Doğum Sonrası Bizde Durumlar Ne?

Gamze_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
626
9
Bendekini söyleyeyim
1.dizlerimde fena agrı var eklem yerleri ağrıyor büktükçe.
2.Sonra tırnaklarımda cok feci batmalar olustu bir gun biri batıyo diger gun oburu o derece yani.
3.Saçlarım aşırı dökülüyor.Tepem cok azaldı.
4.Göbeğimdeki çizgi daha gecmedi.
5.Catlaklarım zaten azdı belli olmuyor.
6.Hala yüzüklerim parmaklarıma girmiyor.
7.Ayakkabılarımın hiçbiri olmuyo 37ydim 38-39 arası aldım.
8.Kot bedenim 26-27 idi su an 29 giyiyorum.48 ile hamile kaldım su an 58 kiloyum.
9.Unutmusum belim de ağrıyor..
Hani doğum yaptıkça gençleşilirdi heep kandırıyolar biziiii:eek:klava:
Bendekiler bunlar..Sizlerde ne gibi değişiklikler oldu bakalım..

durun bıde ben anlatayım
sag bacagım sureklı agrıyor sızlıyor
belım agrıyor
sacım dokuluyor
halsız kaldım dıebılırım
çatlakalrım halen acıyor a
amelıyat yerım sızlıyor
karnımın bazı yerını halen hıssetmıyorum
yuzuklerım olmuyo
karnjım asırı deerecede kıllanmıstı onlar dokuldu(ii olan bı tek bu)
daha halen zayıflayamadım olece dryyorum
aklımödageldıkce yazarım

ii oldu bu başlık

hemen baslıyorum...
bacaklarımın arkası, baldırlarım acayip agrıyor...
hemen hamlıyorum...
saçlarım acayip dökülüyor...
kilom hala oldugu yerde sayıyor...inatla yeni kıyafette almıyorum..bakalım ne olacak..
ameliyat yerim hala agrıyor...uyuşma devam ediyor...
göbusumdeki çizgi ve çatlaklar hala duruyor...
belimde etten bir can simitim var...kıyafetlerden direk çıkıyor..(en sinir oldugum durumum)
dişlerim dogumdan beri agrıyor...

neler olmus bana böyle...
ama ecrinim için herşeye değer....

efeyle ugrasmaktan sag bilegimde kist olusmus :S belki ameliyat olcam
tipim kaydi resmen..
öncedende kilo vardi ama tipim düzgündü ..giyidigim yakisiodu
iki ay inadina kiyafet almadim ama tabi dayanamadim ..rezil gibi geziordum..
göbegimdeki catlaklar igrenc ve giynirken aynada dikkatimi cekti ki egilince burusuyolar ..
tek + im kocisim hala bana hasta :p
bebegim saglikli biz mutluyuz .. gerisi bos ..

Hiç bi kıyafetim olmuyooo yeni kıyafet almıycam inatlaa
göbeğimde ve kollarımda çatlaklar var hemde feci ayrıca karnımda sarkma var
saçlarım dökülüyo hemde çok daha fenası kaşlarımda hafif dökülme oldu inşallah tekrar çıkar
karnımda tüylenme olmuştu hepsi döküldü
yüzüklerim olmuyo hala yeni alyans aldım
ama oğluşum için değer osağlıklı olsunda gerisi boş en güzeli eşim beni hala seviyo bende onu ikimizde oğlumuzu çookkk seviyoruzzz

aynen kızlar kilom böyle kaldı hiç oynama yok cokacimcoook
dikiş yerim hala uyuşukkafamçokkarıştı
karnımdaki çatlaklar hala duruyor buruşuk buruşuk:CüvCüv:
bende yeni alyans aldım diğerlerini büyülttürdüm:jeyyar:
tırnak batmalarım benimde çok oldu niye acaba?:uhm:
ayrıca saçlarım feci dökülüyor kel kalıcam yaaaaa:1no2:
ya nolur fikri olna yokmuuuu:Saruboceq::Saruboceq:

