Aile Planlaması Doğum Sonrası Gebelikten Korunma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ah ah bu stres bei delirtecek ya hamileysem bende 4 ay önce doğum yaptım doğal yönetmle korunuyoruz şuan başım dönüyo delircem ya hamileysem naparım bendelikafaduldensenağlamaşu hale bakın kızlar kimileri olsun diye tonla para harcar kimileri de bizim gibi olmasın diye dua eder ne garip bi durum allah herkesin gönlüne göre versin.:Saruboceq:

arkadaşlar doğumdan sonra spiral taktıran varmı, kaç ay sonra taktırdınız fikri olan varsa sevinirim

:teselli:cemremmm mrb bende 7 ay oldu doğum yapalı ve hala adet görnedim gebe kalma endişem çok yüksek panik halindeyim spiral içimde yine o masaya çıkmak çok koyuyo bana mecburum ama yinede en garanti spiral sanırım bakalım adaet görmeyi bekliyorum.....

bende 7 aydır düşünüyorum 2.cisinide doğurunca karar veririm artık (allah korusun tabi =) )
hap istiyordum sigara kullandığımdan dolayı olmazmış
sigarayla onun ne mantığı var onuda bilemiyorum..
spiral hayatta yemez yusuf yusuf :ecrin_bebek:

çok araştırdım en iyisi spiral dedim. hormonlarla oynamadan doğal ve zahmetsiz. taktırdım 2 hafta oldu. ağrısız bir işlem korkmayın. ama bugün kontrole gittim kaymış. korumasızmışım haberim yok. afalladım yani. hiç güvenilir değil bu dururmda, süprizlerle karşılaşılabilir. bunu bile bile rahat ilişkiye bile girirlmezki yaw :1shok::uhm:

cnm ya sen şimdi bende hep panik yaptın 2 haftada kayması çok erken :teselli:evet şekerim rahat olamazsın bu durumde bir bu umudum vardı oda olamıcak sanırım yalnız seninki avrupamıydı o hemen kaymaz diyolar doğrumu acaba:sm_confused:

Bilmiyorum avrupamı, özel hastanede taktırdım epeyde para vermiştim. ama bugün akşam randevu aldım çıkartacağım. dediğim gibi güvenim kalmadı. birde araştırınca çok hamile kalan okudum nette, kesin karar verdim. çıkarttırırken soracağım doktora korunmak için ne tavsiye ediyo diye.

slm sezeryanla doğum yaptım ne zaman regl olurum acaba bu 7 8 ay sonra adet olanlar sezeryanla doğum yapanlar mı? bide regl olana kadar korundunuz mu acaba?

slm sezeryanla doğum yaptım ne zaman regl olurum acaba bu 7 8 ay sonra adet olanlar sezeryanla doğum yapanlar mı? bide regl olana kadar korundunuz mu acaba?
sezaryan yada normal doğum farketmiyomuşşş emzirdiğin müddetçe regl gecikmesi mümkün cnmopuyorumnanaktan

ya kizlar bende spiral takili ama hala adet olmadim
1 haftadir diken ustundeyim daha yeni dogum yaptim kizim 8 aylik
spiralle hamile kalanlar varmis
ben emziriyorum ustelik kizimi azda olsa
hap kullanamam bu yuzden
3 aylik igneler sutu kesmiyormus saniirm
e bne simdi spirali nasil cikarticam
off bide ozelde taktirdik insallah saadece gecikmedi
kabuslar gormeye basladim artik gecede rahat yok
bir adetimi gorsemde icim rahatlasa artik cok endiseliyim

ben de adet olmadım dogumdan sonra. oglum 6 aylık. ve gebe kalma korkusu yasıyorum korundugumuz halde cünkü kazalar da olabiliyor: 3 günde bir test yapıyorum nerdeyse:) adet olunca spiral taktıracagım inş.

selam canım;
bende sezeryanla doğum yaptım ve doğumdan 9 ay sonra ilk regl oldum.daha uzun veya kısa sürenlerde varmış.
ama o zamana kadarda korunduk ne olur ne olmaz çok duydum bu yüzden kazara hamile kalanları zaten emzirme döneminede güvenmemek lazım bence.
bide basit ve etkili bi yöntemle eşim korundu.

bende kısmetse ocakta doğum yapıcam hapla korundum 2 yıl ama sımdı asla hap düşünmuyorum..spiral düşündum ama burda okunanları göruncede korktum ee napcam ben yaaa

ben doğum yapalı 55 gün oldu.kondom kullanıyoruz. şuan memnunum.spral 1 oğlumdan sonra kullandım ama 1 sene sonra kaydı.her bünyeye uymuyor galiba.zaten taktırmak bi işkence iğneyi de tam öğrenmek lazım emzirirken kullanılıyomu.yan etkisi varmı*

ben geçen sene nisan ayında sezeryanla doğum yaptım kırkım çıktı adet oldum hemen ve temmuz ayında spiral taktırdım yani 1,5 yıla yakın takılı fakat adet günüm 5 ten 12 güne çıktı,kansızlık ve kilo kaybı yaptı ben de 48 le hamile kalmıştım şuan 46 kiloyum doktorum spirali çıkartmamı söyledi bir de bel ağrısı yaptı bende şimdi nasıl korunacağıma daha karar veremedim

Off ben daha doğum yapmadım ama korkusu şimdiden tüm bedenimi ve ruhumu sardı :) Şaka bir yana gerçekten bu minipall haplar deniyordu sanırım ya bunları kullanan hiç var mı? Sütüde azaltmıyor deniyor ama hiç kullanan duymadım var mı aranızda lütfen çıksın :)

arkadaslar, cilt alti implantlardan taktirmak istiyorum. Hic kullanan var ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…