve aynı zamanda tedırgınım tekrar hamıle kalmak istemiyorum....Yardımınız ve ılgınız için şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar 4 ay önce doğum yaptım ve şimdi korunma yöntemi arıyorum .. emzirdiğim için hap kullanamıyacğımı söyledi doktorum dahaa önce hap ile korunuyordum. şimdi ne yapmalıyım ya da emzirirken hap kullanan var mı ?

Arkadaşlar 4 ay önce doğum yaptım ve şimdi korunma yöntemi arıyorum .. emzirdiğim için hap kullanamıyacğımı söyledi doktorum dahaa önce hap ile korunuyordum. şimdi ne yapmalıyım ya da emzirirken hap kullanan var mı ?

bildiğim kadarıyla emzirirken hap kullanılmıyor.hamileliğimden önce aylık iğne yaptırıyordum. sağlık ocağındaki hemşire hamile kalmayı düşününceye kadar aylık iğne kullan.. ilk bebğinden sonra emzirme sürecinde 3aylık iğnelerden kullanabilirsin demişti.sağlık ocağına giderek yaptırıyordum. sende sağlık ocağındaki ebeden bilgi alabilirsin.

evet ya biraz da erkekler korunsun:KK47:
yeter artık kendimize iğnelerle, haplarla, spriallerle zarar verdiğimiz,:KK14:
gülü seven dikenine katlansın birazda onlar zevklerinden mahrum kalsınlar :KK47::KK47::KK47:

slm arkadaşlar

bende 3 aylık iğne yaptırdım üstüne 3 ay adet görmedim. adet gördüğüm gibi gidip doğum kontrol hapı aldım onuda 15 gün kullanıp bıraktım.şimdi 3 aydır adet görmüyorum gene :KK43: dr a gitmeyi düşünüyorum.

bence kondom daha iyi.. hem sağlık ocakları artık kondom veriyor ücretsiz. ben öyle yapmayı düşünüyorum doğumdan sonra..

Selamlar emzirdigim icin 3 aylik ignelerden verdi doktorum. Ama kanamam uzun sürdü sinirlilik yapti ve kilo aldiriyormus ben zaten vermek isterken..bu durum engel oldu..kendimi iyi hissetmiyorum süte ve bebeklerime zarari olmasin diye tercih etmistim...

Doğum sonrası bir müddet spral taktırmak doğum sonrası korunmanın temeli. Eğer hamile kalmak istemiyorsanız işinizi şansa bırakmayın spral taktırın kızlar

Son düzenleyen: Moderatör:
X