ben şipşişko bi şey oldum,zayıflamaya da umudum yok:çok üzgünüm: kocaman bi karnım var 6 aylık hamile gibiyim hala :1no2: herkes bi şey söylüyo,moralim bozuluyo,o yüzden bi yere gitmek istemiyorum,herkes beni görünce başlıyo,aaa ne kadar şişmanlamışsın,biraz zayıfla,ekmek yeme,su iç...bıdı bıdı bıdı...sürekli konuşuyorlar çok bunalıyorum :eek:klava: Çok üzgünüm çoook
benim de tırnaklarımda batmalar var,bunun sebebi nedir bilen var mı?
baldırlarım ağrıyo,karnımın birazını hissedemiyorum
karnımda,üst bacaklarımda ve göğüslerimde çatlaklar var,bunlar çok canımı sıkıyor :eek:
ayaklarım 1 numara büyüdü,eski ayakkabılarım da olmuyor yani...
tek derdim sütümün olması ve oğlumun en az 6 ay beni emmesi...bunu çok istiyorum :ecrin_bebek: :emir_bebek:
akşamları erkenden uykum geliyor,artık pek dışarı çıkmak istemiyorum,çok çabuk yoruluyorum,sinirlerim yıprandı :nazar:
tamam annelik çok güzel de kadınların bu kadar yıpranması şart mı yaa,ne güzel babalara hiç bi şey olmuyor...
birisi bana vücudumun bu hale geleceğini söylese asla inanmazdım,kendimi tanıyamıyorum...:bbo:

2 kere yazmışım arkadaşlar pardon...
ama ben bunalımdayım galiba...
hayatımda oğlum da olsun istiyorum ama ben eski halimde olayım istiyorum....

Son düzenleme:
canım benım ınan bende oleyım cıldırmak uzereyım kımsemde yok yanımda kendı kendımı yıyorum vallahj

değişiklikler ve şikayetler genelde aynı, oğlumu normal doğumla 6 temmuzda dünyaya getirdim, saçlarım 1 aydır inanılmaz dökülüyor, karnımdaki tüylenme kayboldu, çizgi büyük çapta gitti. kilolarımı henüz veremedim ve ben de inatla yeni kıyafet almıyorum, S beden kıyafetlerimin içine girmek şuan hayal gibi görünüyor ama umudum, inşallah seneye! sadewce spor ayakkabımı giyindiğimden bi değişiklik hissetmiyorum ve yüzüğümde parmağıma oluyor. bu da umudumu perçinliyor :). iki ayağımda da tırnak batması oluyor. bebeğin altını değiştirirken ve ezirirken eğilmekten olacak, belim ve kuyruk sokumu sürekli ağrıyor. geceleri en az 2-3 kere uyandığımızdan ve gündüz de uyumadığımdan sürekli yorgunluk hissediyorum, çabuk yoruluyorum. depresyonda olduğumu düşünecek kadar yabancı hissediyorum bazan kendimi herşeye.. uykumu iyi aldığım günlerde kendimi daha iyi hissediyorum. neyse ki eşim en büyük destekcim. 500km uzakta da olsa sık gelip giderek yardımını esirgemeyen annem de..

Bu tırnak batmalarında batık bolgeyi cizip cekiyolarmıs en son care gecmezse o olacak galiba ıyyyy dogumdan sonra cogu kimsede olmus batma niye acaba yaa?..

anaam neler neler nerden başlasam acaba memelerim pörsüdü kocamandı zaten şimdi iyice büyüdü eşimle artık daha az birlikte olmaya başladık belim eğik duruyorum galiba emzirirken oturuş şeklimi ayarlayamadığımdan oldu sonracıma hiçbi kıyafetim olmuyo büyük beden takılıyorum ama maşallah yavruma sütüm baya yaradı onun için mutluyum:)saçlarımı bile tarayamaz oldum yetiştiremiyorum evişi yemek bebek derken kendime hiç zaman ayıramıyorum sanki eşimde bana karşı değişti gıcık bi insan oldu çıktı nolcek yaaaaaa valla bunalımdayım.oğlumun canı sağ olsunda:)

al bendden o kadar her dedıgı btaıo bende karsılık verıom ole gecınıp gıdıyoz işte

* OTURDUĞUMDA İLK KALKARKEN, AYAK TABANLARIM ACIYOR 1-2 ADIMI ZOR ATIYORUM SONRA NORMALE DÖNÜYOR.

* SAÇLARIM DÖKÜLÜYOR ÇOĞU ZAMAN TARAYAMIYORUM.

* DİŞLERİM ÇOK AĞRIYOR, DOLGUM VARDI DÜŞTÜ YERiDE İLTİHAP YAPTI SANIRIM. DR. GİDEMİYORUM.

