Doğum Sonrası Bizde Durumlar Ne?

boynum belim sırtımın her noktası çok ağrıyor
saçlarım felaket dökülüyo
eski kıyafetlerimin çoğu olmuyor olanlarda eskisi gibi durmuyor üzerimde yakışmıyor
bende yeni kıyafet almıyorum bu kiloya alışmak istemiyorum aslında çok kilomda yok ama tipi kaydı velhasıl eskisi gibi değil işte
göbeğimdeki çizgi daha duruyor
hemoroidim çok kötü oldu en sonunda ameliyat oldum şimdi gayet iyiyim bu iyi bişey
kızım gün geçtikçe çok tatlı oluyor ailemden uzaktayım evde yalnızlığımı paylaşıyor en ii arkadaşım oldu bile buda harika bişey ve sağlıklıyız gerisi boş hakikaten

Kıyafet alın kızlar walla kendinizi daha iyi hissedersiniz ben de nasıl olsa kilo veririm biraz daha sıkılasayım diye almıyodum hatta hamilelik pantolonlarımı tişortlerimi giyiyodum (cunku maalesef eskilerin hiçbiri olmuyor) baktım esimin yanında ozellikle de dısarda acayip salaş durmaya basladım saclar kaslar zati o biçim once kuafore gittim saclarımı sooyle değiştirdim boyattım ardından alısverişe basladım..Kendime bakıyorum bir de bikaç sene onceki halime ne kadaar bakımsızlasmısım kendimle ilgilenmez olmusum yaa makyaj yapmaya bile usenir oldum bian once bi silkinmek lazım bu miskinlikten diyorum ama ne zaman bakalım..
Bu arada saclar 3.aydan itibaren dokulmeye baslıyor hepimizden okudugum kadarıyla.Saglık ocagına gidicem 4.ay pentaxim asısı var.

kızlar bendede tırnak batması oldu cildiyeye gittim krem verdi verdi ve temizlenmesi gerekiyor dedi ben korkudan gidemedim sonra özele genel cerrahiye gittim oda tırnakların çekilmesi gerek dedi ondanda korkuyorum yani bişey yapamıyorum öyle acıyı çekiyorum hala anlıycanız,,,,,

bendeki farklılığa gelince kilo aynı fazlalıklar duruyor,bacaklarımdaki yırtıklar duruyor.saçlarım inanılmaz dökülüyor,yüzüklarim olmuyor.göbişdeki çizgi kayboldu.vs.vs diye devam ediyor

izninizle eşimede okudum yazdıklarını ..gülümseyerek birazda..
çükü sürekli yakınıyorum hemde sizin yazdıklarınız gibi aynen
tek ben değilim demek istedim anlayacağınız...

benim vücudumdaki tüm kemikler ağrıyor...
şişman ötesiyim..hiç bir kıyafet olmuyor..ve ısrarla yeni şeyler almıyorum..
ayaklarım şiş...
başım hep agrıyor..
gözlerimin altı mosmor ve çökük...

ama tüm bunlar oğlumun verdiği mutluluğun yanında kum tanesi kızlaaaaaarrr.

ben de den den işareti koyabilirim tüm yazılanlara nerdeyse .. çirkin çatlaklar içinde sarkık bir göbek kahverengi çizgisi üzerinde , seyrelmiş saçlarla durumum tam bir felaket.. ben de yeni bişeyler aldım gerçekten iyi hissettim.. kilom fazla yok sadece göbek... 38 beden pantolonumu bile giydm ama göbeğimi sıkıştırarak zorla yani -tatlicadiarzu- aşırı halsizim , bebekle birlikte özgürlüğümün tamamen kısıtlanmış olması hala ruhumu zorluyor ama kızımı çok seviyorum :asigim: onun büyümesini ve birlikte gezeceğimiz günleri iple çekiyorum .. :eek:

