Doğum Sonrası Bizde Durumlar Ne?

vallahı zor be a ama canları sag olsun

ayak parmaklarımda batmalar başladı
hala kıloluyum
yırtıklar iğrenç
belim ve sırtım ağrıyo
halsız hıssedıyırum kendımı
ıyıce uyusuklastım
hıç ıs yapasım gelmıyo artık solemesı aayıp ev koktu valla

perihancım benim oglum parmagını öpüyorum diye ısırdı ela çok agladı,kafasına araba atıyor havada yakalıyorum ama biri denk geldi çok agladı çıngıragı alnına attı kızardı alnı yani sırf iyice düşman olmasın psikolojisi bozulmasın diye dövmüyorum sabrediyorum çünkü oda anlamıyor ne yaptın deyince anlatıyor saf saf bilinçli olsa anlatırmı?

Ev işi ben de yapamaz oldum yaa hamileyken bile bu kadar miskin değildim simdi oglen baslasam hava kararıcaya dek anca bitiriyorum kahvaltı masasını bile toplamak o kadar buyuyo ki gozumde off kendime de bakmaz oldumbeyazlarım uzadı gene 1 ay oldu boyatalı oglan yaramazlastı uyanıkken hiç inmiyo kucagımdan simdi de emzirmeyi bekliyom o uyurken takılıyorum anca

her sabah bel agrisiyla uyaniyorum,
yuzumde yag bezeleri cogaldi,
gobegim ayni
tek guzel yani korse giymeye baslamistim,bacaklarimdaki kirmizi catlak olusumlari kayboldu,
bacaklarimi gorunce sinirim bozuluyordu,
ellerim ve ayaklarim buyudu,ne yuzuk ne ayakkabilar oluyor
evimi gunduz toplayamiyorum,oglum gece uyuyunca yapiyorum,gunduz toplu olmayinca sterese giriyorum,

benim sirtim cok agriyor ya ,emzirmekten....bacaklarim benimde catlak icinde...evi aksama kadar anca topluyorum....esim toplu halini goruyor,butun gun bende daginik halini.....bazende bana ne is yaptin diye sorunca...cok kiziyorum.....esime guzel gozzukmeye calisiyorum elimden geldigince...her gun dus...giyiniyorum guzel,arada makyaj....

bende kilo vermeye başladım ama göbeği hala çatlak geçmezde zaten çok çirkin sevmiyorum pantolonlarıma hala giremiyorum kendimi çok yorgun hissediyorum nereye yetceğimi bilemiyorum heryerim ağrıoo

bende kilo vermeye başladım ama göbeği hala çatlak geçmezde zaten çok çirkin sevmiyorum pantolonlarıma hala giremiyorum kendimi çok yorgun hissediyorum nereye yetceğimi bilemiyorum heryerim ağrıoo

pek farkımız yok demekki! ne temizlik ne yemek yapasım var. belim ayaklarım kolllarım ağrıyor. hamileyken giydiğim pantolonları giyiyorum. fazla kilo vermedim.çatlaklarda karnımda yok ama göğsümde baya var. bacaklarımda zaten öncedende vardı, artmıştır heralde, incelemiyorum bile. bezginim.saçlarım döküldüğü için taramak bile istemiyorum. her sabah yapmak istediklerimi planlıyuorum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum, şurdan mı başlasam burdan mı derken çocuk uyanıyor zaten. ne kendime ne eve, anca çocuğa yetiyorum. yarında işe başlıyorum. bakalım nasıl dayanacam bayrama kadar!:1no2:

allah kolaylık versin amiliecim hem iş hem çocuk hem ev çok zor olur wallahi...

merhaba arkadaşlar, şikayetler hepimizde aynı..saç dökülmesi,belde ve sırtta gece bile uykudan uyandıran ağrılar,geçmeyen çatlaklar ve izler..benim tek avuntum vermiş olduğum 17 kılo :) (bu arada daha 5 i de duruyorrr ) ama hep dediğimiz gibi biricik evlatlarımız her şeye değer,yeter ki sağolsunlar,sağlıklı olsunlar..

kızlar çatlaklardan bahsetmişsiniz çatlak önleyici krem mutlaka kullanmışsınızdır faydasını görmedniz mi ben sadece nemlendirici kullanıyorum doktorum onu verdi çatlak kremi almayı düşünüyorum ama öylede çatlıycaksam boşuna almıyım

Ben geceleri emzirmek için kalktığımda ayaklarımın üzerine zor basıyorum. Topallayarak alıyorum kızımı. Kızımla beraber düşecem diye çok korkuyorum. -
Göbeğimdeki kıllar artmıştı ama hala dökülmediler. -
Göğüs aramda kıllar vardı önceden onlar gitmiş.(Sanırım tek artı bu)
Saçlarım feci dökülüyor. Allah'tan saçım çok.
Sezeryan dikiş yerim bazen çok kaşınıyor ama karnımı doğru düzgün hissetmediğim için kaşımak bi tuhaf oluyor.
Kilo zaten almış başını gidiyor. Ben de inatla giysi almıyorum. Eşimin kazaklarını giymeye başladım.
Bir de en önemlisi yaşadıklarımız yüzünden psikolojim tamamen bozulmuş durumda.

kızlar çatlaklardan bahsetmişsiniz çatlak önleyici krem mutlaka kullanmışsınızdır faydasını görmedniz mi ben sadece nemlendirici kullanıyorum doktorum onu verdi çatlak kremi almayı düşünüyorum ama öylede çatlıycaksam boşuna almıyım

canım vallahi ben clearinstan bitisel bir yağ almıştım güya iyi gelecekti 110 ytl verdım ama bir işe yaramadı badem yağı beb yağı kullanan çok arkladştada çatlaklar olsu sanırım bünye ile alakalı sanırımhihoyyyt

merhaba arkadaşlar, şikayetler hepimizde aynı..saç dökülmesi,belde ve sırtta gece bile uykudan uyandıran ağrılar,geçmeyen çatlaklar ve izler..benim tek avuntum vermiş olduğum 17 kılo :) (bu arada daha 5 i de duruyorrr ) ama hep dediğimiz gibi biricik evlatlarımız her şeye değer,yeter ki sağolsunlar,sağlıklı olsunlar..

maaşallah cnm verebilmişsin ben doğumdaki kiloma tekrar döndüm :çok üzgünüm:

bende 3-4 aydan basliyarak hep krem surdum ama hic ise yaramadilar valla...:CüvCüv:

iyi kilo vermisin bende dogum sonrasi 9 kilom gitmisti,sonrada kendiliginden 3 kilom gitti...ama hamilelik izlerim hala var...sagligimiz yerinde Allah asukur:CüvCüv:

önemli olanda sağlığımız yerinde olsun kreftcim napalım kilolar gider zamanla eskisi gibi olmak çok zorr dünya güzeli çocuklar doğuırduk hepimiz napalım bu kadarda olsun ama demi yanii...

bende hızla kilolar gidiyor ama göbek duruyor.sezeryan dikiş yerim bazen çok ağrıyor.tomar tomar saçlarım dökülüyor.ve bu aralar sürekli tansiyonum düşüyor.bayılacak gibi oluyorum.sütüm çok azaldı diye canım sıkılıyor ama hiç bişey yiyemiyorum,acıkıyorum yine yemiyorum.bi acayip oldum.gitgide zayıflıyorum...

kızlar saçlarım dökuldugu için biobılas şampuan aldım...ama daha kullanmadım...emzirme döneminde sakıncalımıdır aceba

X