* SADECE SPOR AYAKKABI GİYİYORUM, DİĞERLERİNİ GİYMEM İÇİN BEDENİMEDE GÜZEL BİRŞEYLER GİYMEM GEREKİR.
AMA BEN ŞİŞKOYUM, HAMİLE GİBİYİM. ( Bebişim yanımda olmasa hamile diye bana yer bile verirler. )

* SİNİRLERİM YIPRANMIŞ DURUMDA...

* BOĞAZIMI KESEMİYORUM, ÇOK İŞTAHLIYIM. ( Süt veriyorum )

* GÖBİŞİM BURUŞUK GİBİ...

* GÖĞÜSLERİME ESKİ SUTYENLERİM OLMUYOR ve SARKTILAR. BUGÜN YENİ ÇAMAŞIRLAR ALDIM.

* ÇOK CANSIZ BİR YÜZÜM VAR...

DAHA BİR SÜRÜ ŞEYYYYYY.... MUTSUZUM ÇÜNKÜ KİLOM VAR...

SPORA GİTMEK İSTİYORUM AKŞAMLARI... İNŞALLAH SORUN OLMAZDA GİDERİM...

*

arkadaslar anladıın kadarıyla counluk sezeryan dogum yapmıss bu kadar cokmu kotu bu yaa senağlama pekı ya kılolarr kalıomu dıonuz yanıı:1shok:

allaha şükür en az derdı olan benım galıbaa..
hayatım baya düzenlı gecelerı sankı oğlum yok gıgı saat 8de 9 da uyuyor eşimle vakıt geçirebılıyorumm..saçlarım dökülmüyor..tırnak batmam felan yokk(olanlar ınşallah en kısa zamanda düzelır))))vücüdüm hamılelıkten öncekı halımden daha ıyıymışş..68 kıloyum ama kemıklerım ağır basıyor et yok yanı dışardan bakan 55-60dıyor oda bana yetıyor gıydıklerım yakışıyorr ama hamılelık oncesı aldığım kıyafetlerım bol gelıyorr onları gıyemıyorum....sadece gecelrı yattığımda bazen eklemlerım çok ağrıyor oda oğlumu çok kucağımda taşıdığım günler oluyor...
senaceciğim diş derdımbenımde var hamılelıkte dişim kendığınden sankı dolgu varmış gıbı içi döküldü..dolgu yaptırmam gerekıyor doktor gıdemıyorumm..allah şükür diğer herşey yolunda dılerım sızlerınde dertlerınız en kısa zamanda geçer...muckssssssss

bende sayim-tatlicadiarzu-

-kıyaferler olmuyo oluyada darr oda rahat olmuyo..bende pek kıyafet almıyorum bu aralar zayıflayacağıma inanıyorumkaydirigubbakcemile2
-benimde bi kaç gündür saçlarım çok dökülüyo...
-çatlaklar o biçim.karnımda özellikle
-belim çok ağrıyo özellikle gece ayy oğlumu emzirmek için yatağından alamıyorum:1no2:
-yüzükler oluyo
-göbek,kalça,herşey var maşallahhh
-göğüsler zaten büyüktü şimdii dahada büyüdülerbenneyaptımki
-inş dişeler bişey olmaz..günde mutlaka bikere fırçalıyorum ama
-kendimi yorgun hissediyorum:bbo:
ben normal doğum yaptım yinede göbek oluyo -tatlicadiarzu-
eşim bu halimi bile çok sevdiğini söylüyo..hatta kilo yakıştı diyooo..canımmmm:asigim:
ama dünyalar güzeli oğluma bakınca bunların hepsini unutuyorummmmm..:emir_bebek:aynaya bakmak istemiyorumm..:dilcikar:çokta takmamaya çalışıyom..:eek:

rosecim maşallah diyim kızz...
benim oğluşumda uyuyorrr eşimle akşamları güzel vakit geçiriyozz...o yönden bende rahatım

Son düzenleme:
rosecim bende sendenim çok fazla etkilenmedim.bi 2-3 kilo fazlam var.zaten hamilelikte toplam 7-8 kilo almıştım hemen sonra verdim ama çok yemekten 2-3 kilo tekrar aldım.kıyafetlerimde bi sorun yok.karnımda çok az çatlak var belli belirsiz oda.tek şikayetim çok fazla saçımın dökülmesi onun haricinde hiç bi sıkıntım yok.bedenen ve ruhen kendimi iyi hissediyorum eskisi gibiyim.

hiç vakıt gecıremıyorum saat 12 1 lere kadar uyanık bu gunlerdede uyku haram oldu zaten sankı vardı da gunduzlerı hıç uyumuyo dıyebılrıım

X