bendeki değişikliklerde hemen hemen aynı herkezle.......
kendimi beğenmiyorum hiç hemde ya doğum yaptıktan sonra eski kılomda olurum zannediyodum çok buyuk hayal kırıklığına uyğradımm..
bir elbisem vardı hamile kalmadan almıştımm hiç giyemedimm havalar soğuktu..neyse yazın giyerim dedimm havalar ısındı olmadıı..dedim doğumdan sonra giyerimm..doğum yaptımm hastaneye gidicem giyim dedimm.çıkardımm bir kolumu soktumkii nerdee kolum bile girmiyorr..halada girmesi imkansız moralim bozukk.yeni kıyafet bende almadımm ama olmuyor yaa yeni gardorap yapıcam kendime buyuk beden mağzasından :KK43:(((

kızlar ben farklı olarak doğumdan sonra verdiklerimden 6 kiloyu aldım tekrar...çatlaklar çok kötü , kiloların gideceğini umut ederek ben de kıyafet almadım :))) bel ağrım dönem dönem oluyor, saçlarım çook dökülüyor, kızcem vücudumun bir parçası gibi nerdeyse heryerde kolumda benimle bazen bileğim bu yüzden inciniyor...kilolar gitse çook mutlu olacağım ramazan bayram derken ipin ucu iyice kaçtı bugünden itibaren dikkat ediyorum bakalım nasıl olcak:))

bu konuyu daha yeni gördüm nasıl kaçırmışım yaw:KK66: bende bikaç parça bişey eklemek istedim.bikere kilo sorununu açmayacağım bile çünkü delirmek üzereyim. bunun dışında kendi bakımımla alakalı hiçbirşey yapmıyorum kaşlar için bile ayda bir uğruyorum kuaföre saçlar keza yıkılyor sürekli topluyorum...ayakkabı durumu kiloyla bağlantılı olarak eskiler tabiiki olmuyor.bende ısrarla kıyafet almayanlardanım Allahtan bu sene çalışmıyorumda çok fazla değişik değişik giyinmeye ihtiyacım olmuyo.farkettim ki duş alma sıklığım bile azalmış önceden hergün duş alan ben şimdi 3-4 günde bir anca o da şevval hanım erken uyursa oluyo.eşim evde olduğunda çok yardımcı oluyo ama eskisi kadar fazla evde olmadığından akşam 9-10 a kadar sadece ben ilgileniyorum.dolayısıyla sırtım ve sol kolum sürekli ağrıyor. sabahları kayınvalideme bırakıyoruz bazen biraz dolaşalım bi kahve içelim diye ama bu seferde aklım kızımda kaldığından ben mi kahve içiyom kahve mi beni içiyo bilmiyorum.eskiden eve girmeyen ben eve zincirlendim.benim en büyük eğlencem arabayla fink atmak piyasa yapmaktı:KK66:şimdiyse arkada kızımla oturduğumdan bırak şöfor koltuğunu ön yolcu koltuğunu bile unuttum:KK70: biyere gitmek istersek on kere düşünüyorum ben çocukla gezip rezil olmayı göze alabilenlerden değilim malesef bu huyum çok kötü dışarda yok mamaydı alt değiştirmeydi ile uğraşmak fikrini sevmiyorum çünkü. bu yüzden çok yakınlarımız dışında kimseye gitmiyorum...uyku düzeni hakgetire kızım geç uyuduğundan benim de kalkmam genelde 11 yada 12 civarı oluyo zaten günler bi avuç geriye günışığından 5 saat kalıyo zaten havalar bozdu dışarıda hava genelde gri oluyo al bi neden daha karamsar olmak için...ama yarından itibaren 9da kalkçam inşallah.daha yazacak bissürü şey var ama yazmaya başlayınca aklına geliyo insanın yoksa kızımla geçen her saniye o kadar dolu ki bu kadar şey silinip gidiyor aklımdan.Allah bizleri onlarsız onları da bizsiz bırakmasın.......

ayy bende yeni gormusum burayi...biraz moralim duzeldi diyebilirim....bende olan seyler herkezde varmis megersem....zaman farkliligi olarak simdi bende sac dokulmem azaldi,tirnak batmasi duzeliyo...karnimdaki cizgi,catlaklar,burusukluklar hala var..kilo ,dogumdan sonra 3 kilo bile verdim..su halim bana yakisiyor(karnimdaki 3-4 aylik hamile goruntusu olmasa)esim kilo vermememi bile istiyo ..su an 59 kiloyum,53 hamile kalmistim,70 ile dogum yaptim...yuzuklerim oluyo...ama benim ve esimin en cok sikayet durumumuz goz altindaki morluk bir goruntu var o yani(makyaj malzemesiyle kapatiyoruz onuda) goguslerimmde sarkti ya...ozgurlugum yine benim elimde diye bilirim,turkiye ye izine gittim 3 hafta oglumla ben,esim yoktu...her yere gezmeye calistim,cunku 1 senedir vatan hasreti vardi,otururmuyum hic...simdi ise oglumla evde oturuyoz buranin havasi cok soguk..bana arkadas oluyo...annesinin kuzusu o..

ahh sizde dert yanıyorsanız ben intihar ediyim.2 yaşında laftan sözden anlamayan sürekli kardeşine zarar vermekle meşgul,yaramazların yaramazı bir oglum vargamyoncuiremsu.ikisi uyanıkken hiç birşey yapamıyorum sürekli diken üstündeyim,bir dakikalıgına bile olsa yanlız bırakamıyorum.şuandada hastayım gözümden su akıyor anlamadım uykusuzluk diyolar başım çatlıyor halim kalmadı valla sadece sabır diyorum.anladımki tek çocuga bakmak çok kolaymış,valla araba sürmekmi en son 6 aylık hamileyken altımdaydı çocuktan sonra arkada 2 bebek gidiyorum,tırlatmadan şu kışı atlatsaydım hayırlısıyla-tatlicadiarzu-

hamile kalmadan önceki kiloma döndüm eski kyafetlerim oluyor ama çatlaklarım çok fena saçlarım çok fazla dökülüyor kestirdim bi işe yaramadı
belim ve sırtım ağrıyor
dikiş yerimde bi sızı falan yok
herşey yolund allaha şükür.

2 yaş hatta 22 ay diyebiliriz.kızım kaza kurşunukaydirigubbakcemile3

bende kaza kursunuyum..ablamla aramda 15 ay var.... o yuzden kendimi hep kotu hissetmisimdir..istenmeyen bir cocuk olarak yani...dogduktan sonra insan severek bakiyor cocuguna ama...kendim acisimdan bakarsam,iyi bir durum degil,hep oyle aniliyorsun aile icinde...canim senden ricam kizina sakin bunu hissettirme,ona "seni isteyerek dunya ya getirdim de" ......benden nacizane tavsiye...senağlama

aynen arzu ela gibi emme benim kiz isteyerek oldu 7 ay deneme sonrasinda masallah :roflol:
cadi bi kizim yaramaz bi oglum bende cok yorgunum namaz kilmaya baslamisttim onu da yapamiyorum kendimi cok kotu hissediyorum agliyorum kilamadigim icin :KK43:(((
icim icimi yiyor ama sanki biri beni engelliyor gibi, tam abdest aliyorum kiz agliyor namaz kilcam altina ediyor oyle boyle iste(Allah'im affet yarabbim nolurrrrrrrrr) af edersiniz ama icimi dokmem lazimdisenağlamasenağlama:çok üzgünüm:
Oglum gecen de deli oglum bidenecik pasam kizin gobegine dogru basti hey Allah'im yanina olmazsam nedecek acaba :1no2:
Ama eminim anlamiyordur yaparken cunku cok seviyor kiz kardesini ona biseyler olursa Allah korusun deli olur
her dakka hersaniye opucuk opucuk,Merve uyurken bile gidip opuyor oda sonra uyaniyor, iste boyle geciyor gunlerim :emir_bebek:hihoyyytkaydirigubbakcemile3

X